„Dragon Ball Z: Kakarot” – kolejne DLC w drodze. Przywitajmy SSGSS i Freezera?

W pierwszej połowie roku najnowsza gra ze świata „Smoczych Kul” dostała pierwsze DLC. Teraz szykuje się nam kolejne. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów, ale z zamieszczonych w magazynie „V-Jump” i na Twitterze Bandai Namco screenów możemy to i owo wywnioskować. Co otrzymają grający w „Dragon Ball Z: Kakarot”?

Niebieski Super Saiyan, złoty Freeza (?) w DBZ: Kakarot

Wcześniejsze DLC – A New Power Awakens – Part 1 – dało nam transformację Super Saiyan God oraz możliwość walki z bogiem Beerusem. Był to więc kontent nawiązujący do Dragon Ball Super, czyli serii pomiędzy sagą Majin Buu i zakończeniem Dragon Ball Z. Ujawnione screeny poświadczają, że nowe DLC – A New Power Awakens – Part 2 – również wykorzysta „superowe” motywy. Zobaczymy bowiem kolejną formę SSJ – Super Saiyan Blue vel Super Saiyan God Super Saiyan, czyli SSGSS (chyba jednak wolę wersję „niebieską”). Właśnie w niej widoczni są Goku i Vegeta.

Najpewniej ujrzymy także Freezę (Freezera) w nowej, złotej formie – osiągnął ją zarówno w serii anime, jak i filmie, którego owa część serialu była odpowiednikiem (Zmartwychwstanie F). Samego Freezy wprawdzie na screenach nie widać, ale pojawiają się jego żołnierze w charakterystycznych zbrojach. A to z nimi najpierw musieli walczyć Wojownicy Z. Zamiast Freezy może zjawić się jednak inna postać z Super – legendarny zabójca z innego wszechświata, Hit – albo wystąpią oni jednocześnie.

Ponadto bohaterowie dostaną nowe ataki – w tym Ultimate Kamehameha oraz Ultimate Galick Gun, a także Ultimate Vanish i Ultrasonic Fist.

Kiedy będzie można pobrać DLC?

I tu niestety niewiadoma. Spekulowana jest połowa lub końcówka września. Brak jednak oficjalnej informacji ze strony Bandai. Tymczasem możemy spodziewać się także trzeciego DLC. Przypuszcza się, że może ono objąć historię Trunksa z przyszłości – zobrazowaną z jednym z lepszych dragonballowych filmów czy raczej speciali TV – i zahaczyć o kolejny wątek z Super, czyli Czarnego Goku.

dragon ball z kakarot dlc 3 trunks
Źródło: Bandai Namco via Game Rant

Czy tak faktycznie będzie? Trudno powiedzieć. Póki co musimy poczekać na premierę drugiego DLC. Pierwsze spotkało się raczej ze średnim przyjęciem. Czy teraz będzie trochę lepiej?

Przypomnę też, że gry ze świata Dragon Ball (i nie tylko) można znaleźć w x-kom.

Źródło: Bandai Namco, Game Rant, Twitter