Watch Dogs: Legion, Assassin’s Creed Valhalla i Far Cry 6 – co zobaczyliśmy na Ubisoft Forward?

Wczoraj w godzinach wieczornych obejrzałem konferencję Ubisoft Forward, na której producent zaprezentował szereg swoich nadchodzących gorących tytułów. Obyło się raczej bez większych zaskoczeń, za to zainteresowani konkretnymi produkcjami otrzymali wiele świeżych informacji na ich temat wraz z obszernymi gameplay’ami.

Watch Dogs: Legion – wielu bohaterów i walka z systemem

Kolejna część gry traktującej o hackerach i walce ze złym reżimem doczekała się całkiem długiej prezentacji. Na samym jej początku zobaczyliśmy prerenderowany film, stworzony przez artystę i reżysera Alberto Mielgo, świetnie wprowadzający w klimat gry i jej założenia. Zaraz po nim zostaliśmy uraczeni pokazem gameplay’u, skupiającym się w głównej mierze na konkretnych postaciach, którymi przyjdzie nam sterować, mechanice gry i antagonistach.

Bardzo ciekawą sprawą są werbowane przez nas do drużyny postacie. Odnajdując i rekrutując je do naszego zespołu, otrzymamy możliwość wykorzystania ich specyficznych umiejętności w trakcie wykonywania misji. Przykładowo możliwe będzie wybranie pracownika budowy, który świetnie sprawdzi się w otwartej walce, pokonując przeciwników przy pomocy klucza francuskiego i gwoździarki. Dostępna będzie też fanatyczka dronów, potrafiąca przyzwać przez siebie skonstruowane roboty kroczące, a nawet mogąca przejąć kontrolę nad wrogim pojazdem latającym. Możliwości będzie całe zatrzęsienie.

Mnie ciekawi natomiast jak zostanie potraktowana kwestia poprowadzenia fabuły. Ciężko jest mi sobie wyobrazić, że przy zastosowaniu tylu różnych bohaterów możliwe będzie utrzymanie angażującej historii tak, jak ma to miejsce w grach typowo liniowych. Przekonam się jednak, jak twórcom Watch Dogs: Legion wyszedł ten zabieg po premierze gry 29 października 2020 roku.

Assassin’s Creed Valhalla – palenie wiosek i podboje zamków

Kolejna odsłona kreda asasynów przeniesie nas w czasie do okresu łączenia się księstw Angielskich i podbojów wikingów. To właśnie do tych drugich należeć będzie protagonista gry. Z powodu kończących się zasobów na ojczystej ziemi wyruszymy z zamiarem przejęcia Angielskich pól i wiosek. Tak jak we wcześniejszych częściach serii możliwy będzie wybór między żeńskim i męskim protagonistą.

Bardzo ciekawie zapowiada się sama walka. Została ona znacznie rozwinięta względem poprzedniczek. Teraz możliwe będzie korzystanie przykładowo z wielu różnych oręży, takich jak buzdygany, claymory czy nawet dwie tarcze naraz. W zdobyciu wioski pomoże graczowi także możliwość podpalania domostw i obór, wprowadzając w zastępy przeciwnika chaos i zmniejszając ich morale. Na zgliszczach przejętych terenów będziemy później budować własne osady, rozszerzając ich wpływy.

Jednym z nowych kluczowych elementów zabawy będą natomiast oblężenia zamków. Tak jak w Mount & Blade albo Shadow of War gracz będzie musiał pokonać mury zamku, przebić się przez zastępy przeciwników, aby na końcu zawalczyć z głównodowodzącym jednostki. Widać, że twórcy postarali się o multum najróżniejszych ciekawych zadań do wykonania, o nudzie nie będzie więc mowy.

Premiera Assassin’s Creed Valhalla została ustalona na 17 listopada 2020 roku.

