Sposoby na jesienną nudę dla dzieci i dorosłych? Polecane gry planszowe

Długie jesienne wieczory mają dwie podstawowe cechy – są długie i jesienne. Do tego zawsze przychodzą zdecydowanie za szybko. Chcąc Was jednak nieco zainspirować i umilić okres wyczekiwania zimy, przygotowałam propozycje ciekawych gier planszowych dla dzieci oraz dorosłych. Jestem przekonana, że nie tylko genialnie zagospodarują Wam czas, ale także będą doskonałym pretekstem do spędzenia go w gronie najbliższych.

Planszówki sprawdzają się zawsze

Czy w dobie komputerów i konsol tradycyjne planszówki mają w ogóle jeszcze jakąkolwiek rację bytu? Oczywiście, że tak. Z grami planszowymi zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom zabawy nie grozi najmniejsza nuda.

Niezależnie od wieku gracza oraz stopnia trudności danego tytułu, niepodważalnym atutem gier planszowych jest ich funkcja integracyjna. Innymi słowy, gry planszowe dają genialną okazję do bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, znajomymi czy rodziną. Ponadto perfekcyjnie kształtują umiejętność współpracy i zrozumienia drugiej strony, poprzez chęć dążenia do wspólnego celu.

sposoby na jesienną nudę gry planszowe

Ważne są również emocje, jakie wzbudzają planszówki. Z reguły, już w trakcie przygotowań do rozgrywki uczestnicy spotkania układają różne scenariusze gry i alternatywne rozwiązania – liczy się przecież, aby możliwie szybko i w jak najprostszy sposób zwyciężyli. Współpraca we wspólnym osiąganiu celu to klucz do sukcesu. Czasem wystarczy zręczność i szybkie podejmowanie decyzji. Przy kolejnej okazji niezbędne będzie logiczne myślenie, czujność i umiejętność przewidywania różnych sytuacji. Bez względu na to jak potoczy się gra, ważne jednak, aby przede wszystkim przynosiła radość i satysfakcję.

Gry planszowe na jesienne wieczory – jakie tytuły wybrać?

Coraz więcej osób stawia na planszówki jako sposób na wspólne spędzenie czasu. Właśnie przez to, gry w tej formie przeżywają istny renesans. Niektóre kultowe wydania doczekały się nawet reedycji lub rozszerzeń. Ale czym właściwie powinna się cechować ciekawa gra planszowa i jakie tytuły warto wybrać?

sposoby na jesienną nudę gry planszowe

Postawcie na gry plasznowe, w których odnajdziecie elementy zręcznościowe w połączeniu z logicznym myśleniem i nieskomplikowaną strategią lub planszówki edukacyjne, które nie tylko bawią, ale i uczą. Te ostatnie sprawdzą się, szczególnie jeśli w rozgrywce biorą udział dzieci. Dla starszych uczestników spotkania możecie też wybrać gry planszowe kooperacyjne, które zmuszą uczestników rozgrywki do strategicznego myślenia i efektywnej pracy w grupie.

Propozycje gier planszowych dla dzieci

Hasbro Monopoly The Child

hasbro monopoly the child

Unikalna odsłona gry, którą pokochały pokolenia. Kultowe Monopoly wraca, aby znów bawić, uczyć i rozwijać małych i dużych graczy. Tym razem w niepowtarzalnym klimacie Gwiezdnych Wojen. Dajcie porwać się niezwykłej przygodzie na wiele długich godzin. Doskonałą zabawę i wielkie emocje każde dziecko ma tutaj gwarantowane. 

Sięgnij po Hasbro Monopoly The Child w sklepie al.to 


Ravensburger Labirynt Junior

Ravensburger Labirynt Junior

Labirynt Junior to specjalna wersja kultowej gry Labirynt zawierająca wariant rozgrywki dla młodszych dzieci. Jest prosta i logiczna, a jednocześnie szalenie atrakcyjna. Zachowana została w klimacie poszukiwaczy skarbów i wielkich przygód, przez co z pewnością spodoba się każdemu maluchowi. Do tego jest przepięknie wydana. Jednym słowem, propozycja idealna na rodzinny wieczór. 


