Wszystko pod kontrolą – Test i recenzja Garett Kids Neon 4G

Kiedy dowiedziałam się, że mogę mieć możliwość przetestowania smartwatcha Garett Kids Neon 4G, to nie wahałam się ani chwili. Sama jestem użytkowniczką smartwatcha i szczerze zastanawiam się, dlaczego tak długo żyłam bez tej przydatnej bestyjki. A co otrzymamy, jeśli do zwykłego smartwatcha dorzucimy dodatkowe, czarodziejskie funkcje? Świetny sposób na komunikację z dzieckiem i pięć deka mniej zmartwień w kwestii jego bezpieczeństwa. Sprawdzam więc, czy Garett Kids Neon 4G ułatwia życie rodzicom i daje poczucie bezpieczeństwa dzieciom.

Unboxing Garett Kids Neon 4G

Smartwatch Garett Kids Neon 4G umieszczony jest w przezroczystym, plastikowym, kwadratowym opakowaniu. Szczeliny między przykrywką a dnem zabezpieczone są naklejkami. Od wewnętrznej strony pudełka ścianki opatrzone są kolorowym reklamowym banerem z wizualizacją i wyszczególnionymi najważniejszymi cechami zegarka. A co w środku?


Zegarek nasadzony na piankowej wytłoczce owinięty miękką folijką, która zabezpiecza go przed ewentualnymi zarysowaniami. Pod piętrem z zegarkiem znajduje się instrukcja obsługi w języku polskim, kabel ładujący miniUSB oraz karta gwarancyjna. To tyle. I to całkiem przyjemny zestaw. Przyglądnijmy się więc bliżej głównemu bohaterowi.

Konstrukcja zegarka Garett Kids Neon 4G

Cała konstrukcja zegarka jest dość sporych rozmiarów. Czy to dobrze, czy nie, jeszcze nie wiem. Być może jest to gwarancja solidności produktu, ale mam z tyłu głowy, że jest przeznaczony dla małych nadgarstków. O wygodzie przekonamy się trochę później, a teraz sprawdźmy poszczególne elementy zegarka. Garett Kids Neon 4G składa się z:

  • Dotykowego wyświetlacza i umieszczonego na nim dotykowego przycisku powrotu
  • Przycisku włączania/wybudzania i wygaszania ekranu/przycisku SOS
  • Slotu na kartę nano SIM
  • Aparatu
  • Obudowy z regulowanymi paskami
  • Portu ładowania z wejściem mini USB
Garett bok

Ekran Garett Kids Neon 4G

Ekran w smartwatchu Garett Kids Neon 4G jest w pełni dotykowy (wyjątek stanowi ładowanie). Przy dolnej krawędzi znajduje się wbudowany przycisk cofania. Wyświetlacz jest kolorowy, a jego rozdzielczość wynosi 240×240 px. Od razu mogę zdradzić, że wyświetlane treści na ekranie są bardzo czytelne. Kolory mają żywą barwę, dzięki czemu są atrakcyjne w odbiorze dla młodego użytkownika.

W specyfikacji czytam, że ekran w smartwatchu ma 1,4 cala. W teorii wcale nie jest mały. W praktyce okazuje się jednak, że czasem komfort korzystania z niektórych jego funkcji nie jest pełny, ale uczciwie muszę dodać, że przy użyciu palców dorosłej osoby. Wpisanie hasła do WiFi wymagało sporej precyzji, bo klawiatura na ekranie była mikroskopijnych rozmiarów. Jednak dla dziecka trafienie w odpowiednie miejsca nie sprawia większych problemów.

Przycisk włączania

Na prawym boku obudowy smartwatcha znajduje się przycisk włączania. Ale nie tylko do uruchamiania urządzenia potrzebny jest ten guzik. Służy też do wybudzania i gaszenia ekranu. Jedno krótkie przyciśnięcie guzika cofa widoczną zawartość do tarczy zegara. Jednak najważniejszą jego funkcją jest przywoływanie alarmu S.O.S. Jak działa ta funkcja, dowiecie się nieco niżej.

