„Dragon Ball Z: Kakarot” trafi na Nintendo Switch wraz z DLC

W kwietniu tego roku pojawił się przeciek ze strony Bandai Namco Entertainment, według którego na Nintendo Switch miał się ukazać port „Dragon Ball Z: Kakarot”. Informacje te zostały wówczas szybko zdementowane – wieści o rzekomym przybyciu Goku na Switcha były według oświadczenia wynikiem zwykłej pomyłki. Teraz okazuje się, że chodziło po prostu o utrzymanie wszystkiego w tajemnicy. Jak dowiedzieliśmy się z Nintendo Direct na E3 2021, „DBZ: Kakarot” trafi na hybrydową konsolę wraz z fabularnym dodatkiem.

Port Dragon Ball Z: Kakarot na Nintendo Switch – kiedy?

Posiadacze Switcha będą mogli wcielić się w rolę Goku w Dragon Ball Z: Kakarot 24 września 2021 roku. Pojawienie się tego tytułu na hybrydzie Nintendo może – jak sugeruje Briana Reeves ze Screen Rant – pozytywnie wpłynąć na zwiększenie jego sprzedaży (pomimo udanego debiutu na początku 2020 roku, sprzedaż gry szybko spadła i wypada blado w porównaniu z innym tytułem z universum Dragon Balla FighterZ).

Dragon Ball Z Kakarot Nintendo Switch
Źródło: Nintendo

Jakie DLC dostaniemy?

Poza główną historią, obejmującą wydarzenia od sagi Saiyan do sagi Majin Buu, czyli w zasadzie całą Zetkę, dostajemy również DLC w postaci obu części A New Power Awakens, które obejmuje wydarzenia z serii Super (starcie z Beerusem i powrót Freezera). Mówimy tu jednak o wersji standardowej.

Prócz niej dostępne będą także edycje Ultimate i Deluxe. W obu otrzymujemy również ostatnie, trzecie DLC: Trunks: The Warrior of Hope, a także dodatkowy item, adekwatny do wersji. Wersja Ultimate zawiera również zestaw z jedenastoma dodatkowymi piosenkami z anime, a także transport w postaci kolumny Tao Pai Paia vel Kryminatora (ach, czasy RTL7…).

Źródło: Nintendo, Bandai Namco Entertainment, Screen Rant