Happy Ring to urządzenie, które pozwala kontrolować zdrowie psychiczne z poziomu… palca

Nie od dziś mówi się o tym, że stres bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm. Kiedy przeżywamy trudne emocje, cierpi na tym nie tylko samopoczucie psychiczne, ale również każda żywa komórka w naszym ciele. Wygląda jednak na to, że da się to kontrolować. Wszystko dzięki inteligentnemu pierścieniowi Happy Ring, który został zaprojektowany, aby zmieniać świadomość na temat zdrowia psychicznego. Co faktycznie zaoferuje ten interesujący gadżet i czy zrobi zamieszanie na rynku urządzeń ubieralnych? Sprawdźmy szczegóły.

Czym jest Happy Ring?

Wyobrażasz sobie sprzęt do noszenia, który od początku do końca stworzony został w trosce o twój umysł, a przy tym weryfikuje stres i nastrój 24/7? Od teraz możesz przestać fantazjować, bo wygląda na to, że dokładnie takie urządzenie stworzyła marka Happy Health.

Mowa o pierścieniu Happy Ring, który okazuje się doskonałym uzupełnieniem dotychczasowego potencjału akcesoriów werables. W genialny sposób zbiera informacje zdrowotne na temat kwestii samopoczucia i kondycji psychicznej, stanowiąc w ten sposób holistyczne rozwiązanie dla osób, które do obu z tych tematów przywiązują tak samo dużą wagę.

Zobacz też:

💍Inteligentny pierścionek od Gucciego i Oury za 950 dolarów

💍Inteligentny pierścionek z czipem RFID – jeden, by wszystkim rządzić?

happy ring
fot. happyring.com

Jak działa inteligentny pierścień do oceny zdrowia psychicznego?

Inteligentne urządzenie na palec Happy Ring otrzymało innowacyjny czujnik EDA, który został zaprojektowany z udziałem najlepszych amerykańskich neuronaukowców i jako pierwszy na świecie mierzy aktywację współczulnego układu nerwowego 24/7. Oprócz tego, na jego pokładzie znajdują się również aż cztery elektrody skórne, dwa czujniki temperatury oraz cztery czujniki fal światła. Jest tu też opcja trzyosiowego śledzenia ruchu.

Fajnie, fajnie. Ale co to wszystko właściwie daje w praktyce? Otóż wymienione czujniki biometryczne, oraz opatentowana przez specjalistów i markę Happy Health sztuczna inteligencja, przechwytują reakcje mózgu z obwodowego układu nerwowego i interpretują jego stan, dając tym samym obiektywne pomiary nastroju użytkownika w czasie rzeczywistym. 

Co więcej, Happy Ring to także doskonałe narzędzie do kontroli snu, a jak wiadomo, sen jest podstawą regeneracji po stresie i ogólnego dobrego samopoczucia. Warto o tym wspomnieć, bo dzięki zaimplementowanym w sobie czujnikom i wysokiej inteligencji, Happy Ring wysoce precyzyjnie sprawdza jakość snu i skutecznie umożliwia optymalizację jego rutyny dla najlepszych wyników odpoczynku. I dla zdrowia. Marka Happy Health twierdzi nawet, że w tym zakresie Happy Ring nie ma sobie równych na rynku wearables.

Sam inteligentny pierścień jest zrobiony z wysokiej jakości surowców medycznych, w tym m.in. z materiałów ceramicznych i antyalergicznych. Urządzenie jest też odporne na wodę i uderzenia, a czas pracy na jednym ładowaniu oszacowano tu na około 3 dni. 

Póki co, sprzęt można będzie nabyć wyłącznie w USA – w dwóch, klasycznych kolorach (czarnym i białym) oraz w rozmiarze od 6 do 12 (przy czym potencjalny klient ma możliwość dopasowania urządzenia przed jego kupnem). 

fot. happyring.com

Aplikacja Happy 

Dedykowana pierścieniowi aplikacja, ma być jego uzupełnieniem, ale i pretekstem do stworzenia ludzi sfokusowanych na kompleksowym podejściu do tematu zdrowia – zarówno ciała, jak i głowy. Program Happy to platforma, w której użytkownicy zobaczą m.in. jak ich znajomi i rodzina czują się na co dzień, a kiedy zajdzie taka potrzeba, bez zbędnych słów okażą im potrzebne wsparcie. 

Happy Ring to przełom w rodzinie urządzeń ubieralnych

Akcesoria dostępne na rynku wearables przyzwyczaiły nas do pomiarów aktywności i monitorowania zdrowia. Owszem, wiele zegarków i opasek oferuje weryfikację stresu i ćwiczenia relaksacyjne, ale tematy te traktuje raczej jako „dodatkowe” w kontekście całego swojego potencjału. 

Happy Ring może być w tej kwestii doskonałym uzupełnieniem, bo w tym wypadku twórcy urządzenia do noszenia, wyszli z założenia, że szczęście człowieka bierze się nie tylko ze zdrowia, ale przede wszystkim z jego wnętrza, a kondycja umysłu jest równie ważna, co ta fizyczna. O ile nawet nie ważniejsza. 

Polecane zegarki z pomiarem stresu i funkcją relaksacji:


Źródła: theverge.com, prnewswire.com, happyring.com