„Dragon Ball Z: Kakarot” na PS5 i Xbox Series X|S oraz DLC z Bardockiem

Kolejna gamingowa niespodzianka dla miłośników universum Akiry Toriyamy. „Dragon Ball Z: Kakarot” dostanie wersje na konsole następnej generacji. Ale to nie wszystko. Na fanów tej gierki ze świata „Smoczych Kul” czeka kolejne, czwarte DLC. Tym razem będzie związane z ojcem tytułowego bohatera. Kiedy pojawi się „Bardock: Alone Against Fate”? I kiedy można się spodziewać wersji na next-genowe konsole Sony i Microsoftu?

Dragon Ball Z: Kakarot na PS5 Xbox Series X|S – co wiemy?

Wersje na konsole nowej generacji mają odznaczać się lepszą grafiką oraz poprawioną wydajnością. Dla osób, które mają już grę Dragon Ball Z: Kakarot na PS4 lub Xbox One, będą dostęne do pobrania za darmo. Mają pojawić się w 2023 roku.

DLC Bardock: Alone Against Fate

2023 roku przyniesie także kolejne rozszerzenie Kakarota, wraz z drugą przepustką sezonową. Wcześniejsze DLC wprowadziły boga zniszczenia Beerusa oraz złotego Freezera (oba wątki z serii Super), a także nawiązywał do odcinka specjalnego o Trunksie z przyszłości. Najnowsze DLC również nawiązuje do telewizyjnego speciala – tym razem o Bardocku, ojcu Kakarota vel Goku.

W trailerze widzimy jak saiyański wojownik oraz jego drużyna, będący na żołdzie Freezera, atakują planetę, którą mają podbić. Gracze pokierują więc najeźdźcą, który następnie staje przeciwko tyranowi planującemu eksterminację Saiyan.

Nie wiadomo, czy będzie wątek z podróży w czasie i przemianie w SSJ (jak w mandze i krótkometrażówce Dragon Ball: Episode of Bardock). Ani czy będzie nawiązanie do przedstawienia Bardocka w Dragon Ball Super: Broly czy mangi Dragon Ball Minus, gdzie ojciec Goku został ukazany bardziej pozytywnie i jako bardziej troszczący się o los syna.

Bandai zapowiada, że w Season Pass 2 pojawi się jeszcze więcej historii, przygód oraz ikonicznych bohaterów.

Co jeszcze w temacie dragonballowych gier?

Nowości związane z Dragon Ball Z: Kakarot to nie wszystko. Zbliża się premiera Dragon Ball: The Breakers, w której będzie można wcielić się w słynne, jakkolwiek nietypowe postaci z universum DB (obok Freezera będą też… Bulma i Oolong). W ramach Tokyo Game Show zaprezentowano nowy trailer z Buu oraz… farmerem ze strzelbą, którego najwięksi fani Dragon Balla bez trudu rozpoznają.

Ujawniono także, że  osiągnięcia w The Breakers gracze będą mogli uzyskać nagrodę w starszej dragonballowej grze – Dragon Ball Xenoverse 2 z 2016 roku. Po premierze zostanie dodana aktualizacja, w której nagrody będą działały też w drugą stronę.

Premiera The Breakers zapowiedziana jest na 14 października 2022 roku. Od 22 do 25 września trwać będą otwarte beta testy. Po premierze uczestnicy testów, którzy kupią grę na tę samą platformę i z tego samego konta dostaną specjalny item (brelok Oolonga).

Poza tym Goku, Vegeta, Bulma i Beerus zawitali też do Fortnite’a. W 2023 roku szykuje się również crossover Dragon Balla i PUBG Mobile.

Źródła: Bandai Namco Europe, Wikipedia