IFA 2020: LG ma nowy, jasny projektor z TruMotion

Zafascynowani rosnącymi z roku na rok telewizorami, często zapominamy, że świat dużych ekranów na nich się nie kończy. Pamięta o tym firma LG, która niedawno zaprezentowała światu interesujący projektor do użytku domowego.

LG HU810P CineBeam – specyfikacja i najważniejsze technologie

Jest to projektor DLP, którego źródłem światła są dwa lasery R/B o żywotności do około 20 tysięcy godzin. Główne cechy HU810P to:
  • rozdzielczość: 3840 x 2160 pikseli,
  • jasność – 2700 ANSI lumenów,
  • szeroka paleta barw (97-procentowe pokrycie kinowej przestrzeni DCI-P3),
  • upłynnianie ruchu (TruMotion), obsługa HDR (HDR10 i HLG).
Maksymalna przekątna wyświetlanego obrazu to 300 cali.

Producent w takich słowach zachwala zalety nowego rzutnika:

Dzięki nowej technologii Adaptive Picture Pro, opracowanej przez LG, projektor wyświetla żywy, czysty obraz, zarówno w jasnych jak i ciemnych pomieszczeniach. Funkcja sterowania przysłoną Iris Mode mierzy natężenie światła w pomieszczeniu i włącza jedno z dwóch fabrycznych ustawień, Bright Room Mode albo Dark Room Mode. Tym samym zapewnia najwyższą możliwą jakość obrazu w danych warunkach, dzięki czemu widzowie mogą poczuć się jak w prawdziwym kinie. Ponadto, funkcja adaptacyjnej regulacji kontrastu Adaptive Contrast automatycznie dostosowuje każdą klatkę, tak aby uzyskać optymalny kontrast przy wyświetlaniu ciemniejszych scen.

projektor lg hu810p

Co jeszcze oferuje HU810P?

Pozostałe cechy LG HU810P CineBeam to, m.in.: obsługa WiSA, Bluetooth, HDMI 2.1, eARC oraz 10-bitowa głębia kolorów. Projektor pracuje pod kontrolą znanego z telewizorów systemu webOS.

Odnosząc się do nowego projektora, Jang Ik-Hwan, wiceprezes oraz szef pionu biznesowego IT w dziale Business Solutions firmy LG Electronics, powiedział:

Nasz nowy projektor CineBeam znakomicie wyświetla zarówno jasne, jak i ciemne sceny, co przekłada się na wyższą jakość obrazu i zupełnie nowy poziom wrażeń wizualnych. Obecnie nie ma na rynku porównywalnego produktu. Dlatego ten projektor jest znakomitym przykładem innowacji podwyższających jakość życia, które konsekwentnie są wprowadzane przez firmę LG.

Cena projektora, data wejścia na rynek i jego ewentualny debiut w Polsce nie są jeszcze znane.