Blizzard zatrudnił szefową ds. kultury. Zadba o atmosferę w firmie

Mamy kolejny przełom w sprawie nierównego traktowania pracowników i rasizmu w Blizzard Entertainment. Firma postanowiła zatrudnić szefową ds. kultury, którą została Jessica Martinez. Jest ona także pierwszą w historii wiceprezeską w studio. Dowiedz się, czym dokładniej będzie się zajmować.

Jessica Martinez pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezesa w Blizzardzie

Blizzard Entertainment ogłosił, że Jessica Martinez została pierwszą kobietą w historii studia, która objęła stanowisko wiceprezesa. Jednocześnie dostała ona za zassanie zająć się sprawami kultury w korporacji. Ma to duże znaczenie dla pozycji Blizzarda na rynku, ponieważ w ostatnich latach nie było zbyt kolorowo. Na jaw wyszły oskarżenia o rasizmie, toksycznych zachowaniach, a nawet molestowaniu przez przełożonych, które przez długi czas próbowano zataić. W międzyczasie z firmy odszedł prezes J. Allen Brack, który został pozwany za dokonanie przemocy seksualnej i dyskryminację ze względu na płeć.

Jessica Martinez wiceprezeską Blizzard

Takie oskarżenia sprawiły, że Blizzard utracił wielu partnerów, a giganci tacy jak LEGO czy Sony oficjalnie potępili brak stanowczej reakcji zarządu. Po części sytuacja, z jaką mierzył się jeden z największych na świecie producentów gier, przyczyniła się do wykupu studia Activision Blizzard przez Microsoft, za ponad 70 miliardów dolarów.

W styczniu nowy prezes, Mike Ybarra pisał, że on wraz ze współpracownikami w dużej mierze chcą skupić się na odbudowaniu zaufania fanów do marki, wprowadzając szeroki zakres zmian w kulturze firmy. Kristen Hines została w zeszłym miesiącu dyrektorem ds. różnorodności, równości i integracji, natomiast teraz do gry weszła Jessica Martinez.

Blizzard odbudowuje zaufanie fanów

Jessica Martinez wraz ze swoim zespołem w Blizzardzie będzie odpowiedzialna za przygotowanie, rozwijanie i wdrażanie strategii kulturowej, zapewniającej spójność pomiędzy zespołami, reorganizację pracy i rozwijanie pracowników. Jak sama mówi, chce zadbać o to, aby każdy w firmie czuł się bezpiecznie, był doceniany i mógł współpracować z każdym, bez względu na płeć, kolor skóry czy wyznanie. Z pewnością takie posunięcie będzie miało pozytywny wpływ na pracowników, graczy i w ogólnym rozrachunku wizerunek całego studia.

Warto dodać, że Jessica przez ponad 14 lat zajmowała się tworzeniem strategii komunikacji w Walt Disney Company, gdzie pełniła funkcję dyrektorki i głównego doradcy strategicznego CSO (Chief Security Officer i CTDO (Chief Technology & Digital Officer). Prywatnie jest ona zapaloną narciarką, aktywistką walczącą o prawa zwierząt i trenerką młodzieżowej drużyny baseballowej. Więc nowa wiceprezeska Blizzarda przychodzi do firmy ze sporym doświadczeniem i z pewnością wniesie dużo świeżości i innowacyjnych rozwiązań.

Przeczytaj także: