Ranking najlepszych depilatorów IPL – wybieramy sprzęt, który zadba o efekt gładkiej skóry

Od dawna szukasz sposobu na to, jak przedłużyć trwałość depilacji i cieszyć się efektem gładkiej skóry bez podrażnień? Zapoznaj się z urządzeniami, które wykorzystują działanie impulsów świetlnych i postaw na profesjonalne zabiegi, które możesz przeprowadzić w domowych warunkach. Sprawdź nasz ranking najlepszych depilatorów IPL i wybierz sprzęt idealny dla Ciebie.

Ranking najlepszych depilatorów IPL 2022

Poszukiwania idealnego sprzętu do depilacji nie muszą przypominać niekończącej się opowieści. Jeśli zależy Ci na kompaktowym urządzeniu, które pomoże w redukcji niechcianych włosków, bezpiecznie usunie owłosienie z wrażliwych partii ciała i przede wszystkim zapewni długotrwały efekt – zapoznaj się z modelami depilatorów IPL. Zobacz, jakie funkcje oferują i wybierz sprzęt dostosowany do swoich potrzeb.

Philips Lumea Advanced IPL SC1994/00

Z tym urządzeniem możesz w bezpieczny i komfortowy sposób pozbyć się włosków z różnych partii ciała w domowym zaciszu. Depilator IPL posiada pięć ustawień poziomu mocy, aby każdy zabieg był dopasowany do indywidualnych potrzeb. Duże okienko zabiegowe umożliwia przeprowadzenie zabiegu na większym obszarze ciała. Ponadto dedykowana aplikacja zapewni wygodne stworzenie harmonogramu zabiegów.

Braun IPL PL5054

Powitaj gładką skórę bez podrażnień. Urządzenie zostało wyposażone w dwa tryby pracy, które sprawdzą się podczas wykonywania zabiegów na wrażliwej skórze. Oprócz tego o skuteczności działania i precyzyjnych rezultatach decyduje technologia SesnoAdapt, dzięki której urządzenie dopasowuje moc działania impulsów światła do odcienia skóry. W zestawie z depilatorem dołączona jest także elegancka kosmetyczka, uniwersalna nasadka oraz maszynka do golenia Venus Extra Smooth.

Braun IPL PL5145

Urządzenie Braun IPL PL5145 zostało wyposażone w aż dziesięć odcieni intensywności światła, co zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas każdego zabiegu depilacji. Żywotność lampy to aż 400 tysięcy błysków, co zapewnia długi okres bezproblemowego użytkowania. Elegancki design i poręczny kształt ułatwią przeprowadzanie zabiegu, a dzięki obecności wymiennych nasadek bez problemu usuniesz włoski z każdej partii ciała.

Garett Beauty Light

Zapewnij sobie bezbolesną i w skuteczną depilację impulsami światła. Garett Beauty Light oferuje aż pięć poziomów intensywności światła, a dodatkowo duża powierzchnia naświetlania zapewnia krótszy czas trwania zabiegu. Czytelny wyświetlacz ułatwia korzystanie z urządzenia, a dzięki funkcji dwóm trybom działania – ręcznemu oraz automatycznemu dopasujesz działanie depilatora do własnych preferencji.

Braun IPL PL5157

Depilator emituje 125 błysków na minutę, co przekłada się na precyzyjne rezultaty i skuteczne pozbycie się włosków z wybranego obszaru ciała. O bezpieczeństwo zadba z kolei czujnik karnacji skóry, który na bieżąco odczytuje jej odcień i dopasowuje intensywność wiązki światła. Do depilatora dołączona jest także kosmetyczka, która ułatwia przechowywania sprzętu, precyzyjna i uniwersalna głowica oraz maszynka do golenia.

Braun IPL PL5223

Z tym urządzeniem możesz bezpiecznie i komfortowo usunąć włoski z całego ciała. To wygodna alternatywa dla zabiegów depilacji laserowej. Dzięki wykorzystaniu światła pulsacyjnego zahamujesz wzrost włosków i będziesz cieszyć się efektem gładkiej skóry przez wiele miesięcy. Unikniesz też podrażnień i zaczerwienienia skóry. Urządzenie oferuje trzy tryby pracy, dzięki którym możliwa jest redukcja owłosienia także z wrażliwych miejsc, na przykład okolic bikini.  


Jak działa depilator IPL

Metoda Intense Pulse Light w skrócie nazywana depilacją IPL polega na wykorzystaniu impulsów świetlnych w celu zahamowania wzrostu włosków. O tym, że wiązka światła trafi prosto do celu, decyduje melanina – naturalny, ciemny barwnik, który znajduje się w głębokiej warstwie mieszków włosowych. Melanina przyciąga impulsy i kieruje je prosto do nasady włosa. Dzięki temu przechodzi on w fazę spoczynku.

Depilator IPL poprzez podskórne naświetlanie melaniny w mieszku włosowym sprawia, że zabieg jest skuteczny, a efekty długotrwałe. Dzięki zahamowaniu cyklu wzrostu włosa można cieszyć się gładką skórą przez wiele miesięcy, a przy tym uniknąć podrażnień i uczucia dyskomfortu.

Depilacja światłem – tak czy nie?