Garett Kids 4G bok

Aparat

Aparat umieszczony jest w lewym górnym rogu ekranu. Producent niestety nie podaje, ile megapixeli ma matryca. Czy tym aparatem zrobimy piękne zdjęcie? No nie, ale też nie o to tutaj chodzi. To świetnie, że jest i dzięki niemu można zobaczyć swoją pociechę za pomocą videorozmowy czy „zebranego” zdjęcia. O tym, jak bardzo obecność aparatu jest przydatna w smartwatchu dla dzieci, będzie trochę niżej.

Pasek i obudowa

Pasek Garett Kids Neon 4G zrobiony jest z miękkiego i elastycznego silikonu o szerokości 2 cm. Jego krótsza część zakończona jest klamrą z dwoma igłami. Paski umieszczone są na obudowie za pomocą metalowych pinów. Grubsza części ozdobiona jest różowymi wstawkami. Co ciekawe i atrakcyjne dla maluchów, zarówno paski, jak i cała obudowa jest w całości wymienialna. Dzięki temu dzieci będą mogły dopasowywać look swojego zegarka w zależności od nastroju czy stylu ubrania, które noszą.

Obudowa koperty wygląda na naprawdę solidną. Wykonana jest z trwałego tworzywa sztucznego. Na każdym elemencie koperty znajdują się ozdobne wytłoczenia i wyżłobienia, które dodają zegarkowi charakteru. Z każdego boku ramka wzmocniona jest dodatkową warstwą, która „wylewa się” na ekran stabilizując go.

Wnętrze

Co odpowiada za sprawne działanie smartwatcha? W jego wnętrzu znajduje się procesor 9820E. Oprócz tego w środku zaimplementowane są 512 MB pamięci RAM i 1 GB pamięci wewnętrznej. System operacyjny obsługujący zegarek to Android. Garett 4G jest kompatybilny zarówno ze smartfonami z Androidem, jak i z iOS.

Łączność

Nie jestem w stanie odgonić od siebie myśli, że smartwatch Garett Kids Neon 4G to minismartfon, tylko taki z okrojonymi funkcjami do niezbędnych z plusem. Skąd to skojarzenie? Ano stąd, że to sprytne urządzonko posiada łączność 4G LTE, dzięki której po umieszczeniu karty nano SIM we wnętrzu dziecko może dzwonić i odbierać połączenia. Dzięki temu jesteśmy z pociechą w stałym kontakcie.

Garett Kids Neon 4G posiada również wbudowany moduł GPS. Tylko dla zasady napiszę, że dzięki niemu dokładnie będziemy wiedzieć, gdzie aktualnie przybywa pociecha. Dane od producenta podają, że dokładność miejsca wskazywanego przez GPS to od 5 – 15 metrów. Z kolei czułość modułu to 159 dBm. Oprócz wspomnianego GPS zegarek ma jeszcze moduł Bluetooth oraz Wi-Fi. A o możliwościach, jakie dają te moduły, będzie trochę niżej.

Garett Kids panel wewnętrzny

Funkcje zegarka Garett Kids Neon 4G

Garett Kids Neon 4G to inteligentny, bogaty w funkcje zegarek dla dzieci, który ma wiele możliwości. Naprawdę wiele. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy uważają, że czas na własnego smartfona przychodzi gdzieś w okolicach rozpoczęcia podstawówki, ale chcą być w kontakcie ze swoim maluchem i mieć na niego oko. Dlaczego?

Zacznę od tego, że Garett Kids Neon 4G posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik. Dzięki nim oraz wyżej wymienionej łączności i obecności karty nano SIM mamy możliwość swobodnej rozmowy z dzieckiem. Podczas połączenia pociecha odbiera zielonym przyciskiem lub odrzuca połączenia standardowo czerwonym.

Jakie jeszcze funkcje posiada ten zegarek? Sprawdźcie:

  • Budzik
  • Alarm wibracyjny i dźwiękowy
  • Powiadomienia o połączeniach
  • Zegarek
  • Rozmowy wideo
  • Monitorowanie snu
  • Krokomierz
  • Krótkie wiadomości głosowe
  • Lokalizator opaski
  • Wyznaczenie strefy bezpieczeństwa
  • Odtworzenie pokonanej trasy
  • Zdalny podsłuch
  • Kontrola rodzicielska
  • Funkcja SOS

Pierwsze czynności i uruchomienie

Zanim przejdę do tego, jak sprawował się zegarek u mnie na testach, nie mogę pominąć oczywistej i kluczowej kwestii, jaką było umieszczenie karty nano SIM we wnętrzu zegarka. Aby to zrobić, trzeba wysunąć wewnętrzny moduł z obudowy. Instrukcja obsługi wyraźnie mówi, żeby przyłożyć kciuki do ekranu, a tylną część wysunąć palcami wskazującymi. Najprościej mówiąc, trzeba delikatnie wypchnąć moduł znajdujący się wewnątrz obudowy.

