Ranking najlepszych monitorów do gier, pracy i nauki. Poznaj topowe propozycje od marki ASUS

Monitory różnią się między sobą głównie budową oraz poszczególnymi parametrami. Właśnie dlatego dopasowanie ich do swoich potrzeb nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście na pomoc przychodzi znana i lubiana marka ASUS, która w swoim portfolio oferuje wysokiej jakości monitory, które stworzone zostały pod potrzeby konkretnego użytkownika. Szukasz monitora do gier, pracy, a może nauki? Sprawdź ranking najlepszych monitorów ASUS i zacznij cieszyć się topowym sprzętem jeszcze dziś!

Monitory ASUS – czy warto kupić? 

Tajwańska marka ASUS od lat uznawana jest za jednego z pionierów w zakresie dostarczania elektroniki użytkowej, wśród której szeroką grupę tworzą monitory. I nic w tym dziwnego, wystarczy spojrzeć w specyfikację paneli z portfolio tego producenta, aby szybko można przekonać się, że zarówno oferowany przez nie obraz, jak i funkcjonalności, zasługują na miano jakości na poziomie premium. Firma ASUS wyróżnia się na rynku monitorów produktami z wyjątkowo wysoką częstotliwością obrazu, a to sprawia, że wyświetlane przez nie obrazy są zawsze płynne i pełne najmniejszych detali.

Co więcej, tajwański producent może się także pochwalić autorskimi technologiami, wśród których wymienić należy przede wszystkim system ASUS Eye Care, dbający o ograniczenie emisji szkodliwego światła niebieskiego podczas pracy ze sprzętem, czy ASUS Splendid™ Video Intelligence, analizujący co w danej chwili robi użytkownik i odpowiednio dobierający do tego ustawienia monitora. Gracze docenią też technologię ASUS Extreme Low Motion Blur Extreme, która umożliwia uzyskanie wartości 1 ms MPRT dla wyeliminowania zniekształceń oraz efektów rozmycia ruchu. Wszystko o to, aby wrażenia podczas korzystania z monitorów ASUS były możliwie jak najlepsze. 

Jak więc wybrać monitor firmy ASUS, aby cieszyć się jego zaletami efektywnie, a następnie czerpać satysfakcję z pracy z nim przez długi czas? Skuteczną receptą może być określenie, do czego konkretnie potrzebny taki sprzęt. Doprecyzowanie przeznaczenia to bardzo ważny krok, który skutecznie podpowie, na jaki monitor marki ASUS postawić. Tajwański producent przygotował bowiem mnóstwo uniwersalnych monitorów, np. do biura, domu i nauki, ale nie zapomniał też o bardziej wymagających użytkownikach.  Oznacza to, że w jego ofercie znajdują się też wysokich lotów propozycje dla fanów gamingu, czy zaawansowane sprzęty dedykowane do obróbki grafik i fotografii. 

Wszystko po to, by praca ze sprzętem przynosiła jak najwięcej radości i satysfakcji.

ranking monitorów ASUS

Najlepsze monitory ASUS dla rodziny. Jaki monitor sprawdzi się w domu?  

Wybierając monitor do domowych zastosowań, trzeba postawić na panel możliwie najbardziej uniwersalny. Nie znaczy to jednak, że można go traktować po macoszemu. Wręcz przeciwnie, warto pochylić się bowiem nad sprzętem, który zaspokoi potrzeby wszystkich domowników – zarówno tych, którzy zamierzają korzystać z niego wyłącznie do przeglądania interentu, pracy czy nauki, jak i tych, którzy chcą wieczorami relaksować się przy ulubionym serialu czy grze.

Do domowych warunków i potrzeb powinien wystarczyć monitor ASUS o klasycznych proporcjach ekranu 16:9 lub 16:10. Jeśli masz w domu fanów gamingu, to liczyć będzie się także jego rozdzielczość i częstotliwość odświeżania – im większa, tym naturalnie lepiej. Do standardowego, codziennego użytkowania monitora wystarczy z kolei taka na poziomie 75Hz.

Jeśli dużo pracujesz w domu, albo masz dziecko w wieku szkolnym, które korzysta z monitora do nauki, możesz też wziąć pod uwagę modele monitorów ASUS z konkretnymi funkcjami, wpływającymi na komfort podczas dłuższego obcowania ze sprzętem. Mowa szczególnie o wspomnianej już opcji eliminacji szkodliwego światła niebieskiego, albo np. systemowi Flicker-Free, który pomaga zredukować migotanie ekranu dla zapewnienia większego komfortu korzystania z jego dobrodziejstw, nawet podczas długich maratonów filmowych albo wielogodzinnego surfowania w internecie.  

Nie mniej ważna jest także budowa i wielkość monitora ASUS do domu. Jest to o tyle ważne, że od tej pory de facto monitor ma stać się częścią aranżacji konkretnego pomieszczenia w Twoim domu. Pamiętaj też, że celem lepszego dopasowania go do swojej przestrzeni możesz skorzystać też np. z uchwytów na monitory

Odkryj wszystkie monitory ASUS dla rodziny i domu

Gaming w stylu ASUS. Poznaj propozycje monitorów dla graczy

Monitor dla gracza to główny punkt i kwintesencja gamingowej rozrywki. Bez niego nie da się czerpać przyjemności, wrażeń i emocji płynących z gier. Mówiąc więc wprost, to właśnie na monitorze dla gracza zaczyna dziać się „magia” i widać potencjał poszczególnych komponentów komputera, w tym karty graficznej. Warto zatem pamiętać, aby obydwie konstrukcje były ze sobą całkowicie kompatybilne, bo tylko to zagwarantuje ich płynną i efektywną współpracę.

