Dragon Age 4 – data premiery, trailer, fabuła oraz informacje o grze

Dragon Age to lubiana produkcja, za którą odpowiada studio BioWare. Do tej pory ukazały się trzy części, a twórcy pracują nad nową, czwartą odsłoną. Obecnie nosi roboczą nazwę Dragon Age 4 i jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji. Twórcy nie zdradzili do tej pory zbyt wiele o grze, ale w sieci znaleźć można już sporo pogłosek. Zebraliśmy wszystko, co do tej pory wiadomo o Dragon Age 4.

Dragon Age 4 – kiedy premiera?

Po cichu mówi się, że gra ukaże się w połowie 2022 roku. Inne pogłoski sugerują, że będzie to rok finansowy 2023, a więc okres czasu: od początku kwietnia 2022 roku do końca marca 2023 roku. Nie są to jednak oficjalne informacje, a jedynie plotki płynące z obozu Electronic Arts. Nawet nazwa gry: Dragon Age 4 ma być obecnie tylko tytułem roboczym.

Przed BioWare, a więc studiem odpowiedzialnym za tę produkcję, jeszcze sporo pracy. Jeśli ktoś z Was czeka na kolejną odsłonę Dragon Age, lepiej nie nastawiać się na konkretne daty, by się nie rozczarować.

Czy Dragon Age IV pojawi się na EA Play Live?

Tegoroczne wydarzenie EA Play Live zostało zaplanowane na 22 lipca. Raczej nie powinniśmy się spodziewać tam prezentacji gry, ponieważ jest na to za wcześnie. Możliwe jednak, że będzie to dobra okazja, by BioWare opowiedziało o Dragon Age 4 nieco więcej. Fani liczą nawet na kolejny trailer, który zdradziłby więcej informacji o tym, co przygotowują twórcy.

dragon age 4 solas

Trailer Dragon Age 4

Apetyty odnośnie Dragon Age 4 rozbudził zeszłoroczny zwiastun gry. Widać na nim łucznika Varrika Tethrasa, który był członkiem drużyny zarówno w Dragon Age 2, jak i w Inkwizycji. Przedstawia również zupełnie nowego bohatera, w którego najprawdopodobniej wcieli się gracz. Niestety w dalszym ciągu nie poznaliśmy tytułu, a zwiastun podpisany jest jako Dragon Age.

Dragon Age 4 – fabuła

Akcja gry ma się rozgrywać po wydarzeniach, które miały miejsce w Dragon Age: Inkwizycja oraz dodatku Intruz. Przeniesie nas do Tevinter – krainy rządzonej przez czarodziejów. Prawdopodobnie nie będzie to jedyna lokacja, ponieważ historia opowiedziana w DA4 przeniesie nas również do innych miejsc, znanych ze świata gry.

Wiele wskazuje na to, że znaczącą rolę odegra mag o imieniu Solas. W Inkwizycji był członkiem drużyny, a w Dragon Age 4 stanie się najprawdopodobniej głównym oponentem. W grze pojawi się także wspomniany wcześniej Varric Tethras. Możliwe, że swoją rolę odegrają także znani z wcześniejszych części: Alistair, Leliana, czy Fenris.

Co jeszcze wiemy o Dragon Age IV?

Mówi się, że twórcy kładą duży nacisk na budowanie mechaniki narracji, która umożliwi graczowi swobodę w wyborach. Nie będzie to więc typowo liniowa rozgrywka, a wszystkie decyzje, jakie podejmie bohater będą miały swoje konsekwencje. Świat gry ma być też mniejszy, ale za to będzie ciekawszy. Poprzednią część gry krytykowano właśnie za to, że mapa była duża, ale też dosyć pusta i nie działo się tam wiele.  

Dragon Age 4 ma być tytułem, który skupi się głównie na rozgrywce fabularnej. Twórcy zrezygnowali z pierwotnej koncepcji, a więc nacisku na tryb wieloosobowy.

Źródła: pcgamer.com / screenrant.com

Sprawdź również komputery serii G4M3R, które pozwolą wydobyć maksimum z najnowszych gier: