Ranking zestawów LEGO® do 100, 200, 300, 500, a nawet 1500 zł. Wybierz świąteczny prezent dla siebie lub dzieci

Zimowe święta już tuż tuż. Minął prawie cały listopad, zaraz mikołajki, potem Wigilia, Boże Narodzenie, Sylwester i znów odliczanie do najpiękniejszego czasu w roku. Skoro kolejne miesiące mijają tak szybko, nie pozwól, aby czas na kupowanie prezentów przeminął równie prędko. Wybierz swój wymarzony zestaw LEGO® do 1500 złotych już dziś.

Czym kierować się przy wyborze najlepszego zestawu LEGO®?

LEGO® to świetna zabawa dla wszystkich, niezależnie od tego, ile ma się lat. Imponujące konstrukcje możesz budować za pomocą klocków z jednego zestawu, ale śmiało możesz też mieszać ze sobą klocki różnych serii, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Co jest fundamentem udanego budowania? Przede wszystkim skup się na wyborze najlepszego zestawu LEGO®. Jak to zrobić? Wystarczy, że zwrócisz uwagę na trzy najważniejsze elementy: przedział wiekowy, liczbę klocków w zestawie oraz tematykę, jaka dominuje w konkretnym zestawie. Gotowi do zabawy?

kolekcja botaniczna lego

Przedział wiekowy

Warto zwrócić uwagę na sugerowany przedział wiekowy, gdy kupujesz zestaw LEGO® dla kogoś. Swoje umiejętności z pewnością ocenisz łatwo i precyzyjnie. Jeśli szukasz klocków dla dziecka lub najbliższych dorosłych, szacowanie stopnia trudności może okazać się niemiarodajne. Poznaj najpopularniejsze przedziały wiekowe, które pomogą wybrać Ci idealny świąteczny prezent. Zestawy LEGO® kupisz dla następujących grup:

Gdzie znajdziesz oznaczenie wiekowe? Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się opakowaniom. Cyfra z wiekiem zazwyczaj znajduje się w pobliżu loga LEGO®. Możesz również zajrzeć do karty produktowej na stronie al.to – tam znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

lego friends na ratunek tygrysowi

Liczba elementów

Liczba elementów w zestawie to tak naprawdę pierwsza informacja, jaka rzuca się w oczy, gdy przeglądasz opakowania z klockami LEGO®. To ten parametr określa trudność składania konstrukcji z obrazka. Im więcej klocków znajduje się w zestawie, tym bardziej skomplikowany projekt na Ciebie czeka. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z LEGO®, wybierz zestawy, które mają nieco mniej elementów. Wtedy z pewnością pokochasz ten rodzaj rozrywki tak mocno, jak reszta świata.

Jeżeli natomiast jesteś już doświadczonym konstruktorem lub konstruktorką, odważnie sięgaj po zestawy, które wyróżniają się nawet trzycyfrową liczbą elementów. Nic nie da Ci większej radości niż stawienie czoła skomplikowanym zestawom LEGO®. Cierpliwość, opanowanie, wyobraźnia i sprawne ręce – wszystkie te określenia pasują do Ciebie? Świetnie, w takim razie jesteś gotowy lub gotowa, aby rozpocząć kolejny etap przygód z najlepszymi zestawami LEGO®.

Tematyka/Motyw przewodni

Układanie klocków, które nawiązują do Twoich zainteresowań to zupełnie inny poziom zabawy. Jeżeli interesujesz się konkretnym gatunkiem filmów, wybierz zestawy LEGO®, które pozwolą Ci przenieść się do świata stworzonego w ulubionych produkcjach. Może uda Ci się z tych samych klocków ułożyć coś zupełnie innego, jednak równie wyjątkowego?

Zestawy LEGO® pozwalają na naprawdę dużą swobodę i korzystanie z wyobraźni. Możesz korzystać z gotowych schematów budowania, ale bez problemu stworzysz własne interpretacje konstrukcji z obrazka. Spróbuj ułożyć statek kosmiczny z zestawu oferującego złożenie żaglówki lub wypróbuj odtwarzanie własnego mieszkania z kolorowych klocków. Święta Bożego Narodzenia to idealny czas na relaks z ulubionymi zestawami w rękach (a dokładniej na podłodze lub stole – w zależności od tego, gdzie najczęściej układasz swoje dzieła).