Hyper Scape – dystopijny wirtualny Battle Royal

Na rynku pojawiło się całe zatrzęsienie lepszych i gorszych gier z gatunku Battle Royal, ciężko jest się więc przebić nowej produkcji. Myślę jednak, że Hyper Scape uda się wybić dzięki oryginalności i wielu własnym ciekawym pomysłom na rozgrywkę.

W niedalekiej przyszłości z powodu przeludnienia na ziemi powstały megamiasta, w których ludzie gnieżdżą się niczym w nowoczesnych slumsach. Jedyną dla nich odskocznią staje się wykreowany przez korporację PRISMA wirtualny świat. Neo Arcadia to miasto gry, będące cybernetycznym polem dla organizowanych mistrzostw w walce między graczami. 

Podstawy Hyper Scape nie różnią się zbytnio od reszty gier z gatunku BR. Jest więc 100 graczy walczących solo bądź w drużynach o podium na zmniejszającym się polu gry. To, co wyróżnia HS od innych gier Battle Royal, to kilka oryginalnych rozwiązań. Po pierwsze gra jest znacznie bardziej wertykalna i pod tym względem przypomina niektóre mapy w starych odsłonach Unreal Tournament. Gracz będzie więc skakać po dachach budynków, ślizgać się po schodach, przelatywać między balkonami i buszować w podziemiach.

Drugą ciekawostką są hacki, czyli w zasadzie powerupy dające chwilowo dodatkowe umiejętności defensywne, ofensywne i ruchowe. Pozwalają one między innymi tworzyć blokującą kule ścianę, tymczasową niewidzialność czy… zmianę postaci w wielką skaczącą bańkę. Oryginalnie twórcy podeszli też do samych broni. Znajdując ten sam karabin, który aktualnie trzymamy w dłoni, można ją połączyć, jednocześnie zwiększając pojemność magazynka bądź zadawane obrażenia.

Gra już teraz dostępna jest w wersji open beta, od dnia premiery będzie także dostępna za darmo.

Far Cry 6 – klimatyczny trailer i znana postać filmowa

Na sam koniec konferencji Ubisoft zostawił prawdziwy przysmak dla amatorów gier z otwartym światem. Nowa odsłona słynnej serii Far Cry została zaprezentowana na niesamowicie klimatycznym trailerze, prezentującym dwie postaci: dyktatora Antona Castillo i jego syna Diego. Co ciekawe w przywódcę fikcyjnego kraju Yary wciela się aktor Giancarlo Esposito, znany z takich seriali, jak Breaking Bad czy Mandalorian.

Gra Far Cry 6 ma zadebiutować 18 lutego 2021 roku.

Gracze mobilni nie zostali pominięci

Zgodnie z obecnymi trendami nie mogło zabraknąć także nowych tytułów na platformę Android i iOS. Już niedługo możliwe więc będzie zagranie na smartfonie w znaną platformową bijatykę Brawlhalla, rozbudowane połączenie karcianki ze strategią Might & Magic Era of Chaos oraz miks najróżniejszych gier studia w postaci Tom Clancy’s Elite Squad.

.

.

Dodatki i rozszerzenia do istniejących już tytułów

Wcześniejsze produkcje Ubisoftu także otrzymają swoją dawkę miłości od twórców. Kolejne mapy, dodatkowe postaci, misje i skórki otrzymają takie tytuły, jak The Crew 2Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint i Trial Rising.

.

.

Watch Dogs 2 za darmo dla wszystkich graczy pecetowych!

Podczas konferencji Ubisoft udostępnić miał możliwość dodania do swojej biblioteki gry Watch Dogs 2 całkowicie za darmo. Niestety z powodu przeciążenia serwerów praktycznie nie było możliwości zalogowania się do serwisu. Producent zauważył problem i udostępnił możliwość dodania gry poprzez wypełnienie stosownego formularza.

Link do tematu na forum traktującego o problemach z serwerami wraz z linkiem do rejestracji gry znajdziecie tutaj.