Co wiadomo o Fossil Gen 6? Plotki głoszą, że otrzyma Wear OS, niezłą specyfikację i onieśmielający wygląd

W sieci znów zawrzało. Tym razem za sprawą plotek o najnowszych zegarkach Fossil Gen 6. Znana na całym świecie marka modowa szykuje się do wprowadzenia kolejnej serii inteligentnych zegarków, które jako jedne z pierwszych urządzeń (zaraz po Galaxy Watch 4) otrzymają najnowszy system Wear OS by Google. Czym jeszcze będą mogły się pochwalić? Sprawdźmy przecieki.

Fossil Gen 6 – prawdopodobna specyfikacja 

Według internetowych plotek, sercem nowej linii Fossil Gen 6 ma być procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100+ SoC, oferujący cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o szybkości do 1,7 GHz, a także szybszy procesor graficzny Adreno A504. 

Smartwatch ma mieć także zaimplementowany moduł Bluetooth 5.0, poprzez który bez najmniejszych problemów połączy się ze smartfonem. Według internetowych plotek, zapewni również obsługę GPS i będzie oferował pamięć wewnętrzną 8 GB.

Ale co najważniejsze, linia Fossil Gen 6 ma otrzymać najnowszy system operacyjny Wear OS by Google. Dzięki niemu zegarki będą mogły działać z różnymi aplikacjami, które nie są oferowane w innych ekosystemach smartwatchy oraz korzystać z poszerzonych funkcjonalności komunikacyjnych i sportowych.

Więcej o nowym systemie przeczytasz tu:

Piękno i potencjał Fossil Gen 6

Ekran OLED

Wygląda na to, że seria Fossil Gen 6 będzie mogła pochwalić się dużym, 1,28-calowym wyświetlaczem OLED. Według informacji udostępnionych w sieci powinien on oferować opcję Always On Display. Wielobarwny ekran ma być też o wiele jaśniejszy od poprzedników. Jego  przewidywana rozdzielczość to aż 416×416 px. 

Smartwatche Fossil Gen 6 będą dostępne w dwóch rozmiarach 42 lub 44 mm oraz w różnych wariantach kolorystycznych. Można więc przypuszczać, że genialnie sprawdzą się jako gadżety zarówno dla pań, jak i panów.

Fossil Gen 6 z wear os
fot. winfuture.de

Konstrukcja i bateria

Nowe smartwatche Fossil mają być też wodoodporne do głębokości 50 metrów. Paski, na których trzyma się ich korpus wykonano natomiast w 3 wariantach: skórzanym, metalowym i wersji, uszytej z wysokiej jakości tkaniny.

Mówi się, ze bateria w Fossil Gen 6 przy pełnej funkcjonalności, ma wytrzymywać 24 godziny. Podobnie do poprzednich wersji zegarka będzie tu także dostępny tryb energooszczędny, dzięki któremu smartwatche powinny działać nawet przez kilka dni. Odpowiada za niego inteligentne wykorzystywanie energii przez procesor. 

Z kolei, gdy bateria faktycznie się rozładuje szybko ją uzupełnimy, bp do pełna naładujemy ją zaledwie w ciągu godziny, a do 80 procent w połowę tego czasu.  

Zdrowie to podstawa

Internetowe donosy twierdzą również, że zegarki Fossil Gen 6 będą wyposażone w pulosksymetr do pomiaru tlenu we krwi SpO2. 

Oprócz tego smartwatche amerykańskiego producenta, dzięki zaawansowanym sensorom, mają z powodzeniem określać poziomy sprawności cardio użytkownika, a także weryfikować sen, spalone kalorie, przebyte kroki i wiele innych parametrów organizmu – zarówno podczas predefiniowanego treningu, jak i na co dzień.

Cena i dostępność Fossil Gen 6 

Cena premierowych smartwatchy Fossil ma wahać się między 299 a 329 euro. W przeliczeniu na polską walutę daje to nie mniej niż 1370 złotych. Mówi się, że na europejskim rynku zegarki amerykańskiego producenta mogą pojawić się jeszcze we wrześniu tego roku. A jak będzie faktycznie? Pozostaje poczekać i się przekonać. 

Pamiętaj też, że alternatywy znajdziesz w sklepie x-kom. 

Sięgnij po pełną ofertę inteligentnych zegarków

Źródło: winfuture.de, gizmodo.com