Zgarnij internetowe pole position, czyli jak kupować na Black Friday w grupie x-kom?

Black Friday zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że można zacząć przygotowywać się do tego święta przygotowywania się na święta i uzbrajania w prezenty dla najbliższych. Jak jednak zwiększyć skuteczność podczas czarno-piątkowego polowania w grupie x-kom? Oto kilka praktycznych porad, jak robić zakupy internetowe w x-kom.

Zapewnij sobie pole position, czyli przygotowania

Do Czarnego Piątku można i trzeba się przygotować. Spontaniczne zakupy niekoniecznie są dobrą strategią. Łowy podczas Black Friday są jak wyścigi Formuły 1 – bez dobrego przygotowania i zaplecza technicznego się nie rozpędzisz. Jak zdobyć pole position w drodze po świąteczne prezenty? Jest na to kilka sposobów.

Załóż konto w sklepie

Przede wszystkim załóż konto w x-kom lub al.to i pozostań tam zalogowany. W każdym z tych sklepów odbędzie się Black Friday, a nigdy nie wiesz, jaki produkt pojawi się w atrakcyjnej cenie. Jeśli jesteś zalogowany, to szybciej sfinalizujesz zakup i nie będziesz tracić czasu na wpisywanie maila czy wymyślanie nowego hasła. Jako zalogowany użytkownik sklepu po prostu wybierasz sprzęt, kupujesz go i sprawa załatwiona.

Znajdź to, czego potrzebujesz

Żeby ta ścieżka była tak prosta, to jednak musisz wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz. Nie odkładaj decyzji zakupowych na ostatnią chwilę, tylko dokładnie przemyśl, co chcesz kupić.

W poszukiwaniu inspiracji przejrzyj ofertę sklepów x-kom oraz al.to na Black Friday. Jeśli już wiesz, czego potrzebujesz, ale nie możesz się zdecydować, to poszukaj recenzji interesującego Cię sprzętu. Recenzje Geex powinny ułatwić Ci wybór. Z pewnością wiele z tych produktów będzie dostępnych taniej podczas Black Friday.

Trening czyni mistrza

Jeśli robiłeś już wcześniej zakupy w x-kom, to wiesz już, że finalizacja zakupu jest szybka i przejrzysta. Natomiast jeśli jesteś nowym użytkownikiem, to spróbuj dokonać próbnego zakupu, aby zaznajomić się z całym procesem. Spokojnie, bez żadnych konsekwencji możesz zatwierdzić koszyk, wypełnić wszystkie dane do wysyłki i wybrać sposób płatności, a następnie przejść do podsumowania zamówienia. Wystarczy, że wycofasz się na tym etapie. Naturalnie możesz też przeprowadzić zakup do końca.

Podczas tego procesu Twoje dane do wysyłki zostaną zapamiętane, dzięki czemu podczas właściwych zakupów nie stracisz czasu na wpisywanie ich i ustrzeżesz się przed ewentualną pomyłką. Ponadto możesz sprawdzić, który sposób płatności jest dla Ciebie najwygodniejszy i najszybszy.

Aplikacja czy strona WWW?

Technicy bolidów Formuły 1 zawsze stoją przed dylematem, czy użyć mieszanki miękkiej, czy twardej. Miękka jest szybsza, a twarda wystarcza na więcej okrążeń. I podobnie aplikacja x-kom oraz aplikacja al.to na smartfony szybciej startuje z promocjami na Black Friday, więc warto się w nią uzbroić. Czarny Piątek rozpocznie się 23 listopada. Zobaczcie dokładne godziny rozpoczęcia czarno-piątkowych promocji w grupie x-kom.

Godziny rozpoczęcia Black Friday w x-kom:

  • w aplikacji mobilnej – 23 listopada o 23:00,
  • na stronie internetowej – 24 listopada o 0:00.

Godziny rozpoczęcia Black Friday w al.to:

  • w aplikacji mobilnej – 23 listopada o 23:00,
  • na stronie internetowej – 24 listopada o 0:00.

Pamiętaj o tym, żeby podczas robienia zakupów być w pobliżu Wi-Fi, aby mieć stabilne połączenie z siecią i nic nie zakłóciło Twoich działań.

Pobierz aplikację

Jeśli zastanawiasz się jak jeszcze lepiej przygotować się na Black Friday – mamy sposób. Koniecznie pobierz aplikację x-kom. Dzięki temu od razu dowiesz się o najnowszych promocjach i już żadna okazja Cię nie ominie. A w przypadku gdy masz już aplikację, sprawdź, czy masz aktualną wersję.

Protip: Jeśli chcesz jak najszybciej odebrać produkt – zamów wysyłkę do salonu, gdzie odbiór jest możliwy już na drugi dzień.

