Keanu Reeves w Cyberpunk 2077, a CD Projekt RED zdecydowanie umie w E3

Jeśli jest na świecie coś, na co warto czekać długimi miesiącami, to musi być albo rozwiązanie ciąży u partnerki, albo „Cyberpunk 2077”. A tak się składa, że CD Projekt RED właśnie ogłosiło, że na to drugie przyjdzie nam czekać do 16 kwietnia 2020 roku. Ale nie z tego powodu ciągle zbieram szczękę z podłogi po zaprezentowanym wczoraj trailerze. Ta opadła mi na widok Keanu Reevesa, który wcieli się w jedną z postaci w grze.

Jeśli nołjalfić, to koniecznie z Cyberpunkiem 2077

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyszłoroczny dłuższy urlop będę planować na drugą połowę kwietnia. Wtedy to bowiem swoją premierę będzie miał „Cyberpunk 2077” – z dawna wyczekiwana superprodukcja polskiego studia CD Projekt RED. Od jakiegoś czasu gracze powtarzali jak mantrę: „byle do E3, byle do E3”. To właśnie na tegorocznych Electronic Entertainment Expo mieliśmy poznać konkrety dotyczące „Cyberpunka 2077”.

I poznaliśmy.

Cyberpunk 2077 ma twarz Keanu Reevesa

4-minutowy cinematic trailer „Cyberpunka 2077” przestał mieć jakiekolwiek znaczenie, gdy po wyświetleniu logotypu gry pojawił się krótki epilog, na którym widzowie ujrzeli twarz wirtualnego Keanu Reevesa. Rzeczywistego Keanu również nie zabrakło, pojawił się na scenie zaraz po zaprezentowaniu trailera.

Publika oszalała, a sam aktor, co widać w materiale poniżej, znakomicie odnalazł się na scenie, z miejsca zaskarbiając sobie aprobatę gamingowej widowni, z którą wchodził w spontaniczne interakcje. Zresztą zobaczcie sami:

Jeśli wierzyć trailerowi „Cyberpunka 2077”, wirtualny Keanu będzie odgrywać istotną rolę dla przebiegu fabuły i losów protagonisty. Tak czy inaczej, widząc filmowego Johna Wicka w grze tworzonej przez rodzime studio, można poczuć ciarki na plecach. Ja poczułem.

Cyberpunk 2077 Keanu Reeves

Zaprezentowano 48-minutowy gameplay Cyberpunk 2077

„Cyberpunk 2077” ma mieć wszystko to, co gamingowe tygryski lubią najbardziej. Otwarty cyberpunkowy świat miasta Night City, rozbudowany system wyborów wpływających na przebieg wydarzeń fabularnych, czyli coś, co świetnie sprawdziło się w innym hicie CDP RED – Wiedźminie 3. Do tego cały ten futurystyczny klimat rodem z powieści Williama Gibsona, Philipa K. Dicka czy Richarda Morgana, który można poczuć już podczas oglądania trailerów i gameplayów.

Jeśli chcecie zasmakować cyberpunkowej otoczki, wokół której gra jest budowana, i nakręcić się trochę przed przyszłoroczną premierą, możecie to zrobić, oglądając 48-minutowy gameplay:

Ruszyła przedsprzedaż Cyberpunk 2077

Do premiery „Cyberpunka 2077” pozostało prawie dziesięć miesięcy, ale już teraz ruszyła przedsprzedaż gry na pecety, PlayStation 4 i Xbox One. Nowy tytuł od CD Projekt RED możecie sobie zaklepać m.in. w sklepie x-kom. Linki do preorderów na wszystkie trzy platformy znajdziecie po prawej stronie.

Na koniec bonus w postaci mema. Znalezione w odmętach internetu:

Keanu Reeves Cyberpunk 2077