„Star Wars: Squadrons” – nadlatuje nowa gra z universum „Gwiezdnych wojen”

„Red Five standing by”. Jeżeli ten cytat nie jest Ci obcy, a ze scen z gwiezdnej Sagi najbardziej lubisz te z myśliwcami i pojazdami kosmicznymi, mamy dla Ciebie dobre wieści. EA zaprezentowało zwiastun nowej gry spod znaku „Star Wars”. W „Squadrons” będziemy mogli zasiąść za sterami wielu ikonicznych maszyn z universum „SW”. Już lecimy ze szczegółami.

Ci wspaniali Rebelianci / Imperialni w swych latających machinach

Universum Star Wars to nie tylko Jedi, Sithowie czy łowcy nagród, ale także bohaterscy piloci po każdej ze stron konfliktu. Nowy tytuł EA jest poświęcony właśnie im. Wiemy o nim już od kilku miesięcy, choć wówczas informacje, pochodzące z przecieku na Twitterze PlayStation Network, były skąpe. Gra była wówczas przedstawiona pod (roboczym) tytułem Project: Maverick. Teraz EA pochwaliła się zwiastunem, a 18 czerwca (czy raczej – w przypadku Polski – 19, o godzinie 1 w nocy) będzie można obejrzeć próbkę gameplay’u.

Star Wars: Squadrons pozwoli nam pilotować pojazdy znane z różnych odsłon Gwiezdnych wojen – X-Winga, A-Winga, Y-Winga, U-Winga, czy TIE Fightera, TIE Interceptora, TIE Bombera oraz TIE Reapera. Dostaniemy zarówno wiele trybów multiplayerowych (m.in. Fleet Battles, gdzie należy współpracować z resztą eskadry w celu zniszczenia statku flagowego oponentów), jak również tryb single. Ma się on rozgrywać po Bitwie o Endor, a gracze będą mogli dołączyć do lataczy Nowej Republiki albo Galaktycznego Imperium. Jak podaje strona EA, w grze pojawią się znane i nowe lokacje: gazowy olbrzym na YavinPrime czy księżyc planety Galitan.

Czego można się spodziewać po Star Wars: Squadrons?

Zdaniem Chaima Gartneberga z The Verge, dostępna wiedza na temat gry pokazuje, że EA uczy się na błędach, jakim był system loot boksów w Battlefront II. Choć w Squadrons będzie można ulepszać swoją maszynę, stanie się tak przez postępy w grze, a nie mikropłatności.

star wars squadrons gra
Źródło: EA

Gra będzie dostępna na pecety oraz konsole – Xbox One, Nintendo Switch oraz PlayStation 4. A skoro o PS mowa, trzeba wspomnieć, że Star Wars: Squadrons mają współpracować z akcesoriami VR. Podobnie będzie w przypadku grania na PC. Jeśli ktoś chciał poczuć to, co Luke Skywalker, Wedge Antilles czy Poe Dameron w swoich kokpitach, będzie miał teraz taką możliwość.

Premiera gry zapowiedziana jest na 2 października 2020 roku. W międzyczasie możecie sprawdzić gry – ze świata Star Wars i nie tylko – dostępne w sklepie x-kom. Dajcie nam też znać, co sądzicie o Squadrons w komentarzu albo na naszym Twitterze.

Źródło: EA, The Verge, Polygon