Dying Light 2 – jak naprawić broń? To nawet proste

Każda broń w Dying Light 2 ma ograniczoną trwałość, co oznacza, że po czasie ulegnie zniszczeniu. Czy da się ten proces zatrzymać? Albo inaczej, czy da się zużytą broń jakoś naprawić? Na te pytania sobie odpowiemy, choć nie każdego usatysfakcjonują podane tutaj odpowiedzi. Naprawianie broni w DL2 jest nieco zawiłe.

Zużycie broni w Dying Light 2 – krótko o trwałości

Każda broń w grze Dying Light 2 posiada statystykę trwałości. Jej wartość jednakże nie jest identyczna. Ale oznacza to, że im wyższa trwałość na broni, tym dłużej będzie Ci towarzyszyć. Broń zużywa się nie z czasem, a z podejmowanymi przez Ciebie walkami – z każdym uderzeniem.

walka z ludźmi w dying light 2

Jak naprawić broń w Dying Light 2?

I czy w ogóle da się to zrobić? Oczywiście, ale nie w tak oczywisty sposób. Logicznym byłoby wykorzystanie zebranego złomu, ale nie w przypadku Dying Light 2. To jak inaczej naprawić broń w grze?

Broń naprawisz modyfikacjami

Jedynym sposobem na naprawę broni w Dying Light 2 jest zainstalowanie do niej modyfikacji. Ale wcześniej wybrana przez Ciebie broń musi posiadać odpowiednie sloty. Jeżeli broni nie da się zmodyfikować, to i nie da się jej naprawić. Sama instalacja modyfikacji do broni od początku może wydać się niezwykle kusząca, ale mając na uwadze zużywanie się, to lepiej się z tym wstrzymać. Już tłumaczę dlaczego.

dying light 2 trwałość broni

Każdy mod do broni dodaje jej 50 punktów trwałości. Dlatego najkorzystniej jest zainstalować modyfikację wtedy, kiedy broń straci większość swojej trwałości – też nie czekać do samego końca, aż zupełnie się zniszczy. To przedłuży jej życie. I tak z każdą kolejną modyfikacją, póki jest dla nich jeszcze miejsce na broni. Modyfikacji nie można później wyjąć.

Modyfikacje do broni zdobędziesz w trakcie gry lub u rzemieślników.

Modyfikacja Wzmocnienie – tego moda sobie zapamiętaj

W grze Dying Light 2 istnieje jeszcze specjalna modyfikacja Wzmocnienie, dzięki której zużycie broni zostaje spowolnione. Z każdym ulepszeniem modyfikacji u rzemieślnika broń może zużywać się jeszcze wolniej. Jednak nawet najwyższy poziom Wzmocnienia nie spowoduje, że stanie się niezniszczalna. Ale na pewno zostanie z Tobą na dłużej.

Spieszmy się kochać bronie, tak szybko odchodzą.

źródło: PCGamesN, SegmentNext, GosuNoob