Trefl 5 sekund Junior

Trefl 5 sekund Junior

Genialna gra, która bawi zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wersja 5 sekund Junior dedykowana najmłodszym obejmuje podstawowe zagadnienia z wiedzy ogólnej. Gracz otrzymuje pytanie o 3 rzeczy z danej kategorii i ma tylko 5 sekund, aby na nie odpowiedzieć. Czy zdoła się wystarczająco skupić? Mnóstwo emocji i doskonała zabawa gwarantowana. 

Hasbro Gra w życie Nowa Wersja

Hasbro Gra w życie Nowa Wersja

Ta kolorowa i pełna możliwości gra planszowa jest doskonałą rozrywką dla małych i dużych entuzjastów planszówek. Daje też znakomitą możliwość międzypokoleniowej integracji i kooperacji między poszczególnymi graczami. Pełna zwrotów akcji, zakrętów i przygód – taka właśnie jest Gra w życie. Uwaga – potrafi wciągnąć na długi czas. 

Ravensburger Monster Slap

Gra pełna emocji i wyzwań, która nie raz rozbawi najmłodszych do łez. Spodoba się wszystkim dzieciakom, które potrafią szybko analizować i działać, a także czują nutkę rywalizacji. Zasady są proste – ten zawodnik, który jako pierwszy zbije największą ilość potworków, wygrywa. Nie bez znaczenia jest więc też precyzja. Stawiając na tę propozycję od Ravensburger, macie pewność, że dzieci miło i atrakcyjnie spędzą wspólny czas. 

Propozycje planszówek dla dorosłych 

Galakta DOOM: Gra planszowa

 
Galakta DOOM: Gra planszowa

DOOM zawiera dwie operacje po sześć misji. Każda misja rozgrywa się na unikalnej planszy i oferuje różne zestawy celów i zagrożenia. Karty celów przedstawiają warunki zwycięstwa oraz związane z nimi zasady szczególne. Pięknie wydana planszówka z realistycznymi figurkami i niesamowitym klimatem. Wciąga na długie godziny. 


Hasbro Taboo

Zgodnie z napisem na pudełku: Taboo to gra niewypowiedzianych słów. Chodzi w niej o to, aby przekazać zawodnikowi swojej drużyny hasło, ale tak, aby nie użyć wskazanych pod nim słów. Drużyna, która będzie ze sobą najlepiej współpracować i odgadnie najwięcej haseł w wyznaczonym czasie, wygra. Liczy się pomysłowość, błyskotliwość i szybkość. Podejmiecie wyzwanie?

Spin Master Gra Przyjaciele Koło Chaosu

Idealna propozycja dla fanów kultowego sitcomu Przyjaciele. Podobnie do serialu, ta planszówka ma bardzo osobliwe i zwariowane zasady.  Zawiera także pytania dotyczące czwórki bohaterów serialu. Fani  tej legendarnej produkcji nigdy nie będą się nudzić z grą Koło Chaosu od Spin Master, która z całą pewnością pochłonie ich na długi czas. 

Tactic Alias kobiety vs. mężczyźni

 
Tactic Alias kobiety vs. mężczyźni

Kobiety kontra mężczyźni? Czemu nie. Alias: Kobiety vs Mężczyźni stawia naprzeciwko siebie właśnie te dwie grupy graczy. Myk jest taki, że mężczyźni będą tłumaczyć hasła ze zbioru wyrażeń typowo damskich, a kobiety muszą przekazać hasła z kategorii męskich. Nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać, bo muszą to zrobić bardzo szybko, przed upłynięciem odmierzanego przez klepsydrę czasu. Ubaw po pachy gwarantowany!