Dead Island 2 – data premiery, trailer i informacje. Apokalipsa zombie w nowej odsłonie

Dead Island 2 zapowiedziane zostało jeszcze w 2014 roku i od tamtego czasu trafiało w ręce różnych producentów. Prace nad grą niejednokrotnie były wstrzymywane, ale teraz dzięki Dumbuster Studios DI2 w końcu zostanie ukończone. O grze wiadomo już całkiem sporo, a w artykule zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje. Sprawdźcie, co wiemy o Dead Island 2 oraz kiedy tytuł ten trafi do sprzedaży.

Data premiery Dead Island 2

Podczas targów Gamescom 2022 twórcy gry oficjalnie potwierdzili jej datę premiery. Dead Island 2 trafi w ręce graczy 3 lutego 2023 roku.

Dead Island 2 – trailer

Do tej pory pojawiły się dwa trailery, pokazujące krwawy świat gry.

Dead Island 2 – gameplay

Dead Island 2 – fabuła

Dead Island 2 to kontynuacja serii i przenosi gracza do wydarzeń, które mają miejsce po tych z pierwszej części. Wojsko nie opanowało sytuacji i wirus zmieniający ludzi w zombie dotarł do Los Angeles. Miasto Aniołów zostało objęte kwarantanną, a ludzie, którzy w nim pozostali, zmuszeni zostali radzić sobie z krwiożerczymi istotami na własną rękę. Jednak nie wszyscy mieszkańcy miasta po ugryzieniu zmieniają się w zombie. Przeciwnie – nabywają niespotykane zdolności.

Gracz wciela się w jednego ze szczęściarzy, na którego ugryzienie zadziałało pozytywnie. Bohater musi odkryć całą prawdę o apokalipsie oraz o tym, kim naprawdę jest.  

Rozgrywka w Dead Island 2

W Dead Island 2 otrzymamy do wyboru 6 postaci. Każda z nich posiada określone umiejętności oraz osobowość. Akcja widoczna jest z pierwszej osoby (FPP), a gracz przemierzając miasto, wykonuje zadania, które rozwijają fabułę. Po drodze oczywiście trzeba stawić czoła żywym trupom, którzy to raz dadzą pokonać się łatwiej, a niejednokrotnie trzeba będzie wysilić się nieco bardziej.

Wraz z postępami w grze bohater nabywa nowe zdolności, które to pozwalają stać mu się lepszym. Ponadto dzięki systemowi craftingu, gracz może udoskonalać broń na wiele różnych sposobów.

W Dead Island 2 będzie można grać w pojedynkę lub w trybie kooperacji.

Dead Island 2 – platformy

Dead Island 2 trafi na najbardziej popularne obecnie platformy, a więc:

  • PC,
  • PS4 i PS5,
  • Xbox One i Xbox Series X|S.

W zależności od edycji gra kosztować będzie od 270 do 450 zł.