Ranking TOP 10 najlepszych drukarek | urządzeń wielofunkcyjnych do domu

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne? Atramentowa czy laserowa? Jaki sprzęt drukujący będzie najlepszy do domowych zastosowań? Przed zakupem koniecznie zweryfikujcie swoje wymagania. Ustalcie, jaki typ dokumentów zamierzacie drukować. Sprecyzujcie także, jak często macie zamiar korzystać z urządzenia drukującego, które wybierzecie do domu.

Najlepsza drukarka | urządzenie wielofunkcyjne do domu

W warunkach domowych, przy częstym drukowaniu, świetnie sprawdzi się drukarka atramentowa. Możecie się po niej spodziewać wysokiej jakości druku oraz szybkiej pracy. Co więcej, urządzenie wykorzystujące w swej pracy atrament pozwoli drukować nie tylko tekst, ale również kolorowe dokumenty oraz grafiki – i to w naprawdę zadowalającej jakości. 

Jeżeli jednak drukarka potrzebna Wam jest głównie do drukowania tekstów, wykresów i tabelek, a przy tym nie macie wielkiej potrzeby drukowania w kolorze, to wówczas lepszym wyborem do domu będzie drukarka laserowa. Jej użytkowanie generuje bowiem o wiele mniejsze koszty niż korzystanie z tradycyjnej atramentówki, a druk czarno-biały jest niebywale trwały.

Weźcie również pod uwagę, czy w warunkach domowych będziecie Wam potrzebny skaner i kserokopiarka? Otóż pośród urządzeń drukujących do domu macie do wyboru nie tylko tradycyjne drukarki, ale także  bardzo funkcjonalne sprzęty drukujące 3 w 1, które genialnie wesprą Was w niewielkim, prywatnym, domowym biurze.

Cechy drukarki do domu, na które warto zwrócić uwagę

Druk atramentowy – zda egzamin w domu?

Drukarki atramentowe są częstym wyborem w domach i niewielkich biurach, gdzie drukuje się dużo i często. Głównie przez to, że nie lubią bezczynności. Innymi słowy, nie powinny być wyłączane z prądu. Zwykle korzystają ze specjalnych wkładów drukujących z tuszem lub ze stałego zasilania w atrament. 

Ponadto drukarki atramentowe mogą pochwalić się wysoką jakością drukowanych kolorów – są one intensywne i ciepłe. Oprócz standardowego formatu A4 atramentówki obsługują także A5, A6, koperty i papier w wymiarach niestandardowych. Wybrane modele drukują również na płytach CD, etykietach, a nawet na papierze o formacie A3. 

Druk laserowy – kiedy się sprawdzi?

Drukarka laserowa będzie lepszym wyborem niż drukarka atramentowa, gdy drukujecie mało i okazjonalnie, bo może stać bezczynnie, bez wpływu na swoje mechanizmy.  Atutem druku laserowego jest także wysoka jakość. Litery oraz symbole są równe i wyraźne, a druk pozostaje czytelny przez długi czas i nie rozmazuje się, np. pod wpływem oddziaływania światła.

Jedną z najistotniejszych cech drukarki laserowej, która skutecznie pozwala zaoszczędzać papier, jest duplex, czyli automatyczny druk dwustronny. Wybierając tę drukarkę do domu, możecie ponadto skorzystać z funkcji druku, który jest możliwy bezpośrednio z urządzeń mobilnych (do tego niezbędny jest moduł NFC albo AirPrint), jak również z nośników USB. Równie istotne są interfejsy, wyposażone np. w moduł Wi-Fi, który umożliwia drukowanie bezprzewodowe ze skonfigurowanych ze sobą urządzeń. 

Jaką drukarkę | urządzenie wielofunkcyjne do domu wybrać?

Wybór urządzeń drukujących do domu może być dość trudny, bo ich ilość na rynku jest imponująca.  Najpopularniejszymi producentami w tej kategorii sprzętów, które wspomogą Wasze gospodarstwo domowe, są Canon, HP, Lexmark, czy Epson.

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne do domu to zazwyczaj małe i zgrabne urządzenia, które z powodzeniem wpasują się w każde wnętrze. Przygotowując poniższe zestawienie, zadbaliśmy o to, aby  znalazły się w nim modele, do których bezproblemowo znajdziecie materiały eksploatacyjne.

Najlepsze drukarki | urządzenia wielofunkcyjne do domu