Xenomorphy powracają. 20th Century Games zapowiada grę VR z obcymi

Lubicie serię „Aliens” oraz gry łączące horror i science fiction? To przygotujcie się na kolejny tytuł do ogrania. 20th Century Games zapowiedziało nową grę z universum „Obcego”. Powstaje ona we współpracy z Survios, które to studio stoi za różnymi projektami VR. Nowy tytuł z Xenomorphami także będzie rozgrywał się w wirtualnej rzeczywistości. Niewiele o nim na razie wiadomo, ale twórcy zapowiadają intensywne połączenie akcji i horroru.

Co wiemy o nowej grze?

Jak wspomnieliśmy, informacji jest na razie bardzo mało. Wiemy, że będzie to gra typu single-player, gatunkowo wpisze się w akcyjniak i horror.

Jeśli chodzi o historię, ma się rozgrywać w okresie pomiędzy Ósmym pasażerem Nostromo a Aliens, czyli w czasie, gdy Ripley znajdowała się w hibernacji. Przypomnijmy, że nieco podobnie rzeczy miały się z wcześniejszą grą, to jest Alien: Isolation.

Głównym bohaterem, którego losami pokierujemy, będzie tym razem weteran z bojowym doświadczeniem oraz osobistymi porachunkami z obcymi.

 

Wiemy też, że będzie to gra VR. Przygotowuje ją studio Survios, które ma na swoim koncie różne tytuły VR. W tym innym związany z inną kultową i olschoolową serią. Chodzi o Rocky’ego i grę Creed: Rise to Glory, która spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Inne gry to futurystyczne Raw Data oraz kosmiczny Sprint Vector. Gra powstaje na Unreal Engine 5.

Kiedy usłyszmy więcej o nowej grze z universum Aliens?

O grze więcej dowiemy się podczas najbliższego San Diego Comic-Conu, czyli 21 lipca. Będzie to podczas panelu Alien: Expanding a Dark and Frightening Universe.

Inne projekty związane z Aliens

Zapowiedziany tytuł Survios nie jest jedyną grą związaną z Aliens, jaka powstaje. Podczas tegorocznego Summer Game Fest zapowiedziano Aliens: Dark Descent. To również tytuł dla jednego gracza, w którym pojawia się drużyna Colonial Marines.

Co sądzicie o tych zapowiedziach? Czekacie na kolejny tytuł lub tytuły ze świata Aliens?

Przypominamy, że różnego rodzaju gry na pecety i konsole znajdziecie w sklepie x-kom.

Źródło: Polygon, Steam, Survios