Punkt pierwszy, wyświetlanie zawartości galerii smartfona na panelu TV. W pamięci telefonu masz pewnie sporo zdjęć i filmów. Część z wakacji, inne z urodzin dzieci, jeszcze inne z koncertu, wesela albo popołudnia spędzonego gdzieś za miastem. Jeśli któregoś dnia rodzina wpadnie w odwiedziny i zechcesz im pokazać album rodzinny zapisany w smartfonowe galerii, to znacznie wygodniej będzie dokonać tego z pomocą ekranu telewizora. Moja rada, zanim zaczniesz pokaz upewnij się, że w bazie zdjęć nie ma czegoś, czym nie chcesz się dzielić z innymi 😉
Punkt drugi, obsługa aplikacji. One także goszczą w pamięci smartfona, do tego zwykle w pokaźnej ilości. YouTube, Netlflix, HBO GO i parę innych serwisów VOD dostępnych jest w wersji mobilnej. W teorii służą rozrywce poza domem, gdy masz przy sobie jedynie ekran smartfona. W praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać wyświetlacz wielkoformatowy do seansu z filmem lub serialem. Pamiętaj tylko o wcześniejszym naładowaniu akumulatora w smartfonie.
Punkt trzeci, gry mobilne. Zamiast grać na 6 calach, grasz na przykład na 50. Bo czemu nie? Siedzisz w fotelu lub na kanapie, a przed Tobą mapa z PUBG. Albo Doom Mobile. Albo Minecraft, Guns of Glory GTA: San Andreas, Farming Simulator i setki innych. Dowodzenie postacią lub pojazdem odbywa się na ekranie smartfona. Staje się on jakby padem.
Tylko czy do odebrania obrazu naprawdę musisz mieć telewizor Smart TV? Oczywiście, że tak. Model bez funkcji Smart zwyczajnie nie będzie współpracował ze smartfonem. Nie posiada portu, który odbiera i rozpoznaje dane z telefonu. I kropka.
Ważna informacja: Niestety technologia MHL odnosi się do starszych telefonów i jeśli dziś ktoś ma nowszy telefon np. Huawei P30 nie będzie miał możliwości przesłać obraz na telewizor. Jest to zła wiadomość dla tych, którzy nie mają wifi w domu a chcą odtwarzać treść telefonu na dużym ekranie telewizora.
Sony stworzyło nowszą technologię MHL 3.0, ale tylko dla swoich urządzeń. Stworzono jeszcze nowszą technologię superMHL, ale nie ma jeszcze smartfonów, które można by podłączyć takim kablem. Czy jest więc inna możliwość podłączyć przewodowo do telewizora smartfon, który nie wspiera mhl?
Dziecinnie proste??? Dwa dni się z tym męczę mam telewizor Smart TV LG smartfon xaomi urządzenia się widzą, nawiązuje się połączenie i nigdy nie dochodzi do końca, po załadowaniu połowy paska wyrzuca że nie połączono, prubowalem przez miracast, Smart share i inne i niestety nic z tego, tak że z używaniem słów dziecinnie proste trzeba uważać
Mam Huawei P30 pro. Po podłączeniu przejsciówki usb-c – hdmi telefon przechodzi bez problemu w tryb projekcji. Na monitorze android przyjmuje wygląd podobny do windowsa i wszystko działa. Telefon zastępuje komputer. Nawet myszka i klawiatura działa bo w przejściówsce mam gniazdo usb-a
Mąż ma samsung A40 i niestety po podłączeniu telewizor nie widzi telefonu. A mój Huawei P30 pro nie ma problemu z połączeniem.
U mnie po podłączeniu kabla USB-C HDMI na ekranie tv pojawia się komunikat: brak sygnału. A na telefonie nie widać żadnej reakcji. Telefon Xiaomi red mi 8 note pro. Nawet ściągnąłem apkę która miała pomóc w łączeniu się urządzeń, ale nic to nie dało.
Mam ten sam problem, czy udało się go jakoś Panu rozwiązać ?
Reset fabryczny pomogl