Jak wybierać monitor dla gracza? Przede wszystkim zwróć uwagę na konkretne parametry. Czas reakcji plamki monitora i odświeżania wydają się być tu kluczowe. Zasada jest prosta – im niższe są te współczynniki, tym lepiej dla Ciebie. Na pewno warto zatrzymać się też nad modelami, które oferują zakrzywienie ekranu, odpowiadające za eliminację zniekształceń obrazu i poprawienie perspektywy. Takie propozycje znajdziesz w portfolio firmy ASUS.

Czym się charakteryzują? Monitory do gamingu ASUS to zaawansowane konstrukcje, które z doskonałym efektem potrafią sprostać nawet największym wymaganiom i skutecznie dostarczają całą masę rozrywki na najwyższym poziomie. Każdy z paneli tajwańskiego producenta gwarantuje płynny i klarowny obraz – bez względu na gatunek i rodzaj gry. Co interesujące, w monitorach ASUS zaimplementowano także autorskie technologie producenta, których próżno szukać u innych marek, a które w ostatecznym rozrachunku mają genialny wpływ na obraz. 

Gamingowe monitory proponowane przez markę ASUS można podzielić na dwie grupy:

  • TUF Gaming – seria monitorów dla graczy, które kuszą ceną i zaskakują możliwościami, oferują bardzo dobre współczynniki jakości obrazu i korzystny stosunek jakości do ceny;
  • ASUS ROG – najbardziej zaawansowane monitory do gier od marki ASUS, wyposażone w najnowsze technologie, indywidualne rozwiązania producenta i funkcje, które przydają się podczas intensywnego gamingu, w tym np. opcję ASUS Aura Sync, zapewniającą klimatyczne oświetlenie otoczenia. 

Zobacz wszystkie monitory dla graczy od marki ASUS 

Tu liczą się detale. Polecane monitory ASUS dla grafika i fotografa

Marka ASUS przygotowała także coś dla użytkowników kreatywnych. Jeśli zatem jesteś grafikiem, fotografem, lub właścicielem firmy marketingowej i musisz zapewnić jakościowy sprzęt swoim pracownikom, to ten akapit powinien zainteresować Cię szczególnie. Dlaczego?

Monitory ASUS ArtPro do pracy kreatywnej, oprócz oczywistych parametrów, uwzględniają wyjątkowo wysoką rozdzielczość, która pozwala dostrzec na nich najmniejsze, a czasem wyjątkowo ważne szczegóły. Oferują także zaskakująco precyzyjną gamę żywych barw, a przede wszystkim możliwość ich kalibracji dla własnych potrzeb – np. dzięki funkcji ASUS ProArt Palette, która daje możliwość dopasowania wielu parametrów ekranu, w tym barwy, ich temperatury i współczynnika gamma. 

Nic więc dziwnego, że monitory ASUS ProArt doceniają artyści, projektanci, graficy, architekci czy muzycy. Oprócz wymienionych wyżej cech seria paneli ASUS ProArt charakteryzuje się przede wszystkim całą masą udogodnień, które doceniane w specyfice pracy artystycznej. Mowa m.in. o dodatkowych portach, które pomogą szybko połączyć się z innymi nośnikami multimediów czy ruchomej konstrukcji, która daje możliwość ustawienia ekranu zawsze tak, aby jego pozycja była możliwie najbardziej ergonomiczna dla pracy w danym momencie.

Topowe monitory do biura w ofercie ASUS

Chcesz urządzić nową przestrzeń dla swojej firmy i szukasz profesjonalnego wyposażenia? A może planujesz jedynie wymienić stare monitory na nowszy sprzęt, aby poprawić pracę swojego zespołu? Bez względu na to, co jest powodem, że szukasz monitora do biura, w ofercie marki ASUS z pewnością znajdziesz satysfakcjonujące rozwiązanie. 

W pierwszej kolejności weź pod uwagę wygodę pracy z takim monitorem. Skoro ma się przy nim spędzać około 8 godzin dziennie, musi ją gwarantować, prawda? Przyda się także gama funkcji ułatwiających jego szybką personalizację, podłączenie innych nośników i opcje, wpływające na ergonomię pracy z takim sprzętem, np. konstrukcja dająca swobodną możliwość regulowania kątem jego nachylenia. Mile widziana będzie także przytaczana już wielokrotnie funkcja ochrony wzroku czy tryb eco, zmniejszający intensywność bijącego po oczach światła. To wszystko zagwarantują monitory do biura marki ASUS. 

To wszystko zagwarantują monitory do biura marki ASUS. Zanim jednak wybierzesz monitor biurowy, określ jaki rodzaj pracy będzie na nim wykonywany. Weź pod uwagę, że do wykresów i arkuszy kalkulacyjnych nie musisz wybierać panelu z matrycą IPS. Przydać się może z kolei model, który pozwala na połączenie kilka monitorów, uzyskując wyśmienity, panoramiczny ekran, który doskonale sprawdza się przy większych  projektach.

Jeśli obecnie jesteś na etapie szukania wyposażenia dla swojego biura, chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy. Dowiedz się więcej o współpracy B2B.