Uwielbiasz klocki LEGO® i samodzielnie tworzysz zestawy? Nie są Ci straszne ogromne i wymagające budowle? Właśnie ruszyła druga edycja programu dla wszystkich oddanych fanów wyjątkowych konstrukcji. LEGO® Masters Polska ponownie wyłoni mistrzów, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami zlecanymi przez wymagających jurorów. Wszyscy gotowi? Czas na pokaz wyobraźni i zadziwiającej kreatywności.
Klocki LEGO® to pomysł pewnego Duńczyka, który po śmierci żony, chciał zapewnić dzieciom chwilę wytchnienia. Oczywiście Ole Kirk Christiansen nie od razu wpadł na to, aby wymyślona zabawka nosiła nazwę znaną nam teraz. Historia LEGO® rozpoczęła się od drewnianej kaczki. Dzieci Duńczyka od razu ją pokochały. Później nie mogły się od niej oderwać również dzieci sąsiadów, a wkrótce również mieszkańców innych zakątków świata. Zmieniono tworzywo klocków oraz ich kształt. Obecnie LEGO® powstaje z materiału ABS, który wykazuje wysoką odporność np. na ścieranie.
Skąd wzięła się nazwa LEGO®? Pochodzi od duńskiego zwrotu „Leg godt”, który oznacza „baw się dobrze”. Tej dobrej zabawy z pewnością nie będzie brakowało podczas oglądania kolejnych odcinków LEGO® Masters Polska.
LEGO® Masters Polska to – jak sama nazwa wskazuje – polska wersja programu dla wszystkich miłośników klocków z tej serii. Jeżeli myślisz, że polska wersja od razu oznacza coś gorszego od oryginału, to grubo się myślisz. LEGO® Masters pokazuje klockowych inżynierów-amatorów, którzy nie raz i nie dwa wprawią Cię w osłupienie swoją pomysłowością.
Rywalizacja, ogromne emocje i zachwycające budowle – to gwarantuje druga edycja LEGO® Masters Polska. W USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii kolejne odcinki LEGO® Masters biją rekordy popularności. Nic dziwnego, kto z nas choć raz w życiu nie pokusił się o samodzielne stworzenie wieży lub pojazdu?
Najnowsze odcinki programu LEGO® Masters Polska możesz obejrzeć w telewizji TVN. Widzimy się przed ekranem telewizora w każdy piątek o godzinie 20:00. Jeżeli przegapisz wyczekiwany odcinek, możesz go obejrzeć w telewizji internetowej player.pl. Pamiętaj, aby przygotować sobie własny zestaw LEGO®, żeby spróbować odtworzyć pokazywane konstrukcje.
Nie ma co ukrywać, pierwszy odcinek zawsze wiąże się z największymi emocjami. Było to widać po uczestnikach, którzy weszli do studia i nie mogli przestać się nim zachwycać. Od razu zauważyli lampy w kształcie klocków LEGO®, które oświetlały ich stanowiska. A to nie koniec atrakcji.
Prokop magicznym zaklęciem zniszczył skrzynię, w której znajdował się… motocykl z klocków LEGO®. Nic zaskakującego? A jeśli zdradzę Wam, że był wykonany w skali 1:1? Uczestnicy od razu zapytali, czy można się przejechać. Okazało się, że został zbudowany z 90 000 elementów. Jego złożenie zajęło 250 godzin, a widać to po idealnie odwzorowanych elementach. Kiedy Bednarek podszedł do motocykla… ten od razu rozsypał się na tysiące elementów.
To doprowadziło uczestników do pierwszej konkurencji o nazwie „Rozbij i złóż”. Za pomocą różnych technik składania mieli opowiedzieć jurorom historię. Na wykonanie konstrukcji mieli trzy godziny i 55 minut. Co znalazło się wśród wykonanych projektów? Między innymi amfiteatr otoczony zielenią, magiczny kruk oraz misja w kosmosie. Jedna para wygrała konkurencję, ale nie będę spojlerować.
Druga konkurencja polegała na tym, aby zagospodarować trzy piętra apartamentowca. Na końcu wszystkie połączono, przez co powstała 18-piętrowa wieża z wypełnionym wnętrzem. Tutaj również uczestnikom nie zabrakło wyobraźni. Na przedstawienie swojej wizji mieli aż 10 godzin, ale spokojnie – cały odcinek trwał około godziny. Jeżeli chcesz zobaczyć wymyślne konstrukcje oraz poznać imiona osób, które opuściły program, koniecznie zobacz odcinek.
