Za każdym razem czat podaje źródło, więc w razie czego masz pewność, czy pochodzi ona od np. marketingowych materiałów NVIDII, czy może z jakiegoś specjalistycznego artykułu niezależnego portalu.
Co ważne, Chat with RTX nie pamięta kontekstu, więc zadawanie kolejnych pytań, które nawiązują do wcześniej zadanych i odpowiedzi na nie, nie ma większego sensu. Rozwiązanie NVIDII sprawdza się po prostu w szybkim otrzymaniu odpowiedzi na konkretne zapytania, rozterki czy zagadnienia związane z tematyką artykułu czy filmu bez potrzeby czytania i oglądania ich.
Komu może się przydać Chat with RTX?
Chat with RTX może być przydatnym narzędziem nie tylko do prywatnych dokumentów, w pracy biurowej czy redakcyjnej, ale mogą docenić je również np. uczniowie i studenci. Za jego pomocą możesz wrzucić wypracowania, by wyciągnąć z nich samo „mięcho”, albo swoje notatki, by odświeżyć sobie np. konkretne pojęcia przed zajęciami.
Dzięki temu nie musisz zapoznawać się z całym tekstem i marnować czasu, tylko skupiasz się na tym, co jest Ci w danej chwili potrzebne, dzięki czemu może też szybciej przyswoisz daną treść. Naturalnie informacja, której szukasz, musi znajdować się w załączonych mu plikach. Narzędzie NVIDII sprawdzi się też do szybkiego opracowania skondensowanego podsumowania z wideo.
Jeśli więc do nauki używasz np. laptopa z odpowiednią kartą graficzną GeForce RTX 3000 lub 4000, warto spróbować, jak sprawdzi się w Twoim przypadku.
Stwórz swój spersonalizowany czat AI
Chat with RTX powstał do opracowania tak naprawdę swojego czata – pod swoje potrzeby i swój zbiór danych, nawet do stricte prywatnych rzeczy. Choć równie dobrze można zrobić z niego drugą Wikipedię.
Czaty offline i online mają swoje zalety i wady. W Chat with RTX dane zależne są od Ciebie, ale z drugiej strony – będziesz mieć do czynienia z bardziej ograniczonym dostępem do informacji. Ważne jednak jest to, że to Ty wyznaczasz tę granicę.
Odpowiednio „nakarmiony” czat będzie w stanie odpowiedzieć na nurtujące pytania bez potrzeby researchu oraz wertowania notatek i wypracowań. Oczywiście nadal wymagana będzie w wielu przypadkach dodatkowa weryfikacja poprawności tych informacji, ale np. nauka za pomocą tego czata może być istotnie przyspieszona albo przynajmniej ułatwiona. Do tego jednak potrzebujesz odpowiedniego komputera.
Mówisz o ChatRTX jakby to była jakaś nowość…
Polecam sobie obczaić
Meta już od paru lat publikowała LLMy które można odpalić na własnym komputerze i to także na CPU jak nie mamy GPU pod ręką. Dowiedziałem się o tym dokładnie na tym mini-wykładzie:
działa na 4050
działa na 4050 nie działa na 3050 tylko