Czas na dobre zdjęcia z Huawei, czyli nagrody EISA dla urządzeń mobilnych

Europejskie Stowarzyszenie ds. Obrazu i Dźwięku, czyli EISA, przyznało nagrody dla najbardziej wyróżniających się urządzeń mobilnych z 2020 roku na rynku. Huawei jako jedyny producent może poszczycić się dwoma wyróżnieniami dla swoich produktów – P40 Pro i Watch GT2.

Król zdjęć jest jeden – Huawei P40 Pro

Huawei nie po raz pierwszy sięga po laur zwycięzcy fotografii mobilnej. Rok temu Huawei P30 Pro otrzymał tytuł króla. W tym roku wyróżniony został jego następca, model P40 Pro. Aparat tego smartfona opisaliśmy szczegółowo w recenzji Huawei P40 Pro.

Huawei P40 Pro nagroda EISA

Aparat w P40 Pro wyróżnia się przede wszystkim doskonałymi zbliżeniami. 50-megapikselowy obiektyw główny z autofokusem z detekcją fazy połączono z 12-megapikselowym peryskopowym teleobiektywem, dzięki któremu można skracać dystans między dalekimi obiektami. W praktyce smartfon dysponuje 5-krotnym zoomem optycznym, 10-krotnym zoomem hybrydowym oraz 50-krotnym zoomem maksymalnym. Do zdjęć wykorzystywany jest także obiektyw 3D do pomiaru głębi w czasie rzeczywistym.

Za wideo odpowiada 40-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw filmowy ze stabilizacją obrazu. Umożliwia nagrywanie materiałów w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę oraz zabawę z trybem ultra zwolnionego tempa czy tworzenia filmów poklatkowych.

Huawei P40 Pro


Elegancja i sport w Huawei Watch GT 2

Huawei zgarnął drugą nagrodę od Europejskiego Stowarzyszenia ds. Obrazu i Dźwięku za Watch GT 2. Stowarzyszenie szczególnie zwróciło uwagę na dwutygodniową żywotność baterii zegarka, którą zapewnia procesor HiSilicon Kirin A1. Doceniony został również sposób jego wykonania, na który składa się metalowa koperta z profilowanym szkłem 3D i matrycą AMOLED. Producentowi udało się połączyć w ten sposób sportowy charakter zegarka z elegancją, na co również zwracaliśmy uwagę w recenzji Watch GT 2.  

Smartwach Huawei Watch GT 2 EISA

Inteligentny zegarek Huawei umożliwia analizowanie 15 różnych kategorii sportowych i zapewnia wgląd do 190 typów danych na temat wykonywanych ćwiczeń. Czujniki zegarka monitorują puls, przebyty dystans, ilość kroków, spalone kalorie, czas aktywności, czy wydajność tlenową. Z danych zebranych podczas ćwiczeń zegarek przygotowuje raport ze statystykami, dzięki któremu można śledzić postępy treningów lub zaplanować kolejne wyzwania fizyczne.

Huawei Watch GT 2


Co jeszcze w kategorii urządzeń mobilnych?

EISA w kategorii urządzeń mobilnych nagrodziło także jeszcze kilka innych telefonów. OnePlus 8 Pro został uznany za najlepszy smartfon, Oppo Find X2 Pro za najbardziej zaawansowany, a Sony Xperia 1 II za najbardziej multimedialny. W stosunkowo świeżej kategorii składanych telefonów wygrał Samsung Galaxy Z Flip, który nie miał zbyt wielkiej konkurencji.

W kategorii pozostałych urządzeń przenośnych EISA nagrodziło głośnik LG XBOOM Go PL7, odtwarzacz muzyki FiiO M11 Pro, wzmacniacz Audioquest Dragonfly Cobal, słuchawki dokanałowe Seenheiser Momentum True Wireless 2, a także słuchawki nauszne Bowers & Wilkins PX5 oraz Dali IO-6.

Oprócz urządzeń mobilnych EISA wyróżniła także sześć najlepszych telewizorów oraz trzy soundbary.