EISA wskazało najlepsze soundbary na rok 2020

15 sierpnia 2020 r. Europejskie Stowarzyszenie ds. Obrazu i Dźwięku (EISA) przyznało wyróżnienia najnowszym produktom foto i RTV. Wśród laureatów nie zabrakło także soundbarów.

Które soundbary nagrodziło EISA w 2020 roku?

Nagrodzono trzy modele, każdy od innego producenta:

  • Bang & Olufsen,
  • Harman Kardon,
  • LG.

Oto laureaci (w kolejności alfabetycznej):

Bang & Olufsen Beosound Stage – soundbar klasy wyższej

bang & olufsen beosound stage nagrodzony przez eisa

Oto fragment oficjalnej informacji prasowej polskiego dystrybutora, firmy Horn:

Bang & Olufsen Beosound Stage, przewidziany jako partner telewizorów o przekątnej 55 cali i większych, to soundbar zaprojektowany przez firmę znaną z doskonałego designu, ale też bardzo doświadczoną w technice i akustyce. Konstrukcja jest więc luksusowa i zaawansowana – każdy z jedenastu przetworników (w tym cztery niskotonowe) ma własny wzmacniacz. Sygnał dostarczymy przez HDMI, Bluetooth, Apple AirPlay 2 lub Chromecast, a usłyszymy dźwięk swobodny, o dużej skali, spójny i angażujący. Materiały Dolby Atmos są odtwarzane efektownie i przekonująco, a muzyka rozpościera się szeroko.

Od siebie dodam tylko, że miałem okazję przetestować ten soundbar i jego wybór uważam za w pełni uzasadniony. Ta jednoelementowa grajbelka jest nie tylko solidnie zbudowana („jak czołg”), lecz także oferuje zdecydowane, mocne, przy tym naturalne brzmienie. W sam raz dla konesera minimalistycznej skandynawskiej stylistyki i (niemal) audiofilskiego brzmienia.

Harman Kardon Citation MultiBeam 700 – soundbar inteligentny

Swoje wyróżnienie EISA uzasadniło w następujących słowach (tłumaczenie TCh):

Citation MultiBeam 700 wyróżnia się z tłumu soundbarów dzięki sprytnej kombinacji nowoczesnej stylistyki, funkcji, które ułatwiają obsługę, oraz znakomitego brzmienia. Integracja z Asystentem Google niesie ze sobą korzyści typowe dla głośników inteligentnych, jak rozpoznawanie głosu czy bezprzewodowe strumieniowanie muzyki, natomiast siedem przetworników Harman Kardona oraz cyfrowa obróbka sygnału gwarantują wyrafinowane, przestrzenne i mocne brzmienie. Wisienką na torcie jest kolorowy ekran dotykowy, który znacznie ułatwia korekcję charakterystyki brzmienia oraz wybór źródła, a ponadto może wyświetlać zdjęcia albumów aktualnie strumieniowanych za pomocą funkcji Chromecast. Harman Kardon Citation MultiBeam 700 to soundbar, który oferuje zarówno styl, jak i mocne brzmienie.

LG SN8YG – soundbar

Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG, tak skomentował wyróżnienie dla modelu SN8YG:

Dzięki inwestycjom we wzornictwo oraz technologie przetwarzania i wyświetlania obrazu, a także dzięki współpracy z liderami branży, takimi jak Meridian Audio, możemy oferować konsumentom sprzęt o niespotykanych dotąd walorach użytkowych. Wyrazy uznania przez tak renomowanych ekspertów dają nam pewność, że tworząc nowe rozwiązania w dziedzinie domowej rozrywki, podążamy właściwą drogą.

A co Wy myślicie o tegorocznych nagrodach EISA ? Czy zgadzacie się z wyborem, czy też nie? Czy brak innych marek, jak JBL, Sonos, Yamaha, jest uzasadniony? Czy nagrodzone modele rzeczywiście są najlepszym wyborem w danej kategorii? Napiszcie o tym w komentarzach.