Nowy teaser Cyberpunk 2077 zaprezentowany podczas finałów ligi NBA. Keanu Reeves powrócił

Tuż po rozpoczęciu pierwszej finałowej rozgrywki ligi NBA na ekranach zadebiutował nowy teaser Cyberpunk 2077. W zwiastunie najnowszej gry studia CD Projekt Red po raz kolejny wystąpił niezastąpiony Keanu Reeves.

Znów ten Cyberpunk 2077?

Nie trzeba było długo czekać, aż ponownie usłyszeliśmy o nadchodzącym dziele CD Projekt Red. Zaledwie wczoraj pisaliśmy o crunchu, jaki panuje aktualnie w warszawskim studiu. Tym razem pierwszy mecz finałów ligi NBA przyniósł nam nowy teaser gry Redów. I to nie byle jaki. Bowiem na naszych ekranach zawitał Keanu Reeves we własnej osobie (ostatnimi czasy był to tylko jego wirtualny model).

Keanu Reeves zachęca do łamania prawa.

Jeśli nie miałeś jeszcze okazji obejrzeć zwiastuna, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Aktor na samym początku trzydziestosekundowego wideo pyta retorycznie: Co sprawia, że stajesz się przestępcą w 2077 roku?  Po czym odpowiada: To, czy dasz się złapać.

Keanu Reeves wyjaśnia także, że w Night City możesz być kimkolwiek, lub czymkolwiek zechcesz, jeśli tylko Twoje ciało na to pozwoli. Ten moment doskonale oddaje tajemniczy i mroczny klimat Night City – miasta, w którym będzie się toczyć rozgrywka. W tle przygrywa również zremiksowana piosenka Bad Guy, której wykonawczynią jest wschodząca gwiazda, Billie Eilish.

Jak wygląda postać Keenu Reeves w Cyberpunk 2077

Co Keanu Reeves robi w grze?

Aktor znany z takich kinowych hitów jak John Wick czy Matrix nawiązał współpracę z polskim studiem już w 2019 roku. Wziął też wtedy udział u boku zespołu CD Projekt Red w słynnych targach E3 odbywających się w Los Angeles. Gwiazdor wcielił się w grze w rolę głównego protagonisty – Johnny’ego Silverhanda.

W jednym z wywiadów Keanu Reeves powiedział, że z wielką przyjemnością i entuzjazmem wziął udział w projekcie, a wykreowana postać przyniosła mu wiele satysfakcji.

Zwiastun ma odwrócić uwagę od crunchu?

Wielu komentatorów zauważyło, że teaser ukazał się po naruszeniu nieskazitelnego wizerunku studia CD Projekt Red. Twierdzą oni, że prezentacja nowego zwiastuna z Keanu Reeves’em w roli głównej może być zasłoną dymną i próbą odcięcia się od zamieszania wywołanego wprowadzeniem obowiązkowego 6-dniowego trybu pracy.

TeaserCyberpunk 2077 – Seize the Day