David Tennant i Catherine Tate powracają do „Doctor Who” na 60-lecie serialu

Niedawno dowiedzieliśmy się, że nowym Doktorem zostanie Ncuti Gatwa. Teraz kolejna niespodzianka związana z „Doctor Who”. Szykuje się powrót Davida Tennanta (Dziesiąty Doktor) oraz Catherine Tate (Donna Noble). Aktorzy wracają w związku z 60-leciem kultowego serialu. Obecnie filmują sceny, które zobaczymy w 2023 roku.

Powrót Tennanta i Tate

Wcześniej w tym miesiącu ujawniono, że następcą Jodie Whittaker i nowym Doktorem będzie Ncuti Gatwa. BBC odsłoniło kolejne karty. Do gry, przy okazji jubileuszu, powracają David Tennant oraz Catherine Tate.

David Tennant to jedna z najpopularniejszych inkarnacji Doktora. Zastąpił Christophera Ecclestona pod koniec odcinka Parting of the Ways w 2005 roku. A sam pożegnał się z TARDIS w odcinku świątecznym The End of Time z 2010 roku. Powrócił w 2013 roku, przy okazji 50-lecia Doctor Who, w odcinku The Day of the Doctor.

Catherine Tate zadebiutowała z kolei jako Donna Noble pod koniec odcinka Doomsday w 2006 roku. Następnie pojawiła się w odcinku świątecznym The Runaway Bride, a od Partners in Crime była towarzyszką Dziesiątego Doktora. Stała się także rodzaju hybrydą z nim (DoktorDonna, gdy przejęła część jego świadomości – by ją ratować Doktor musiał wyczyścić jej pamięć). Donna uchodzi za jedną z najlepszych towarzyszek Doktora. A sama Tate znana jest z ogromnego talentu komediowego.

Co wiemy o powrocie aktorów do Doctor Who

Nie wiadomo na razie, jak będzie wyglądał powrót pary aktorów. Przypomnijmy, że Tennant grał zarówno Dziesiątego Doktora, jak i jego klona (Meta-Crisis Doktor). Showrunner Russell T Davies „ujawnił” różne możliwości tego, jak historia może zostać pociągnięta. Może to brakująca historia. Albo równoległy świat. Albo sen, sztuczka lub wspomnienie. Jedyne, co autor potwierdza to to, że będzie spektakularnie oraz, że aktorzy powracają na życiową bitwę.

Przecieki z planu

Na planie zdjęciowym udało się wypatrzyć Tennanta, Tate oraz Bernarda Cribbinsa (dziadek Donny, Wilfred Mott). A także TARDIS Trzynastej Doktor. Są plotki, że na powrót stanie się ona Dziesiątym. 

Wypatrzono też Rachel Talalay, która wyreżyserowała finałowe odcinki sezonów z Dwunastym Doktorem (w tym odcinek świąteczny, w którym zregenerował się w Trzynastą – Twice Upon a Time).

Cieszycie się na powrót Davida Tennanta i Catherine Tate? Jesteście fanami? Kogo jeszcze chcielibyście zobaczyć powracających na jubileusz – Paula McGanna, Christophera Ecclestona, Matta Smitha, Billie Piper, Freemę Agyeman…?

Nie tylko do oglądania przygód Doktora:


Źródło: The Verge, Doctor Who TV, TARDIS Data Core, Den of Geek