Fan tworzy internetową bazę przedmiotów z Cyberpunk 2077

Zastanawiałeś się kiedyś jakie przedmioty zostały zaimplementowane do gry lub jak będą wyglądać na Twojej postaci? Jeden z fanów postanowił przygotować encyklopedię online, zbierającą w jednym miejscu wszystkie ubrania, bronie, pojazdy i inne przedmioty dostępne w uniwersum gry.

Przedmioty dostępne w Cyberpunk 2077

Każdy kto choć chwilę grał w Cyberpunka 2077 lub oglądał gameplaye z tej gry wie, że w świecie gry jest cała masa dostępnych przedmiotów, które mniej lub bardziej się od siebie różnią. Niektóre z nich, bogatsze i bardziej okazałe symbolizują, jak duże rozwarstwienie społeczne zauważalne jest w Night City. Inne natomiast są mniej lub bardziej futurystyczne (z naciskiem na bardziej). W uniwersum gry występuje także 9 gangów. Wszyscy członkowie oczywiście odznaczają się innym stylem ubierania, a nawet używanymi przedmiotami.

Grając nawet długie godziny, nie sposób dotrzeć do wszystkich nakryć głowy, koszulek, kurtek i innych części garderoby. Jeśli jednak w dalszym ciągu jesteście ciekawi, jak prezentują się wszystkie ubrania dostępne w Cyberpunku 2077, to z pomocą przychodzi fanowska strona Cyberpunk404. Kataloguje ona wszystkie przedmioty w jednym miejscu, które jest bezpłatne i ogólnodostępne.

Cyberpunk 2077 encyklopedia przedmiotów

Co możemy zrobić na portalu?

Strona internetowa w dalszym ciągu jest w budowie, a sam autor podkreśla, że robi to całkowicie sam i nie ma z tego żadnych korzyści. Dlatego prosi odwiedzających o wyrozumiałość i cierpliwość, a wszystkie zbiory będzie uzupełniał sukcesywnie w miarę swoich możliwości, czyli… wolnego czasu.

Na pierwszy rzut oka strona przypomina witrynę sklepu internetowego. Gdy wejdziemy w kategorię „ubrania”, naszym oczom ukaże się kilka losowych przedmiotów, a zaraz pod nimi cena wyrażona w eurodolarach – głównej walucie występującej w świecie gry. Oczywiście jest to tylko stylizacja i zabieg estetyczny, bowiem encyklopedia nie jest rodzajem bazarku online.

Cyberpunk 2077 baza ubrań

Po kliknięciu na interesującą nas część garderoby mamy dostęp do pokazu slajdów wykonanym bezpośrednio w grze, przy użyciu trybu fotograficznego. Po lewej stronie znajduje się lista kategorii, przy pomocy której możemy przenieść się bezpośrednio do interesującej nas zakładki. Aktualnie na stronie jest 318 przedmiotów z 950, co jest świetnym dowodem na zaangażowanie autora encyklopedii.

Ty też możesz współtworzyć encyklopedię

Jak już wspomniałem portal Cyberpunk404 jest tworzony od podstaw przez jedną osobę. Jednak niedawno poinformowała ona, że każdy czytelnik może dołożyć swoją cegiełkę i usprawnić dodawanie nowych przedmiotów. Wystarczy tylko zrobić kilka zdjęć w jakości 1080p (lub wyższej) oraz ustawić FOV (Field of Vision) na wartość 15.

Następnie wystarczy przesłać zebrane fotografie na adres e-mail twórcy. Twoje zaangażowanie nie obejdzie się bez echa. Na stronie jest bowiem specjalna zakładka Choombas – czyli swoista sala chwały.