Drugi odcinek to (dosłownie) wybuch ogromnych emocji. Mimo że cały odcinek poświęcono na jedną konkurencję, tempo nie zwalniało ani na sekundę. Przed zawodnikami stało niecodzienne zadanie. Musieli stworzyć konstrukcję, którą w łatwy sposób można zniszczyć.
Zadanie polegało na stworzeniu sceny z filmu akcji z głównym bohaterem. Uczestnicy mieli dziewięć godzin na to, aby przygotować zachwycające konstrukcje… gotowe do wybuchu. Dobrze widzicie, każda z par musiała zbudować coś, co pod koniec odcinka miało wybuchnąć.
Każda z par miała wylosować bohatera, który będzie główną postacią klockowego planu. Każda z nich miała też przypisaną substancję, która zalewała całą konstrukcję podczas spektakularnego wybuchu. Kogo wylosowały pary biorące udział w LEGO® Masters Polska?
Niestety dziś jedna z par odpadła z programu. Jeżeli chcecie się dowiedzieć która, zajrzyjcie do playera.
Trzeci odcinek oznacza półmetek drugiego sezonu LEGO® Masters Polska. Do finału pozostało więc coraz mniej czasu. Nie bez powodu uczestnicy dostali naprawdę wymagające zadania. Wszyscy fani „Gwiezdnych Wojen” – niech moc będzie z Wami. W tym odcinku były dwa zadania związane właśnie z zestawami z serii LEGO® Star Wars.
Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu statku kosmicznego lub innego pojazdu z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Wśród imponujących konstrukcji znalazły się zarówno te pochodzące z ciemnej strony mocy, jak i te należące do rebeliantów. Przed rozpoczęciem budowania każda para konstruktorów losowała, po której stronie mocy się znajdzie. Szał wywołała figurka Darth Vadera. Prawie wszyscy chcieli budować mroczne pojazdy, jednak trafiło tylko na wybranych. Obejrzyjcie odcinek, aby przekonać się, jak dokładnie zbudować wyjątkowe statki inspirowane Star Wars.
Zadanie eliminacyjne uczestnicy przyjęli z ogromną pokorą. Zza drzwi wyłonili się szturmowcy z „Gwiezdnych wojen”, którzy bacznie przyglądali się kolejnym etapom budowania. Co musieli stworzyć uczestnicy? Replikę właśnie tej postaci. Mogli dowolnie wybrać skalę, w jakiej odtworzą słynnego bohatera uniwersum Star Wars. Prace były na tyle udane, że nikt nie opuścił programu. Jedna para wyróżniła się nietypowym podejściem i wygrała zadanie. Ciekawi Cię kto? Zobacz odcinek na player.pl.
Można powiedzieć, że czwarty odcinek LEGO® Masters Polska był odjazdowy… i to dosłownie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z naprawdę trudnym zadaniem. Jury zapewniło, że tym razem nie będzie oceniało estetyki i dbałości o detale. Chodziło wyłącznie o prędkość. Każda z par musiała zbudować pojazd, który pokona inne podczas wyścigu torze. Jak łatwo się domyśleć, nie jest to najprostsze zadanie. Zbudowanie konstrukcji nie jest dużym wyzwaniem, ale zbudowanie szybkiego pojazdu, który wytrzyma trzy starcia na torze nie każdemu poszło jak z płatka. Wygrało „auto” stworzone przez Agnieszkę i Piotra. Konstrukcje innych par nie miały żadnych szans. Jeżeli chcesz samodzielnie spróbować swoich sił w tworzeniu ruchomych budowli, zamów zestawy LEGO® Technic.
Jeśli myślisz, że pierwsze zadanie było trudne, lepiej nie czytaj, na czym polegało drugie. Jury pokazało uczestnikom Lamborghini Sián FKP 3, zrobione oczywiście z klocków LEGO®, w skali 1:1. Domyślasz się, z czym musieli zmierzyć się uczestnicy? Ich zadaniem było wykonać replikę tego pojazdu w skali 8:1, mieli na to zaledwie kilka godzin. Agnieszka i Piotr, zwycięzcy poprzedniego zadania, mogli przez pięć minut przyglądać się oryginałowi, aby jak najlepiej go odwzorować. Ważna informacja – konstruktorzy nie mieli przed sobą pojazdu, zablokowano również wejście do skarbca z klockami. Wszystkie potrzebne elementy mieli przy swoich stołach. Nie było miejsca (i czasu) na wymyślanie nowych rzeczy, jedyne, co pozostało to odtworzenie wzoru z pamięci. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Kacper i Maciek. Jedna z par musiała opuścić program… szansę na finał stracili Mateusz i Piotr.
