Wjechał trailer „The Suicide Squad” – Harley i spółka powracają w wakacje

Końcówka marca jest łaskawa dla fanów. Najpierw pojawił się wyczekiwany Snyder’s Cut „Justice League”, potem dowiedzieliśmy się o tym, że do filmów związanych z Shazamem dołączają Pierce Brosnan i Helen Mirren. Teraz – u progu weekendu – do sieci trafiły plakaty oraz zwiastun „The Suicide Squad” Jamesa Gunna. Czy spodobał się filmowo-komiksowym geekom?

Jest hype, jest klimat, jest trailer

Urywki sequela Legionu Samobójców z 2016 roku mogliśmy już zobaczyć podczas DC FanDome 2020. Dopiero jednak teraz mamy okazję rzucić okiem na pełnoprawny trailer, który wczoraj zapowiedział na Twitterze reżyser James Gunn. Przedstawił także m.in. klimatyczny plakat, przywodzący na myśl kino sensacyjne lat 70.

Zwiastun zprezentuje nam antybohaterów w okraszonej czarnym humorem akcji. Na pewno uwagę zwraca ulubienica publiczności – Harley Quinn – czyli Margot Robbie. Ale także Bloodsport, w którego wciela się Idris Elba, Rick Flagg czyli Joel Kinneman czy odrywający Peacemakera John Cena. Przy okazji dowiadujemy się z jakim klasycznym wrogiem z universum DC zmierzą się członkowie drużyny. No i inaczej patrzymy na pewną postać, wiedząc ze słów Jamesa Gunna, że ją właśnie gra Sylvester Stallone. Z uwagi na kategorię R, z trailerem trzeba się zapoznać bezpośrednio w serwisie YT:

Jak fani reagują na The Suicide Squad?

Sądząc po reakcjach na Twitterze – zwiastun przyjął się bardzo dobrze:

Ja sam postanowiłem spytać o wrażenia naszego Kacpra, który jest wielkim fanem komiksowej wersji Suicide Squad, obeznanym w historii i zaznajomionym ze wszystkimi runami:

Na żaden film dawno tak nie czekałem. Trailer jest boski - niestandardowy, nieszablonowy i niegeneryczny. Niektóre kadry nadają się na tapetę na pulpit. Widać, że James Gunn miał wolna rękę przy realizacji swojej wizji. Członkowie drużyny wypadają interesująco i charyzmatycznie, no i już z tego krótkiego zwiastuna widać, że nie powinniśmy się do nich nazbyt przywiązywać 😉. Dostajemy mackowatego OG villaina Starro. Czy może być lepiej?

Co jeszcze dostali miłośnicy DC?

W sieci zaczęły się też pojawiać plakaty z członkami Squadu i nie tylko– udostępniali je m.in. sami odtwórcy poszczególnych ról.

Gunn zapowiedział też po sukcesie ze składankami przebojów do Strażników Galaktyki pojawi się też podobne wydanie soundtracku. Odniósł się też do fanowskich, którzy po sukcesie z akcją mającą na celu wypuszczenie Justice League w wersji Zacka Snydera, domagają się, by podobnie stało się z Legionem Samobójców Davida Ayera. Jak napisał Gunn, zawsze będzie wspierał tego reżysera i jego twórczość – nawet jeśli jego The Suicide Squad nie ma nic wspólnego z filmem z 2016 roku.

Film ma trafić do kin 6 sierpnia tego roku – równocześnie zadebiutuje na platformie HBO Max. Pozostaje trzymać kciuki, by kolejna pandemiczna fala nie pokrzyżowała planów.

A Wam jak się podoba zwiastun? Dajcie nam znać w komentarzach. Przeczytajcie też o udziale Pierce’a Brosnana i Helen Mirren w innych adaptacjach DC.

Źródło: Collider