AppStoreGoogle PlayAppGallery

Zrelaksuj się

Jeśli czekasz na start promocji w aplikacji bądź na stronie internetowej, to przygotuj sobie coś do picia – herbatę, kawę lub inny preferowany trunek. Niech dodadzą Ci jasności umysłu podczas późnych godzin nocnych i pomogą podjąć trafne decyzje zakupowe.

Najważniejsze masz już za sobą. Jesteś właśnie na pole position i przekręcasz kluczyk w stacyjce swojego bolidu. Czuć zapach spalonej gumy i oparów spalin, a napięcie rośnie z każdym obrotem silnika. Nadeszła godzina 0, lecz Ty zachowaj spokój.

Wejdź gładko w zakręt, czyli start promocji

To nie wyścig. A przynajmniej tak można sobie to tłumaczyć, zachowując spokój ducha. Oczywiście udział w wydarzeniu już od samego startu to zdecydowanie większa szansa na zgarnięcie wymarzonych produktów w niskich cenach. Jednak Czarny Piątek trwa przez cały dzień, a grupa x-kom przygotowała X przecenionych produktów, więc przedświąteczne zakupy można zrobić równie dobrze tuż przed pracą lub po pracy.

Wykorzystaj trening w praktyce

Nie rozbijaj zakupów na kilka różnych transakcji, lecz postaraj się wszystko kupić za jednym razem – ułatwi Ci to cały proces i sprawi, że nie zatoniesz w mailach z różnymi numerami zamówienia.

Jeśli nie znalazłeś interesujących Cię przedmiotów lub zostały wykupione, to poszukaj dla nich alternatywy. Może w promocji jest sprzęt, którego początkowo nie brałeś pod uwagę ze względu na zbyt wysoką cenę? W szybkiej weryfikacji jakości i możliwości danego przedmiotu pomagają opinie innych użytkowników, które znajdziesz na dole każdej karty produktowej.

Problemy techniczne? Tylko spokój Cię uratuje… i nasza relacja

Jeśli strona działa wolno, to nie odświeżaj jej z pasją maniaka. To niestety nic nie da. Zamiast tego spokojnie poczekaj, aż wszystko poprawnie się wczyta i przejdź do realizacji zakupów. Już zeszłoroczna edycja wydarzenia pokazała, że nasze serwery mogą działać pod naprawdę sporym obciążeniem, więc każdy, kto dysponuje odrobiną cierpliwości, dokona swojego zakupu.

Oczywiście może dojść do sytuacji, w której dany produkt wyprzeda się, zanim zdążycie złożyć zamówienie. W takiej sytuacji system poinformuje Was, że dokończenie zakupu jest niemożliwe.

Śledź relację live

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, śledźcie także naszą relację z Black Friday w grupie x-kom. Rozpocznie się ona wraz ze startem Black Friday w x-kom. Jeśli pojawią się jakieś problemy, to tam podamy rozwiązanie. Będziemy także informować o tym, które produkty najlepiej się sprzedają czy o tym, czego już zabrakło na magazynie.

Wygrana Formuła 1

Dotarłeś do mety, wygrałeś!

Kiedy już w glorii i chwale sfinalizujesz swój zakup, to spokojnie czekaj na potwierdzenie mailowe transakcji. Black Friday to dzień, w którym ruch na stronie jest wzmożony, więc potwierdzenia mogą wychodzić z lekkim opóźnieniem. W godzinach szczytu może zostać także wyłączona synchronizacja wiadomości, by zapewnić stabilność serwerów. Nie przejmuj się zatem brakiem natychmiastowego potwierdzenia zakupu. Nie oznacza on, że zakupy się nie udały. Wszystkie informacje dotrą do Ciebie w swoim czasie.

Realizacja zamówień i wysyłka paczek rozpocznie się najszybciej jak to możliwe, żebyś dostał swoje zakupy jeszcze przed mikołajkami.

Co jeśli mam problem z zamówieniem?

Jeszcze raz – przede wszystkim zachowaj spokój. Jeśli nie dostałeś potwierdzenia mailowego, to poczekaj cierpliwie, bo w czasie Black Friday pojawia się mnóstwo zamówień i ich potwierdzenie zajmuje trochę więcej czasu niż zwykle. Jeśli jednak masz pilną potrzebę skontaktowania się z obsługą klienta, to wybierz jedną drogę komunikacji. Nie zapychaj skrzynki mailowej, facebookowej i czatu tym samym pytaniem. W ten sposób Twoje zapytanie zostanie rozpatrzone szybciej i umożliwisz dostęp do informacji innym klientom sklepu.

Kupuj w Czarny Piątek w x-kom

Kupuj w Czarny Piątek w al.to