W piątek obejrzeliśmy ostatni odcinek LEGO® Masters przed wielkim finałem. Już w następnym odcinku jedna z par uczestników dostanie zasłużony tytuł mistrza. Z uwagi na to, że to przedostatni odcinek, zadanie było naprawdę wymagające. Każdy zespół musiał zmierzyć się z wysokością – jak łatwo się domyśleć, do wymyślenia takiego zadania jurorów zainspirował wzrost Marcina Prokopa.
W tym odcinku było widać prawdziwe emocje. Uczestnicy musieli ułożyć wysokie konstrukcje. W pierwszym zadaniu liczyło się tylko to, aby zbudować budowlę wyższą niż te stworzone przez pozostałych uczestników. Najgorszy moment to ten, w którym podczas stawiania ostatniego elementu… wszystko się rozpada. W piątym odcinku nie brakowało takich widoków. Kto wybudował najwyższą konstrukcję? Wieża Łukasza i Ryszarda miała ponad trzy i pół metra.
W drugim zadaniu zdecydowanie bardziej liczyła się precyzja. Zawodnicy musieli stworzyć „obraz” 3D wychodzący poza ramy. Każda z par mogła popisać się ogromną kreatywnością, ale też cierpliwością. Takie nietypowe konstrukcje nie są łatwe do ułożenia. Wśród trójwymiarowych projektów pojawił się między innymi krokodyl i smok. Jednak to niedźwiedź uciekający przed pszczołami okazał się najlepszy. Tym samym do finału awansowali:
Szósty odcinek przyniósł odpowiedź na najważniejsze pytanie drugiej edycji programu LEGO® Masters. Aby nie trzymać Was w niepewności, od razu zdradzimy, że tytuł mistrzów, 100 tysięcy złotych oraz zestawy LEGO® o wartości 10 tysięcy złotych wywalczyli… 31-letni Ryszard Bosiak i 33-letni Łukasz Górecki.
Trzeba przyznać, że konstrukcje, które pokazywali nam przez cały program naprawdę robiły wrażenie. Pamiętacie małpę w 3D, z którą można było zrobić sobie selfie? Chłopaki zrobili ją w poprzednim odcinku, jednak wtedy lepsi okazało się rodzeństwo Maciek i Kacper. Tym razem to jednak team Ryśka i Łukasza okazał się najlepszy.
Na czym polegało zadanie finałowe? Decydujące starcie odbyło się między dwoma parami. O tytuł mistrzów walczyli również Bartek i Patryk, jednak wygrać mogła tylko jedna drużyna. Ostatnie zadanie w drugiej edycji wzbudziło wiele emocji. Uczestnicy mieli zbudować dowolną konstrukcję – mogła być osadzona w dowolnej tematyce. Tym razem pod uwagę było brane WSZYSTKO: technika, historia oraz precyzja. Znacie te kryteria z poprzednich odcinków. Nie zgadniecie, ile czasu przeznaczono na ostateczną rozgrywkę. Uczestnicy mieli całą dobę. 24 godziny. Zobaczcie cały odcinek, jeżeli chcecie przeżyć prawdziwe emocje związane z klockami LEGO®. LEGO® Masters ponownie udowodniło, że klocki to (nie tylko) zabawa.
Jeżeli pierwszy sezon LEGO® Masters Polska masz już odhaczony, z pewnością nie zdziwi Cię informacja, że prowadzącym jest Marcin Prokop. Dzięki jego obecności program jest dynamiczny i zabawny. Celebryta nie odpuszcza uczestnikom i często stroi sobie z nich żarty. Czy któryś odpłaci się w końcu tym samym?
Zainteresował Cię temat LEGO®? Przeczytaj również:
Jury programu to dwie znane osoby. Ola Mirecka – projektantka, designerka i artystka od lat współpracująca z LEGO, znana z poprzedniej edycji programu. W tej zapewniła, że będzie szukała w uczestnikach tego, czym sama się kieruje: tradycją połączoną z nowymi technologiami. Najbardziej podobają jej się duże konstrukcje, które poprzez precyzyjnie dobrane szczegóły, opowiadają ciekawą historię.
Drugim jurorem jest Kamil Bednarek – muzyk, piosenkarz i autor tekstów. W programie został przedstawiony jako ambasador dobrej zabawy. Czego oczekuje od uczestników? Przede wszystkim mocno rozwiniętej wyobraźni i kreatywności.
Gdyby to Joanna Krupa prowadziła program, powiedziałaby, że „stawka jest extremely high”. Marcin Prokop zdecydował się na nieco inne, dużo spokojniejsze opisanie nagród, które czekają za wygranie programu LEGO® Masters Polska. Co można wygrać?