 Po lewej stronie zegarka jest szufladka na kartę SIM. Nie potrzeba igły, aby ją wysunąć. Kartę umieszcza się metalową częścią do góry. Gdy jest już zainstalowana, smartwatch jest gotowy do pierwszego uruchomienia. 

Instrukcja mówi, że aby po raz pierwszy włączyć zegarek, należy przytrzymać główny przycisk przez około 4 sekundy. Tak też uczyniłam i na zegarku pojawiło się logo firmy, a z głośniczka wybrzmiała radosna melodia. Następnie wyświetliła się tarcza zegara, którą w dowolnym momencie można zmienić i dopasować do upodobań dziecka. Po kilkunastu sekundach pojawiła się ikonka informująca o połączeniu z internetem i siecią. Ta część poszła zgodnie z planem. Zegarek uruchomił się bez zarzutów. 

Niezbędny krok potrzebny do tego, by zegarek mógł dać z siebie wszystko, to pobranie i zainstalowanie dedykowanej aplikacji. Za moment do tego przejdziemy, ale zanim, to sprawdźmy, jak wygląda menu smartwatcha.

Garett tarcza

Menu zegarka Garett Kids Neon 4G

Zanim przejdę do kwestii użytkowania funkcji i bezpieczeństwa, jeszcze przez moment przyglądnę się temu, co znajduje się w menu i jakie ustawienia możemy zmieniać z pozycji zegarka. Po wybudzeniu ekranu pojawia się tarcza z godziną i datą. Dodatkowo ekran główny wyświetla liczbę serduszek, które są formą nagrody wysyłaną przez rodzica z aplikacji. Ale o tym troszkę później.

Przesuwam palcem od dolnej krawędzi do górnej i wysuwa się podręczne menu, w którym znajdują się informacje o:

  • połączeniu Wi-Fi
  • połączeniu Bluetooth
  • głośności dzwonka lub jego braku
  • jasności ekranu
  • głośności głośnika

Z tej pozycji można dostosować każde ustawienie, czyli włączyć i wyłączyć Wi-Fi i Bluetooth. Resztę ustawień można dostosować w czterostopniowej skali. Wracam więc do widgetu zegara i przesuwam tarczę w lewo. Na ekranie pojawiają się kolorowe ikonki:

  • Kontakty – kontakty wyświetlane na ekranie zegarka uzupełnia się w aplikacji. Połączenia wykonuje się naciskając na widoczną osobę i numer. Połączenie odbiera się w sposób standardowy, poprzeć naciśnięcie zielonej słuchawki
  • Czat – tutaj wyświetlane są ostatnie notatki głosowe, które można odsłuchać. Z tego poziomu można też opowiedzieć. Szerzej na ten temat będzie przy aplikacji.
  • Telefon – klawiatura numeryczna i możliwość wybierania dowolnego numeru.
  • Poł. Video – funkcja umożliwia wykonania połączenia wideo z numerem, który jest przypisany w aplikacji.
Garett Kids tarcza druga

Kolejny ekran to:

  • Aparat
  • Galeria – wyświetla zdjęcia zrobione aparatem w zegarku.
  • Nauka – gra matematyczna z trzema poziomami trudności. Ostatni ma naprawdę niezłe tempo. Plan lekcji możliwość edycji z poziomu aplikacji.
  • Ustawienia – sieci komórkowe, Wi-Fi, Bluetooth, głośność, jasność, styl menu, uśpienie, resetuj, wyłącz, narzędzia i więcej.
Garett Kids tarcza trzecia

Na czwartej tarczy mamy:

  • Kroki – wskazuje liczbę wykonanych kroków
  • Kod QR – kod rejestracji, kod aplikacji
Garett Kids Neon tarcza 4

Jak te funkcje działają? Czy są praktyczne? Dowiecie się z akapitu o aplikacji.

