IFA 2020: Telewizory Philips mają się coraz lepiej

Dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem targów IFA 2020 w Berlinie firma TP Vision podała informacje o sytuacji rynkowej i planach związanych z licencjonowaną marką telewizorów Philips. Oto najważniejsze z nich.

Wzrost udziału Philipsa w rynku telewizorów

Konferencję prasową otworzył nie kto inny jak sam prezes działu Philips TV & Sound, Grek Kostas Vouzas. Oto co powiedział na samym wstępie:

Philips nie jest może największym producentem elektroniki użytkowej na świecie, ale może się poszczycić największą dynamiką wzrostu.
Na poparcie tej tezy prezes Vouzas podał kilka danych. Otóż: W ubiegłym roku zwiększyliśmy udział w rynku telewizorów o 8%
wzrost udziału philipsa w rynku telewizorów - prezentacja

…a w sektorze premium aż o 50%, dzięki naszym telewizorom OLED.

Powyższe dane dotyczą pierwszego półrocza 2019 i 2020. Warto zaznaczyć, że na rynku polskim wzrost sprzedaży wyniósł 10%.

W związku z dobrymi wynikami Vouzas zwrócił się do nabywców telewizorów Philips w następujących słowach:

W imieniu całego zespołu TP Vision: dziękujemy Wam za zaufanie.

Ambilight zmienia wszystko. Na zawsze.

Od kilkunastu lat, nie ma konferencji Philipsa bez chociażby wzmiance o systemie Ambilight. Oto co Vouzas powiedział w tym roku:

Ambilight zmienia wszystko. Gdy już posiadasz telewizor z Ambilightem nie możesz sobie wyobrazić kupienia nowego bez niego. Pierwszy zakup prowadzi do kolejnego, następnego i tak dalej. Ambilight to nasza tajna broń w walce o wzrost sprzedaży. Dlatego też intensyfikujemy nasze działania promujące Ambilighta (w tym możliwość wypróbowania w domu), dzięki czemu telewizory z tym systemem trafiają do tysięcy domów każdego tygodnia.

Choć ze stwierdzeniami prezesa Vouzasa można się zgodzić lub nie, nie ulega wątpliwości, że w najnowszej gamie telewizorów Philipsa na rok 2020 bardzo trudno znaleźć modele bez tego systemu. Okazuje się, że na 36 telewizorów 4K jedynie 4 (słownie cztery) są go pozbawione (modele z serii 75×5, które już testowaliśmy na Geeksie:

Krótko mówiąc, niemal 90% wszystkich telewizorów 4K marki Philips posiada system Ambilight.

Głównym orężem w walce o portfele klientów będzie seria 935 telewizorów OLED (w nomenklaturze Philipsa: OLED+). Tej nowej serii poświecimy odrębnego newsa.