Kto zabił Sarę? – sezon 3. Czy tym razem poznamy zakończenie historii?

Pierwsze dwa sezony meksykańskiego serialu Kto zabił Sarę? przez długi czas zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych produkcji na Netfliksie. Nie inaczej było w Polsce, gdzie historia tytułowej Sary cieszyła się bardzo dużą popularnością. W tym roku zadebiutuje trzeci sezon, który być może rozwiąże zagadkę. Kiedy premiera 3. sezonu Kto zabił Sarę? i czego możemy się w nim spodziewać?

Kto zabił Sarę? – sezon 3. Kiedy premiera?

Trzecu sezon serialu Kto zabił Sarę? pierwotnie miał trafić na Netfliksa 1 czerwca 2022 roku. Plany ostatecznie się zmieniły, jednak fani z pewnością będą zadowoleni. Kolejna część serialu pojawi się na Netfliksie już 18 maja. Nie wiadomo jeszcze, czy od razu będą to wszystkie odcinki, a także z ilu epizodów składa się kontynuacja.

Kto zabił Sarę? – sezon 3. Zwiastun

Netflix udostępnił pierwszy zwiastun 3. Sezonu Kto zabił Sarę?. Oprócz daty premiery zdradza on jeszcze ważną informację – będzie to już ostatnia część serialu, która (jak wiele na to wskazuje) rozwiąże zagadkę.

Obsada serialu Kto zabił Sarę?

Główne role w serialu grają Manolo Cardona (jako Alex Guzman) i Carolina Miranda (jako Elisa Lazcano). W trzecim sezonie jedną z ważniejszych postaci z pewnością zagra Matías Novoa, wcielając się w Nicandro. Pojawi się także znany francuski aktor Jean Reno. Ponadto w serialu występują również:

  • Gines Garcia Millan – Cesar Lazcano
  • Ximena Lamadrid – Sara Guzman
  • Claudia Ramirez – Mariana Lazcano
  • Alejandro Nones – Rodolfo Lazcano
  • Eugenio Siller – Jose Maria Lazcano

Więcej o obsadzie oraz pierwszych dwóch sezonach produkcji znajdziecie w tekście: „Kto zabił Sarę?” – sezon 2. Zwiastun i data premiery

Czego możemy się spodziewać w 3. sezonie serialu?

Dalsza część tekstu zawiera spojlery, dlatego jeśli nie oglądaliście dwóch pierwszych sezonów, lepiej najpierw nadrobić zaległości.

Zakończenie 2. sezonu pozostawiło właściwie więcej pytań, niż dało odpowiedzi. W kontynuacji tak naprawdę spodziewać można się wszystkiego. Również tego, że w rzeczywistości nikt Sary nie zabił. Scenariusz, według którego bohaterka pojawia się w trzecim sezonie już nie tylko w retrospekcjach, wydaje się być dosyć prawdopodobny i sugeruje to nawet zwiastun. Nie zobaczyliśmy jej ciała, można więc sądzić, że nie było także zbrodni. W ostatnich odcinkach dowiedzieliśmy się, że Sara była poddawana eksperymentowi medycznemu. Być może w tym tkwi cała zagadka, a dziewczyna wcale nie zginęła w wypadku czy poprzez samobójstwo.

Zresztą przez 18 odcinków serialu, twórcy podsuwali widzom fałszywe tropy. Kiedy wydawało się, że najbardziej wpływową osobą i jednocześnie uosobieniem zła jest César Lazcano, okazało się, że najwięcej do powiedzenia miała jego żona. Nicandro pomagał Aleksowi rozwiązać zagadkę, by w finałowej scenie, rozmawiając z tajemniczym doktorem Alanisem, przyznać się do zamordowania Sary. A jakby tego było mało, do zabójstwa przyznała się także Marifer, której to później Alex pozwolił spłonąć w budynku. Można oczywiście zadać sobie pytanie, czy ostatecznie zginęła w płomieniach oraz czy to rzeczywiście ona odpowiada za śmierć tytułowej bohaterki.

W serialu pojawił się też wątek zamordowanej Flor Sanchez. Jej ojciec, chcąc pomścić śmierć córki, pomagał Aleksowi przygotować się do zemsty na rodzinie Lazcano. Historia Flor przewija się przez cały serial i tak naprawdę wydaje się być ciągle otwarta.

Z pewnością twórcy są gotowi do tego, by pokazać, że coś, co do tej pory wydawało się mieć ręce i nogi, w rzeczywistości było tylko ślepym zaułkiem. Możliwych rozwiązań zagadki jest multum. 

Czy w końcu dowiemy się, kto zabił Sarę?

Nie ma co ukrywać, że serial powinien zamknąć się w dwóch sezonach. Decyzja o przedłużeniu ma spory potencjał do tego, by zaszkodzić finalnej ocenie produkcji. Oczywiście poniekąd jest to podyktowane ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszyły się dwa pierwsze sezony. Bo dlaczego nie spróbować wycisnąć jeszcze więcej?

Jednak z lekkiego serialu, który był niezłą propozycją na weekend, zrobiła się typowa latynoamerykańska telenowela. Trzecia część ma być już odpowiedzią na pytanie zadane w tytule produkcji. I chyba jest to jedyna szansa, by losy Sary jeszcze kogokolwiek zainteresowały, a historia zakończyła się w miarę racjonalnie. W miarę, bo na bardzo dobre zakończenie już raczej za późno.

Kto zabił Sarę? – gdzie obejrzeć?

Wszystkie dotychczasowe odcinki serialu Kto zabił Sarę? możecie zobaczyć na platformie Netflix. Produkcja dostępna jest w wersji z polskimi napisami lub polskim lektorem.