Aplikacja Garett Tracker

Jest niezbędna, bo bez niej zegarek nie spełnia swoich wszystkich funkcji, o których wspomniałam wyżej. Czy ta aplikacja jest idealna? Nie jest. Ale czy idealna istnieje? Czy jest wystarczająco dobra, by zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Moim zdaniem tak. Zacznijmy od początku.

Aplikację Garett Tracker bez problemu wyszukałam w sklepie Play. Można też użyć kodu QR z instrukcji obsługi. Jeśli to nasz pierwszy zegarek od firmy Garett, to po uruchomieniu aplikacji musimy się zarejestrować jako opiekun i „właściciel”. W tym celu należy podać swój adres e-mail numer i inne dane i zaznaczając zależność między dzieckiem, które będzie nosiło zegarek.

Ekran główny

Po poprawnej rejestracji i włączeniu aplikacji dostajemy widok ekranu głównego. Jest to wszystkim znana mapa Google Maps. Na środku, zielonym kolorem aplikacja pokazuje pinezkę z ostatnią lokalizacją zegarka. Nad pinezką widoczny jest dymek, w którym znajdują się informacje takie jak przybliżony adres, data i godzina oraz stan baterii w zegarku. Ważna informacja jest taka, że producent przestrzega, że najdokładniejszy sygnał będzie z otwartego trenu, bo będzie odbierany z GPS-a. Jeśli natomiast nasza pociecha będzie w budynku, to wtedy sygnał będzie odbierana z nadajnika sieci komórkowej.

Na dole mapy jest pasek funkcji, na którym znajdują się:

Czat 

Ten sam, który jest widoczny z pozycji zegarka. Jeśli wyślemy wiadomość z czatu w aplikacji, smartwatch informuje o tym za pomocą dzwonka i informacji tekstowej. Na czacie możemy rozmawiać ze swoją pociechą za pomocą wiadomości głosowych. Co jest po prostu genialnym rozwiązaniem. 

I to też pierwszy powód, który przekonał mnie do tego, że ten smartwatch jest również idealny dla dzieci, które dopiero uczą się czytać i pisać. Żeby się porozumieć z rodzicem, na przykład wysłać krótkie pytanie, które nie jest niczym pilnym (w naszym przypadku było to: mamusiu mogę zjeść Kindera?) nie trzeba dzwonić. Wystarczy, że dziecko przytrzyma najdłuższy niebieski przycisk z ikoną mikrofonu i zada pytanie, bądź odpowie na nasze. To tyle. Wiadomość wysyła się automatycznie, a na naszym smartfonie pojawia się powiadomienie push. Dla mnie świetne rozwiązanie.

Oprócz wymienienia się wiadomościami głosowymi pociecha nosząca zegarek może też odpowiedzieć na wiadomość za pomocą emoji, a także zrobić zdjęcie i przesłać lub wybrać zdjęcie z galerii. Z poziomu czatu dziecko może też wykonać połączenie wideo. Łatwizna.

Geoogrodzenie

W tym miejscu aplikacja umożliwia wyznaczenie obszaru, poza który pociecha nie powinna wychodzić. Aby wyznaczyć teren, po którym dziecku wolno się poruszać należy wybrać na mapie lokalizację i zaznaczyć punk centralny. Następnie za pomocą suwaka z plusem i minusem określić zasięg, dodać nazwę strefy i zatwierdzić.

Przydatna jest możliwość ustawienia większej liczby lokalizacji. Zwłaszcza wtedy, gdy dziecko wychodzi na zewnątrz nie tylko w obrębie własnego miejsca zamieszkania, ale też na przykład u dziadków czy przyjaciół.

Co się stanie, kiedy jednak dziecku zdarzy się opuścić wyznaczony teren? Aplikacja wysyła powiadomienie o opuszczeniu lokalizacji, a wtedy rodzic może w odpowiedni dla siebie sposób interweniować

Lokalizacja

Pokazuje na mapie aktualną lokalizację zegarka. 

lokalizacja garett tracker

Ślady

W tym miejscu mapa wyświetla trasę, jaką dziecko przebyło w wybranym przedziale czasowym.

