Huawei zgarnia 2 nagrody na TechRadar Mobile Choice Consumer Awards (MCCA) 2019

Król fotografii mobilnej jest jeden. I jest nim Huawei P30 Pro, co w moim odczuciu nie powinno nikogo dziwić. Na piedestale stanął też Huawei P Smart 2019, zwyciężając w kategorii smartfon do 200 funtów. O wyniku plebiscytu decydowały głosy ekspertów z branży oraz konsumentów.

TechRadar MCCA 2019 docenia Huawei P30 Pro

Osobiście laur zwycięzcy dla Huawei P30 Pro nie dziwi mnie ani odrobinę. Ja pozwoliłem sobie nazwać ten smartfon królem fotografii mobilnej już pierwszego dnia, w którym dostałem go w ręce. Szczegółowo opisałem to z resztą w recenzji Huawei P30 Pro, do której odsyłam wszystkich zainteresowanych.

Tutaj wspomnę jedynie, że jakość zdjęć wykonywanych aparatem P30 Pro jest powalająca! Ciepłe, nasycone kolory uzyskacie niezależnie od natężenia światła, dzięki czemu pochmurny dzień nie przekreśli szans na udane ujęcia. A gdy oświetlenie sprzyja, zaczyna się fotograficzna bajka. Wystarczy pomysł na kadr i wciśnięcie migawki.

Mając Huawei P30 Pro, nie musicie znać się na fotografii, bo smartfon ma ogromnie rozbudowane algorytmy AI. Dzięki nim analizuje ekspozycję, dobiera dla niej ustawienia jasności, kolorów i wielu innych, których nie potrafię nawet wymienić, a Wam pozostaje pstryknąć fotkę i obejrzeć, jak wyszła.

Oczywiście możecie wybrać obiektyw (klasyczny, zbliżenie lub szerokokątny), a do tego robić zdjęcia w trybie Super Zoom, korzystając z 50-krotnego zbliżenia. Wprawdzie klasyczny kadr będzie pełen artefaktów, ale zbliżenie na tarczę księżyca robi wrażenie.

Peryskopowy zoom jest przecież czymś innowacyjnym. Obecnie jeszcze ciekawostką, którą należy udoskonalać, niemniej w konkurencyjnych produktach próżno szukać czegoś tak niespotykanego. Licytowanie się na rozdzielczość aparatów prowadzi donikąd, bo życie, branża, a przede wszystkim użytkownicy, już dawno zweryfikowali wyższość możliwości soczewki nad liczbą poprzedzającą jednostkę Mpix.

Eksperci branży mobilnej oraz konsumenci zdecydowali, że tytuł najlepszego smartfona roku 2019 należy się modelowi Huawei P30 Pro. Ich wybór w pełni aprobuję.

Huawei P Smart 2019 liderem budżetowców

Oczywiście nie każdy kupuje flagowe smartfony, które kosztują przynajmniej średnią krajową, nierzadko i więcej. Dla osób szukających urządzenia w cenie poniżej 200 funtów (nasz odpowiednik do 1000 zł) Huawei ma model P Smart 2019.

I właśnie to urządzenie skradło serca głosujących. Cóż, ma duży ekran IPS, sensowny procesor, bardzo dużą pamięć flash oraz smukły design. Czego chcieć więcej, kiedy ma się do wydania 700 zł? Oczywiście sprzęt posiada więcej zalet, ale o nich przeczytacie na kartach produktowych Huawei P Smart 2019 czarnego, niebieskiego i szafirowego.

O plebiscycie Mobile Choice Consumer Awards 2019

W Londynie odbyła się doroczna gala Mobile Choice Consumer Awards 2019, która wyłoniła najlepsze smartfony tego roku. Huawei kolejny rok z rzędu został doceniony nie tylko przez ekspertów z branży technologicznej, ale również konsumentów, którzy poprzez specjalny formularz wybierali ich zdaniem najlepsze urządzenia 2019 roku. 

W tegorocznym plebiscycie konsumenci oddali na swoje ulubione produkty aż 34 000 głosów – najwięcej spośród wszystkich edycji.

Zwycięstwo Huawei w kategorii „Najlepszy smartfon fotograficzny” w Mobile Choice Consumer Awards kontynuuje trend z ubiegłych lat – tytuł ten po raz pierwszy otrzymał Huawei P9 w 2016 roku, a następnie Huawei P20 Pro w roku 2018. 

Pozostałych zwycięzców plebiscytu znajdziecie tutaj.

Plebiscyt techradar 2019
Źródło: TechRadar Mobile