FIFA 21 – dziś w nocy poznamy szczegóły

Już dziś, w nocy z 18 na 19 czerwca 2020, odbędzie się coroczne wydarzenie serwowane nam przez Electronic Arts – EA Play Live. Oczywiście zwykle konferencja „elektroników” była częścią E3 w Los Angeles, w tym roku została ona jednak przeniesiona z wiadomych względów całkowicie do sieci. FIFA21, Madden, Apex, co jeszcze zobaczymy?

EA Play Live – głównie sport

Corocznym pewniakiem konferencji Electronic Arts jest rzecz jasna seria FIFA. Pomimo wtórności tytułu, co roku prezentowane są nowe, lepsze lub gorsze rozwiązania: tryb fabularny, volta itp. Co zobaczymy w tym roku? Na pewno nie będzie żadnych rewolucji ani nic nie wskazuje na dodanie nowego trybu.

Tradycyjnie od początku będziemy budować skład w trybie FUT, zagramy Ligę Mistrzów i karierę i zasadniczo… tyle. Jedyną nowością może być nowy silnik, jednak czy to zmieni rozgrywkę? Raczej nie odczujemy spektakularnego przeskoku. Wiele osób sugeruje, że FIFA powinna przejść na tryb corocznej aktualizacji gry zamiast sprzedawania fanom tego samego produktu z lekkimi poprawkami rok do roku.

Rankingi sprzedaży gier jednak mówią, że szybko to nie nastąpi, bo w sumie, po co podejmować takie kroki, skoro na przykład w Polsce gra każdego roku jest najchętniej kupowanym tytułem?

Jaka była FIFA 20? Przeczytaj recenzję

EA Play Live 2020

Co jeszcze na konferencji?

Powinniśmy zobaczyć kolejne odsłony popularnych serii UFC, NBA Live 21, Madden NFL 21 i NHL 21. W kwestii dostarczania gier sportowych EA robi to systematycznie i regularnie, a tytuły sprzedają się znakomicie.

W zeszłym roku zobaczyliśmy zapowiedź Jedi Fallen Order, który okazał się sporym zaskoczeniem i zebrał świetne recenzje. Czy możemy się spodziewać jakieś gry stricte skupionej na fabule? Plotki mówią o nowym tytule od twórców A Way Out, jednak konkrety poznamy dopiero dziś w nocy. Na pewno zobaczymy nowości dotyczące Apex Legends oraz Star Wars: Squadrons, które zostało już zapowiedziane kilka dni temu.

Z pewnością spora rzesza graczy ucieszyłaby się z wiadomości dotyczącej remake’u serii Mass Effect lub Crysisa, tym bardziej że moda na odświeżanie klasyków trwa w najlepsze. Pokaz odbędzie się dzisiejszej nocy, o godzinie 1 czasu polskiego, a na żywo będzie można go śledzić pod poniższym linkiem.

https://www.ea.com/ea-play-live