Ranking najlepszych zestawów LEGO® do 100 złotych

LEGO® do 100 złotych to idealne połączenie wymagających zestawów i atrakcyjnej ceny. W tym budżecie znajdziesz konstrukcje z najpopularniejszych serii: LEGO® Friends, DUPLO, a także Creator. Zestawy z tego zakresu cenowego to świetny pomysł na prezent dla osoby, która dopiero rozpoczyna swoją wyjątkową przygodę z tymi klockami. Konstrukcje zazwyczaj nie są trudne, dzięki czemu zabawa trwa w najlepsze przez długi czas. Odkryj najlepsze zestawy LEGO® do 100 złotych:


Ranking najlepszych zestawów LEGO® do 200 złotych

Wraz ze wzrostem zakresu cenowego, rośnie również liczba elementów w zestawie. W tej kategorii znajdziesz zestawy między innymi z serii LEGO® Creator Expert. Jak sama nazwa wskazuje, wymagają one dużego skupienia i rozwiniętych umiejętności budowania. Może to właśnie teraz jest świetny moment na to, aby spróbować swoich sił w nieco trudniejszych konstrukcjach? Poznaj najlepsze zestawy LEGO® do 200 złotych:

Ranking najlepszych zestawów LEGO® do 300 złotych

W tym przedziale cenowym doskonale odnajdą się wszystkie sneakerheady. Jeżeli Twoją pasją jest kolekcjonowanie limitowanych par butów, a także poznawanie technik ich tworzenia… mamy zestaw stworzony właśnie dla Ciebie. Nie brakuje również klocków na przykład z serii LEGO® Creator, które pozwalają na samodzielnie tworzenie scenariuszy. Stwórz konstrukcję, a następnie spraw, aby wszyscy bohaterowie tej historii przeżyli niezapomniane przygody. Sprawdź, jakie są najlepsze zestawy LEGO® do 300 złotych:


Ranking najlepszych zestawów LEGO® do 500 złotych

Zestawy LEGO® do 500 złotych to pomysł na prezent dla osoby w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy chcesz podarować go sobie, czy komuś bliskiemu, zadbaj o to, aby wzbudzał zachwyt już podczas spotkania z opakowaniem. Klocki z serii na przykład LEGO® Ideas pozwalają na budowanie rakiety używanej przez NASA. Takiej konstrukcji nikt nie zdoła się oprzeć. Możesz wybrać również opakowanie, które zawiera kultowe postacie z serialu. Odkryj najlepsze zestawy LEGO® do 500 złotych.


Ranking najlepszych zestawów LEGO® do 1500 złotych

Za 1500 złotych możesz kupić zestawy, z których zbudujesz ciężarówkę sterowaną aplikacją. To wciąż za mało? Spróbuj ułożyć robota z serii LEGO® MINDSTORMS®. Prawie 1000 elementów może stanowić spore wyzwanie. Oczywiście znajdziesz też zestawy z innych serii. Uwielbiasz „Gwiezdne wojny”? A może wolisz Harry’ego Pottera lub „Minecrafta”? Wybierz najlepszy zestaw LEGO® do 1500 złotych:

Zestawy LEGO® do 1000 złotych oferują dużą różnorodność. W tym zakresie cenowym kupisz zestawy właściwie z każdej serii. Najlepsze konstrukcje znajdziesz w al.to. Wybierz klocki dla siebie już dziś.

Zestawy LEGO® do 100 złotych to świetne rozwiązanie szczególnie dla początkujących konstruktorów i konstruktorek. To przede wszystkim zestawy, którą nauczą Ciebie lub dziecko tego, w jaki sposób budować imponujące konstrukcje. Znajdziesz też nieco bardziej wymagające zestawy – najważniejsze, aby dopasować klocki do własnych umiejętności.

Najlepszy zestaw LEGO® to taki, który jest dopasowany do zainteresowań i umiejętności osoby, która będzie budowała kolejne konstrukcje. Jeśli chcesz wręczyć komuś te klocki, koniecznie najpierw sprawdź, która seria będzie najbardziej trafiona.