IFA 2020: Philips Fidelio L3 ma chrapkę na klientów Bose’a i Sony

Słuchawki z aktywną redukcją hałasu (ANC, Active Noise Cancellation) są coraz bardziej popularne, a rynek rośnie z roku na rok. Czy nowo wprowadzony model Fidelio L3 pozwoli Philipsowi odebrać rynek dobrze zadomowionym rywalom?

Philips Fidelio L3 – ogólna charakterystyka

Philips Fidelio L3 to wysokiej klasy słuchawki wokółuszne z aktywną redukcją hałasu i luksusowym wykończeniem. W odróżnieniu od konkurentów zastosowano muszle nie w dominującym kształcie owalnym, lecz okrągłym, co producent tłumaczy wyższym poziomem komfortu użytkowania oraz lepszymi właściwościami akustycznymi.

Philips Fidelio L3 słuchawki nauszne

Co ciekawe, wycięcie w nausznikach od strony uszu ma już kształt niemalże… owalny. Z kolei wysokiej jakości magnesy wykonano z neodymu.

Za reprodukcję dźwięku odpowiadają okrągłe membrany o średnicy 4 centymetrów i kanapkowej konstrukcji: pomiędzy dwoma warstwami poliaryloeteroketonu (PEEK) umieszczono dodatkową warstwę tłumiącą drgania (TPU), co ma zapewnić jak najwyższą jakość reprodukcji dźwięku.

Philips Fidelio L3 budowa przetworników

Redukcja szumów i hałasu

Philips tak oto opisuje możliwości Fidelio L3 w zakresie redukcji szumów i hałasu:

Producent dużo uwagi poświęcił również doskonałej izolacji pasywnej poprzez staranny dobór wysokiej jakości pianki z pamięcią kształtu i miękkiej skóry pokrywającej nauszniki. Ponadto Philips Fidelio L3 posiada czteromikrofonowy system aktywnej redukcji hałasu Hybrid ANC, dla którego kluczowe jest uzyskanie maksymalnego poziomu redukcji szumów bez przesunięcia w czasie i bez ingerencji w barwę – te pozostają niezmienne bez względu na to, czy system jest włączony lub wyłączony. Dodatkowy wbudowany mikrofon przeznaczony do usuwania dźwięków w tle zapewnia krystalicznie czysty odbiór podczas rozmowy.

słuchawki philips fidelio l3 design

Łączność i komfort użytkowania

Jeśli chodzi o łączność, to mamy tu obsługę Bluetooth 5.0 i kodeka aptX HD. Możliwe jest też odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości (Hi-Res) poprzez kabel audio dołączony do zestawu. Czas pracy z włączoną aktywną redukcją hałasu sięga 30 godzin, a zapas 6 godzin odtwarzania zapewni krótkie, bo 15-minutowe ładowanie.

Wiele uwagi poświęcono komfortowi noszenia oraz luksusowym akcentom w postaci pałąka pokrytego najwyższej klasy szkocką skórą Muirhead.

Słuchawki Philips Fidelio L3 będą konkurować z takimi rywalami jak Sony WH-1000XM4 czy Bose NC700. Do sklepów trafią w IV kwartale 2020 r. w cenie około 1500-1600 złotych. 

Czy rywale mogą już pakować manatki? Pożyjemy, zobaczymy.