śledzenie trasy Garett Tracker

Ustawienia

Tutaj można ustawić i edytować:

numery SOS (trzy do wpisania),

monitoring głosu (numer, na który zegarek wykona automatyczne połączenie. Dzięki temu będzie można usłyszeć, czy i kto rozmawia z naszą pociechą lub po prostu sprawdzić, gdzie się znajduje – na ekranie zegarka nic się nie pokazuje),

nocny tryb oszczędzania energii (zegarek odłączy się od sieci pomiędzy 22:00 a 06:00),

tryb pracy (normalny: co 10 minut, oszczędzania energii: co 1 godz., uśpienia: ręczne pozycjonowanie),

profile wibracji i dzwonków,

powiadomienia SMS (włączenie przypomnienia o niskim poziomie baterii, przypomnienie o SOS),

członkowie rodziny (osoba administrująca zegarkiem),

książka telefoniczna (dodawanie kontaktów widocznych na zegarku; tylko wpisane numery mogą dodzwonić się na zegarek),

ustawienia Wi-Fi urządzenia,

wybór strefy czasowej,

wybór języka,

zmiana ustawień (włączenie lub wyłączenie funkcji dzwonienia i pozycjonowania GPS),

automatyczne włączenie i wyłączenie zegarka,

LBS (włączenie lub wyłączenie funkcji ustalenia lokalizacji dziecka za pomocą najbliższego nadajnika sieci komórkowej – przydatne w razie utraty sygnału GPS),

znajdź zegarek (włączenie alarmu na smartwatchu),

ręczne wyłączenie,

zdalny restart,

zresetuj urządzenie,

usuń konto.

ustawienia garett tracker

Z głównego ekranu przejdziemy też do dodatkowych narzędzi sterujących smartwatchem.

Dodatkowe menu

Ustawienia administratora

Na ekranie głównym w menu jest jeszcze drugie malutkie menu, w którym ustawimy wszystkie potrzebne informacje o administratorze zegarka i aplikacji, czyli rodzicu. Są to:

  • Dane personalne,
  • Lista urządzeń,
  • Zmiana hasła,
  • Wyjście.

Zapewnij bezpieczeństwo dziecku z Garett Kids Neon 4G

Skoro znamy już wszystkie zakamarki zegarka i aplikacji, to pora zebrać te informacje w jedną całość i ocenić poziom bezpieczeństwa i kontroli (jakkolwiek do brzmi).

Garret Kids na ręce

Przede wszystkim niesamowite w tym urządzeniu jest to, że jest „mikro smartfonem”, podpiętym do naszego zwykłego. I tutaj się powtórzę, ale uważam, że jest to świetne rozwiązanie dla dzieci mniejszych, które nie są jeszcze gotowe na użytkowanie zwykłego smartfona. Po umieszczeniu karty SIM zyskujemy możliwość stałego kontaktu z dzieckiem i na odwrót. Ikony i skróty są na zegarku są tak intuicyjne, że czterolatek z łatwością sobie z nimi radzi.

No i radzą sobie też starszaki – sześciolatek i dziewięciolatka, które na potrzeby tej recenzji miały możliwość chwilowego przetestowania zegarka. Chociaż nie będę ukrywać, że dziewięciolatce fakt, że jej zawsze rodzice wiedzą, gdzie się znajduje zaczynał już trochę przeszkadzać. Na początku z niedowierzaniem podchodziła do tej informacji i na różne sposoby próbowała przechytrzyć rodziców. Jednak, dzięki smartwatchowi, rodzice byli zawsze o krok przed nią 😉.

Bardzo jednak doceniła fakt, że z pytaniem „mamo, czy mogę iść do Matyldy?” nie musi wracać do domu i znów wychodzić. No a rodzice mogli przekonać się, czy dziewczęta faktycznie bezpiecznie bawią się u koleżanki.

Jakość rozmów

Jakość rozmów prowadzonych za pomocą zegarka jest po prostu bardzo dobra. Wbudowany mikrofon precyzyjnie zbiera głos z odległości około 30 centymetrów. Nie dało się zauważyć drażniących szumów czy przerywań. Dzięki wbudowanemu głośnikowi dziecko też wyraźnie słyszy rodzica, a możliwość przyciszania i pogłaśniania głośnika pozwala na dostosowanie głośności rozmowy w zależności od miejsca, w którym przebywa.

