Znamy datę premiery Assassin’s Creed: Valhalla – Oblężenie Paryża

Jesteś fanem Assassin’s Creed? Mamy dobrą wiadomość. Ubisoft ujawnił oficjalną datę premieryAssassin’s Creed: Valhalla: Oblężenie Paryża z festiwalem Sigrblot, będącej dodatkiem do kultowej gry. Okazuje się, że odbędzie się ona równolegle z przedstawieniem ścieżki dźwiękowej do niniejszego projektu. Dowiedz się więcej.

O czym jest Assassin’s Creed: Valhalla: Oblężenie Paryża?

The Siege of Paris to następca ostatniego dodatku do Assassin’s Creed Valhalla, Wrath of the Druids. Oba DLC są dostępne w ramach przepustki sezonowej, która obejmuje również dodatkową misję Legenda Beowulfa.

Assassin’s Creed Valhalla: The Siege of Paris
źródło: assassinscreed.fandom.com

Akcja Assassin’s Creed: Valhalla: Oblężenie Paryża, rozgrywająca się po głównych wydarzeniach w grze, opowiada o podróży Eivor do zachodnioeuropejskiego regionu Francji. Główna bohaterka wraz z wieloma innymi wikingami wyrusza do państwa frankijskiego, aby spróbować zdobyć jego stolicę – Paryż. Będzie musiała sprostać niełatwemu wyzwaniu – zinfiltrować miasto, zawrzeć nowe sojusze w jego murach i zadać cios, który zniszczy imperium. Na jej drodze staną również elitarne siły wojskowe Karola Otyłego.

Czym jest Sigrblot Festival?

Przed Oblężeniem Paryża odbędzie się Sigrblot Festival, ograniczone czasowo wydarzenie w grze z okazji rozpoczęcia sezonu najazdów. Trwający od 29 lipca do 19 sierpnia obóz Ravensthorpe będzie miał mnóstwo eventów, w których będzie można wziąć udział w tym konkursy latania, odznaczenia osady i jednoręczny miecz Skrofnung.  Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich graczy, którzy posiadają podstawową grę i nie jest związane z dodatkami.

Assassin’s Creed Valhalla: The Siege of Paris
źródło: assassinscreed.fandom.com

Jak wziąć udział w festiwalu Sigrblot?

Istnieją dwa wymagania, które należy spełnić, aby wziąć udział w Festiwalu Sigrblot. Najpierw gracze muszą dotrzeć do Anglii i ukończyć jeden z pierwszych łuków narracyjnych – Grantebridgescire lub Ledecestrescire. Następnie osada z powrotem w Ravensthorpe musi osiągnąć poziom 2. Gdy te dwa warunki zostaną spełnione, rozpocznie się Festiwal Sigrblot. Planowana jest również dodatkowa aktualizacja, która wprowadza nowy pakiet map River Raid, w którym miejsca docelowe będą zaśmiecone w całej Francji i Irlandii.

Kiedy będzie premiera DLC Assassin’s Creed Valhalla: Oblężenie Paryża

Ubisoft zapowiedział, że premiera drugiego dodatku do Assassin’s Creed: Valhalla: Oblężenie Paryża odbędzie się 12 sierpnia wraz z oficjalną ścieżką dźwiękową. Notatki dotyczące aktualizacji 1.3.0, zawierają zestaw długo oczekiwanych zmian, w tym skalowanie poziomów i jednoręczne miecze. Oznacza to, że gracze będą musieli poczekać około trzech tygodni, aż Eivor i przyjaciele powrócą przez kanał La Manche. Jest to nieco dłużej, niż wymagałby tego wcześniej ujawniony termin 5 sierpnia.

Wraz z The Siege of Paris pojawi się oficjalna ścieżka dźwiękowa. Pierwszy utwór, „Hásæti”, skomponowany przez Stephanie Economou z tekstem w języku staronordyckim już teraz możesz posłuchać na YouTube.