Zapowiedziano Razer x Fossil. Nadchodzi nowa wersja smartwatcha Gen 6

Jeśli szukasz sprzętu dla gracza, znajdziesz go z powodzeniem w portfolio marki Razer. Ale nie tylko. Okazuje się, że firma, słynąca z produkcji gamingowych akcesoriów, weszła we współpracę ze znanym na całym świecie producentem zegarków – legendarną marką Fossil. Jej owocem ma być unikalne urządzenie ubieralne – Razer x Fossil. Co oferuje zegarek dla graczy? Czy jest w stanie czymś zaskoczyć?

Razer x Fossil – owoc współpracy dwóch gigantów

Wielkimi krokami zbliżają się światowe targi technologiczne CES 2022. Najpewniej to właśnie na nich poznamy nowego, oficjalnie zapowiedzianego smartwatcha, będącego wynikiem współpracy marek Razer i Fossil, który ma być ukłonem w stronę fanów gamingu.  

Odświeżona wersja Gen 6?

Zaraz po tym, jak Razer zapowiedział nowy zegarek na swoim Twitterze, w sieci pojawiło się mnóstwo plotek i donosów na jego temat.

Z przedpremierowych wycieków możemy dowiedzieć się szczegółów, dotyczących najważniejszych funkcjonalności urządzenia Razer x Fossil. Mówią one miedzy innymi, że smartwatch ten ma być po prostu „Gen 6 dla graczy następnej generacji”. Konkretniej, ma być odświeżoną wersją zegarka Fossil Gen 6 z designem, charakterystycznym dla gamingowych akcesoriów, oraz funkcjonalnościami, które z całą pewnością spodobają się gamerom.  

razer x fossil
fot. sparkchronicles.com

Przewidywana specyfikacja Razer x Fossil

Co ciekawe, amerykański sklep z elektroniką GameStop wypuścił przedpremierowo specyfikację zegarka. Zainteresowani mogli zatem dowiedzieć się najważniejszych informacji na jego temat jeszcze zanim sprzęt został oficjalnie przedstawiony. 

Razer x Fossil Gen 6 podkręci Twój styl dzięki konfigurowalnym paskom, tarczom i nie tylko. Gen 6 to o wiele więcej, o wiele szybciej i o wiele dalej w grze.
Ten 44-milimetrowy Razer X Fossil Gen 6 z ekranem dotykowym posiada czarny silikonowy pasek z wymiennym, neonowym, zielonym, silikonowym paskiem, 2x szybsze ładowanie (80% w nieco ponad 30 minut), technologię Qualcomm 4100+ i mnóstwo opcji personalizacji
razer x fossil
fot. sparkchronicles.com

Dodatkowo, z przedwcześnie udostępnionej specyfikacji Razer x Fossil możemy wywnioskować, że smarwatch działa w systeme WearOS by Google. Co więcej, może pochwalić się technologią Always on Display, automatycznym śledzeniem aktywności, kroków, snu, tętna, poziomu cardio oraz zbudowanym pulsoksymetrem, odpowiadającym za weryfikację poziomu tlenu we krwi SpO2.

Przeczytaj też:

❗ Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Ale na tym nie koniec. Na wyświetlaczu zegarka Razer x Fossil otrzymamy również wszystkie niezbędne powiadomienia – połączenia, SMS-y i informacje z aplikacji. Dodatkowym plusem ma być fakt, że odświeżony smartwatch będzie działał do kilku dni w dedykowanym ku temu trybie. Z kolei przy pełnej funkcjonalności powinien wytrzymać równie sporo, bo cały dzień.