Cena Xbox Series S ujawniona przez Microsoft

Premiery konsol Microsoftu i Sony zbliżają się wielkimi krokami, jednak przez długi czas ich ceny pozostawały wielką niewiadomą. Dzisiaj Microsoft jako pierwszy nie tylko ujawnił cenę konsoli nowej generacji, ale przede wszystkim oficjalnie zapowiedział Xboxa Series S – czyli mniejszą i tańszą wersję Xboxa Series X.

Xbox Series S już oficjalnie

Cena i przedsprzedaż Xboxa Series S

Po powodzi plotek Microsoft oficjalnie zapowiedział Xboxa Series S. Cena mniejszej rozmiarem i nieco słabszej sprzętowo wersji Xboxa Series X wynosi 299 dolarów. W sklepie x-kom Xbox Series S został wyceniony na 1349 złotych.

Już niedługo w sklepie x-kom wystartuje przedsprzedaż konsoli Xbox Series S. Obserwuj kartę produktu, aby być na bieżąco.

Najmniejszy Xbox w historii

Według Microsoftu wersja „S” jego najnowszej konsoli jest najmniejszym Xboxem, jaki kiedykolwiek powstał. Urządzenie rzeczywiście wygląda na niewielkie, zwłaszcza obierając za skalę pada, który na powyższym zdjęciu opiera się o konsolę. Szerokość obu sprzętów wydaje się zbliżona, choć konsola – co zrozumiałe – jest zauważalnie wyższa.

Kwestie estetyczne są oczywiście subiektywne, ale faktem jest, że Xbox Series S znacznie różni się wyglądem od Series X. Z pewnością wersję „S” zdecydowanie łatwiej będzie schować pod szafkę z telewizorem. Doskonale obrazuje to poniższy film udostępniony przez użytkownika Twittera WalkingCat.

Specyfikacja Xboxa Series S

Microsoft podał także specyfikację Xboxa Series S. Mniejsza konsola dziewiątej generacji nie będzie posiadała dysku optycznego i uruchomi gry w rozdzielczości 1440p nawet w 120 klatkach na sekundę z możliwością skalowania ich do 4K. Obsługiwany będzie także raytracing, a także cieniowanie o zmiennej szybkości oraz zmienna częstotliwość odświeżania. Wewnątrz znajdzie się dysk SSD o pojemności 512 GB. Sprzęt pozwoli na odtwarzanie mediów streamingowych w 4K.

Cena Xbox Series X i data premiery konsol

Windows Central nieoficjalnie podaje, że Xbox Series X – pełnoprawny przedstawiciel dziewiątej generacji konsol – ma kosztować 499 dolarów. Jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, to po doliczeniu VAT-u i kosztów dystrybucji cena Xboxa Series X w Polsce może wynosić 2200-2300 złotych.

Doniesienia Windows Central o cenie Xboxa Series S się sprawdziły, a więc powyższa informacja także może okazać się trafiona. Oprócz tego portal donosi, że premiera Xbox Series S i Xbox Series X odbędzie się 10 listopada. Konsole mają być też sprzedawane w pakiecie z usługą Xbox All Access za 25 dolarów miesięcznie, która zawiera usługi Xbox Live oraz Game Pass.

Reakcja Microsoftu na przecieki mówi wszystko

Reakcja Microsoftu na powyższe doniesienia jest bardzo wymowna. Po pierwsze gigant z Redmond oficjalnie zapowiedział Xboxa Series S i ujawnił jego cenę. Po drugie, gdy mleko w mediach się już rozlało, na oficjalnym Twitterze Xboxa opublikowany został post o sugestywnym wydźwięku.

Źródło: Microsoft, Windows Central

Odkryj konsole Xbox w x-kom