TOP 5 mobilnych urządzeń dla ucznia

Zwykło mówić się, że najlepszy sprzęt to ten, który ma się zawsze przy sobie. I rzeczywiście coś w tym jest, szczególnie w świecie, który trochę z przymusu musiał polubić się ze zdalną pracą, nauką, a nawet towarzyskimi kontaktami. Dzisiaj laptopy, notebooki, a nawet ultrabooki zastępujące solidne parametrowo komputery stacjonarne nikogo już nie dziwią. Można jednak odnieść wrażenie, że na rynku funkcjonują urządzenia, które mają swoje mobilne odpowiedniki, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Kilka propozycji znajdziecie poniżej.

Drukarka mobilna 

Czy wiecie, że istnieją drukarki o wielkości telefonu komórkowego, które bez trudu można schować w plecak, torebkę, a nawet kieszeń? Dzięki temu zabranie ich ze sobą dosłownie wszędzie nie stanowi żadnego problemu – na wakacje, do pracy i w podróż. Bez względu na to, gdzie się wybieracie, z fotograficzną drukarką mobilną możecie szybko drukować zdjęcia, bez konieczności szukania tradycyjnej alternatywy.

Dodatkowo kompaktowe i mobilne drukarki mają zaimplementowane najnowocześniejsze technologie, które pozwalają m.in. na błyskawiczną obróbkę zdjęć za pomocą dedykowanej aplikacji, a następnie na wydrukowanie ich w jakości godnej miana premium. Mówiąc wprost, oferowana przez nie wysoka rozdzielczość, naturalnie oddane kolory, a przede wszystkim szeroka mobilność zachwycą każdego, komu zachcesz pochwalić się swoim wspomnieniem na papierze.  

Polecane drukarki mobilne

Sięgnij po pełną ofertę drukarek przenośnych 

Tablet dla ucznia 

Tablet to doskonały odpowiednik komputera i laptopa. Sprawdzi się zawsze, gdy zależy Wam na lekkim bagażu, a jednocześnie chcecie mieć pod ręką możliwość skorzystania z najważniejszych właściwości komputera. Przeglądanie internetu? Robienie notatek? Zabawa w aplikacjach edukacyjnych? A może oglądanie filmów czy prezentacji? Z dobrym tabletem można to mieć zawsze i wszędzie. Co więcej, niektóre modele tabletów posiadają np. dopinane klawiatury i specjalne rysiki, które znacznie ułatwiają obsługę i sprawiają, że obcowanie z takim sprzętem staje się czystą przyjemnością. 

Jak je wybierać? Przeczytaj koniecznie:

Polecane tablety dla uczniów

Zobacz tablety dostępne w x-komie

Głośnik Bluetooth

Jeśli uważacie się za słuchowców, postawcie na bezprzewodowy głośnik przenośny. To mobilne urządzenie doskonale sprawdzi się np. podczas nauki języków obcych, pozwalając przyswajać wiedzę ze słuchu. 

Wykorzystując pojemne akumulatory energii oraz różne technologie łączności, głośnik przenośny pozwala cieszyć się wyraźnymi dźwiękami gdziekolwiek się nie znajdziecie – w ogrodzie, samochodzie, wagonie, czy w hotelu. Jak to możliwe? Wystarczy, że sparujemy z nim swój smartfon i prześlemy dane, a mobilny głośnik wyda z siebie całą gamę dźwięków.

Najpopularniejszym sposobem połączenia bezprzewodowego jest Bluetooth, którego zasięg w poszczególnych modelach wynosi nawet do 30 m. Głośniki bezprzewodowe są również odpowiednio skonstruowane. Przez wzgląd na ich plenerowe przeznaczenie większość modeli jest wodoszczelna, więc niestraszne im są zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo flagowe sprzęty potrafią pracować nawet przez całą dobę na jednym ładowaniu, bez konieczności podpięcia do prądu.

Więcej na ich temat znajdziecie tu:

Proponowane głośniki przenośne

Odkryj wszystkie głośniki przenośne dostępne w x-komie

Powerbank

Przenośny bank energii zastąpi gniazdko elektryczne wszędzie tam, gdzie nie macie do niego dostępu. Bez trudu podładujecie nim smartfon, tablet czy czytnik e-book. Dodatkowo jest kompaktowy i lekki co sprawia, że bez trudu spakujecie go do plecaka czy torby. 

Poszczególne modele powerbanków różnią się też od siebie pojemnością, która przekłada się na ilość cykli ładowania, które mogą wykonać i typ urządzeń, jakie mogą ładować. Mówiąc wprost, im większa jest pojemność takiego urządzenia, tym dłużej posłuży jako zapasowe źródło energii. 

Co ważne, powerbankiem możecie ładować urządzenie za pomocą dedykowanego kabla lub w poszczególnych modelach – indukcyjnie. Na rynku zajdziecie również modele przenośnych banków energii, które pozwolą ładować nawet dwa urządzenia jednocześnie.

Dowiedz się więcej:

Polecane modele powerbanków

Najlepsze powerbanki kupisz w x-komie

Czytnik e-book do szkoły 

Co powiecie na urządzenie, które pozwoli zabrać ze sobą nawet kilkadziesiąt książek jednocześnie? Czytnik e-book to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla uczniów, ale także wszystkich książkowych moli. 

Czytniki elektroniczne przypominają w budowie i sposobie sterowania tablet, jednak stworzone zostały po to, aby imitować prawdziwą książkę – dzięki zastosowaniu specjalnej technologii E-ink, e-booki przypominają prawdziwą kartkę papieru, a przez to są bardziej przyjazne dla oczu i nie męczą ich tak szybko. 

Poszczególne modele elektronicznych czytników różnią się od siebie wielkością, parametrami i poszczególnymi funkcjonalnościami, ale wszystkie łączy jedno – niezwykła mobilność, która sprawia, że nauka i czytanie lektur nie jest już tylko przykrym obowiązkiem, a czystą przyjemnością. 

Polecane e-booki dla ucznia 

Szukasz innych pomysłów na nadchodzący rok szkolny? Koniecznie zajrzyj do strefy Powrót do szkoły i skompletuj z nami swoją szkolną wyprawkę!