„Sonic Frontiers”. Błękitny jeż Segi w 4K i przy 60 fpsach na nowym fragmencie rozgrywki

Kolejna gra z jeżem Segi pędzi do nas niczym niebieska kula. A tymczasem do sieci trafił nowy materiał z niej pochodzący. Ukazuje on rozgrywkę w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Możemy także zobaczyć drugi otwarty obszar. Jak wygląda „Sonic Frontiers” na nowym gameplay’u?

Sonic Frontiers w 4K i 60 fpsach

Materiał z Sonic Frontiers został pokazany przez IGN Japan. Przedstawia otwarty obszar wyspy Ares. Daje też możliwość spojrzenia na mechanikę eksplorowania terenu oraz walki.

Jak pisze Francesco de Meo z Wccftech, brak muzyki sprawia dziwne wrażenie, jednak zaprezentowany gameplay wygląda lepiej niż ten pokazany w maju.

Co jeszcze wiemy o Sonic Frontiers?

Gra zadebiutuje 8 listopada tego roku i trafi na pecety, PS4 i PS5, Xbox Series X/S oraz One i na Nintendo Switch (na Xboksach i PC będzie tylko wersja cyfrowa). Jej akcja rozgrywa się na Wyspach Starfall, gdzie znajduje się antyczna cywilizacja.

Jak podaje Sega, nowa przygoda Sonica zaczyna się w krainie pełnej tajemniczych ruin i  niesamowitych przeciwników. Wszystkie poziomy gładko łączą się w jeden otwarty świat, po raz pierwszy pojawiający się w tej serii. Na graczy czekają wyzwania, bitwy czy łamigłówki.

W odpowiedzi dla ActuGaming Takashi Iizuka podał, nowy Sonic nie dostanie darmowego dema, które umożliwi lepsze poznanie. W grę będzie można jednak zagrać na różnych wydarzeniach (na przykład Tokyo Game Show).

Przypominamy, że Sonic Frontiers to także jedna z gier, które zostały zaprezentowane na tegorocznym evencie Gamescom. Jeśli jeszcze nie widzieliście wszystkich pokazanych tam tytułów, sprawdźcie je w osobnym wątku na Geeksie: Gamescom 2022: Opening Night Live. Nowości ze świata gier.

A skoro mowa o Sedze, to przypominamy nadchodzącej konsoli Sega Genesis Mini 2 – wśród preinstalowanych gier są także tytuły z franczyzy Sonica. Pamiętajcie też, że rozmaite gry i konsole znaleźć można w sklepie x-kom.


Źródło: Sega, Wccftech, Kotaku, Sonic Frontiers Twitter, Sonic the Hedgehog News & Updates · Tails’ Channel Twitter