Bateria i ładowanie Garett Kids Neon 4G

W zegarku znajduje się litowo-jonowa bateria o pojemności 700 mAh. Przy normalnym użytkowaniu Garett Kids Neon 4G na pełnym ładowaniu wytrzymuje dwa dni. Ogromnym plusem jest funkcja, dzięki której aplikacja wysyła powiadomienie na telefon rodzica o niskim naładowaniu baterii zegarka. Co ciekawe, informacje dostajemy poprzez aplikację jako wyskakujący push oraz przez automatycznego smsa z numeru pociechy o treści: „Power less than 20%, please recharge in time”.

słaba bateria Garett

Jak przebiega ładowanie zegarka? Wejście na przewód z końcówką micro USB znajduje się z tyłu zegarka. Gniazdo zaślepione jest gumową nakładką. I tutaj malutka niedogodność. Ta gumowa nakładka nie bardzo chce współpracować. Po pierwsze otworzenie jej już jest trudne, a zwłaszcza paznokciem pokrytym hybrydą, bo przerwa między obudową a gumką jest naprawdę wąska. A jeśli już się uda, to przykrywka bardzo łatwo sprężynuje i wraca na swoje miejsce, więc trzeba otwierać od nowa. A po pełnym czasie ładowania nakładka zostaje odgięta i zegarek chwile musi poleżeć na pleckach lub wrócić na rękę, aby zaślepka znów wróciła na swoje miejsce. Nie jest to bardzo uciążliwe, natomiast drażniące w momencie, kiedy się chce szybko podpiąć zegarek do ładowania.

A ile czasu potrzeba, żeby naładować do pełna całkiem rozładowaną baterię w zegarku? Podpięłam przewód, a wraz z nim zegarek do klasycznej ładowarki smartfonowej i wynotowałam sobie proces całego ładowania. Zobaczcie:

  • 21:39 – 0%
  • 21:57 – 16%
  • 22:41 – 47%
  • 23:16 – 71%
  • 23:28 – 79%
  • 23:39 – 87%
  • 00:06 – 100%

Wnioski są takie, że po około 20 minutach ładowania zyskujemy 16% mocy. Po godzinie ładowania mamy zegarek naładowany w około 50%. A w pełni naładowaną baterię uzyskamy po około 2 godzinach i 20 minutach. To całkiem standardowy i dobry wynik. Dodam tylko, że podczas ładowania dotykowy ekran zegarka jest nieresponsywny.

garett kids neon na ręce

Podsumowanie smartwatcha Garett Kids Neon 4G

Mimo moich początkowych obaw o to, że zegarek Garett Kids Neon 4G jest sporych rozmiarów, podczas testów żadne z dzieci nie zgłosiło, że jest niewygodny czy niefunkcjonalny. Nie zauważyłam też, żeby podopieczni zatajali jakiś dyskomfort ze względu na to, że urządzenie im się po prostu podobało. Ba, nawet sama ponosiłam trochę tego smartwatcha, więc mogę tę informację o wygodzie potwierdzić.

Smartwatch Garett Kids Neon 4G spełnia swoje główne założenie lepiej niż dobrze. Podczas testów zdarzyły się delikatne ścięcia przy zbieraniu lokalizacji, ale nie były to takie skoki, które by wprowadzały niepokój związany z aktualnym miejscem przebywania pociechy. To wszystko dzięki zastosowanym łącznościom i zrównoważonej aplikacji. Dobra robota Garett.

No i na koniec komunikacja. Wygodna, prosta i przede wszystkim dobra jakościowo. Ogromne ułatwienie w kontaktach między dzieckiem i rodzicem. Możliwość pełnej kontroli zegarka z poziomu aplikacji i mnogości dodatkowych, dobrze działających funkcjonalności potwierdza tylko fakt, że to urządzenie jest bardzo przemyślane i dobrze skonstruowane. Czy warto kupić smartwatcha Garett Kids Neon 4G? W mojej opinii zdecydowanie tak.

Minusy

  • spora (choć lekka!) konstrukcja
  • drażniące wejście na ładowarkę
  • jakość zdjęć mogłaby być odrobinę lepsza
  • sporadyczne opóźnienia w ustalaniu lokalizacji

Plusy

  • design wpadający w oko
  • kolorowy ekran
  • solidna konstrukcja
  • możliwość lokalizacji
  • możliwość rozmów i wiadomości głosowych
  • wbudowany aparat
  • optymalny czas pracy baterii
  • wodoodporność
  • możliwość wymiany obudowy

Ocena

9/10
PL - Geextra produkt