W najbliższy piątek rusza festiwal YouTube Dni Kultury. Zobaczcie, czego można się spodziewać

Pół roku temu otaczająca nas rzeczywistość znacznie się zmieniła. I mimo że powoli wracamy do normalności, to w obcowaniu z kulturą nadal obowiązują pewne ograniczenia. W związku z tym, znany wszystkim serwis wideo postanowił zjednoczyć Teatry i największych artystów, aby widzowie mogli cieszyć się szeroko pojętą kulturą także w wersji online. Tak oto powstała idea trzydniowego festiwalu YouTube Dni Kultury.

YouTube startuje z festiwalem kultury online  

Spektakle teatralne, balet, musicale i spotkania z artystami – właśnie to i jeszcze więcej zaplanowano na trzydniowe spotkanie online YouTube Dni Kultury. Internetowy festiwal, poprzez prezentowane treści w formie online, ma być pretekstem do podtrzymywania kontaktu z widzami. Nie da się zaprzeczyć, że stanowi również symboliczne zachęcenie publiczności do powrotu na prawdziwą widownię.  

Co przygotowano?

Najważniejsze jest jednak to, że podczas zaledwie jednego weekendu, widzowie będą mogli odwiedzić aż 13 różnych miejsc kultury z całej Polski, nie ruszając się przy tym z… własnej kanapy.

youtube dni kultury
Każdego dnia, zgodnie z przygotowanym programem, odbędą się transmisje ze specjalnie wyselekcjonowanych na tę okoliczność, kultowych spektakli, które niezmiennie bawią i wzruszają całe rzesze widzów. Dodatkowo przewidziano tutaj także spotkania online z artystami, którzy zgodzili się wziąć udział w projekcie. Macie więc szansę dowiedzieć się dzięki nim, jak wygląda praca aktora od przysłowiowej kuchni. O niezapomniane uniesienia podczas YouTube Dni Kultury zadbają m.in. Teatr Wielki Opera Narodowa, Teatr Polonia i Teatr Capitol w Warszawie, Teatr Nowy w Poznaniu, czy np. legendarne Studio Buffo, znane wszystkim z kultowego spektaklu Metro.

Kiedy i gdzie oglądać YouTube Dni Kultury?

Festiwal Kultury online na YouTube potrwa od 18 do 20 września 2020. Wszystkie materiały będą dostępne całkowicie za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców biorących udział w wydarzeniu. Więcej informacji o programie, teatrach i artystach, którzy pojawią się podczas YouTube Dni Kultury, znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.
Źródło: YouTube/events.withgoogle.com