Zalety 

W przeciwieństwie do wosku, golarek bądź też depilatorów, których głowice wyposażone są w pęsety lub dyski, usuwanie włosków za pomocą impulsów świetlnych jest metodą bezbolesną. Nie musisz obawiać się, że po przeprowadzonym zabiegu skóra będzie podrażniona. Zazwyczaj dostępne na rynku depilatory IPL mają możliwość regulacji intensywności światła. Oprócz tego niektóre modele są wyposażone w czujnik koloru skóry, dzięki któremu urządzenie automatycznie odczytuje odcień skóry i dopasowuje moc działania do wybranych obszarów ciała.

philips lumea advanced SC1994
Philips Lumea Advanced

Depilatory IPL są także skutecznym rozwiązaniem dla osób, które mają tendencję do częstego występowania zapalenia mieszków włosowych oraz borykają się z problemem wrastających włosków. Dzięki temu, że fotodepilacja niszczy cebulki włosa, a więc odrost włosków zostaje zahamowany, jest rozwiązaniem długotrwałym. Korzystając z tradycyjnej golarki lub jednorazowej maszynki nie jest to możliwe, ponieważ przycinają one jedynie tę część włosa, która wystaje ponad powierzchnię skóry. Cała reszta, czyli jego trzon, pozostaje w mieszku włosowym.

Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że maszynki jednorazowe – jak sama nazwa wskazuje, są rozwiązaniem krótkotrwałym. Aby uniknąć podrażnień, krostek i zaczerwienienia skóry trzeba wymieniać ją po każdym użyciu. A to z kolei generuje dodatkowe koszty. Różnica polega również na częstotliwości przeprowadzanych zabiegów. W przypadku fotodepilacji wystarczy kilka zabiegów, by zyskać widoczne efekty. Wszystko zależy od wyboru konkretnego modelu. Przyjmuje się jednak, że zabiegi w początkowej fazie wykonuje się raz na tydzień bądź rzadziej. Podczas korzystania z maszynki lub golarki – depilację trzeba powtarzać co najmniej 2–3 razy w tygodniu.

Fotodepilacja to rozwiązanie, które zapewnia skuteczne rezultaty. Dzięki zastosowaniu wiązki światła włoski przechodzą w fazę spoczynku, a Ty możesz cieszyć się efektem gładkiej skóry przez wiele długich miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz pamiętać o regularności i dokładności zabiegów. Sporym ułatwieniem jest również fakt, że zabieg można przeprowadzić, kiedy włosy są w fazie wzrostu. Oznacza to, że nie trzeba czekać, aż włoski odrosną – tak jak ma to miejsce w przypadku innych metod depilacji.

Wady

Trzeba pamiętać o tym, że depilacja światłem uważana jest za jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się niechcianego owłosienia. Zakup depilatora IPL to jednak dosyć duży wydatek. Choć z drugiej strony jest to też jednorazowy koszt. W naszym rankingu najlepszych depilatorów IPL znajdziesz modele, których ceny wahają się od 699 do 2099 złotych.

Kolejną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru urządzenia do fotodepilacji jest fakt, że skuteczność tej metody zależy od dawki melaniny w mieszku włosowym. A mówiąc prościej – od odcienia skóry i koloru włosków. Depilator IPL przyniesie najlepsze efekty osobom, które mają jasną karnację i ciemne owłosienie. Z kolei osoby, których włoski na ciele są siwe bądź w kolorze jasnego blondu i rudym, powinny liczyć się z tym, że ich redukcja nie będzie możliwa. Wszystko zależy bowiem od znikomej ilości melaniny. Przez jej niewystarczającą ilość wiązka światła nie jest w stanie się wchłonąć i zahamować cykl odrastania włosków.

Jak w przypadku każdego zabiegu, tutaj także istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania depilacji za pomocą światła pulsacyjnego. Skorzystanie z tej metody wykluczają następujące czynniki:

 • infekcje skórne oraz choroby skóry, na przykład: bielactwo, łuszczyca,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zabiegu nie można przeprowadzać w miejscu występowania tatuaży lub makijażu permanentnego.

Bezpieczeństwo to kwestia priorytetowa, dlatego też zabiegu fotodepilacji nie powinno się przeprowadzać, jeśli w ostatnim czasie skóra była poddawana naturalnemu bądź sztucznemu opalaniu. Pełna lista przeciwwskazań i ostrzeżeń jest zwykle umieszczona w instrukcji obsługi depilatora.

Depilator IPL – jak używać i na co zwrócić uwagę

Podczas przeprowadzania zabiegów przy użyciu depilatorów IPL nie odczuwa się bólu ani dyskomfortu. Większość urządzeń jest wyposażona w specjalne nasadki, które umożliwiają korzystanie z fotodepilacji na różnych partiach ciała. Zabieg można przeprowadzać m.in. na nogach, ramionach, okolicach bikini, na skórze pod pachami, a także na twarzy.

Mężczyźni mogą dodatkowo wykorzystać technologię intensywnego pulsującego światła i usunąć włoski z klatki piersiowej, pleców oraz brzucha. Nie jest wskazane korzystanie z depilatora w celu usunięcia zarostu z twarzy oraz szyi, ponieważ efekt może okazać się nierównomierny bądź doprowadzić do trwałych rezultatów.

Braun IPL

Zabieg przy użyciu depilatora IPL można wygodnie przeprowadzić w domowych warunkach. Na początku trzeba odpowiednio przygotować skórę i za pomocą maszynki do golenia usunąć z jej powierzchni wystające włoski. Następnie wystarczy już tylko ją osuszyć i można przystępować do fotodepilacji. Większość urządzeń oferuje dwa tryby pracy – automatyczny oraz ręczny.

Pierwszy z nich polega na tym, że urządzenie samoczynnie emituje błyski światła. Dzieje się to pod warunkiem, że jego głowica jest przyłożona do skóry. Drugi sposób, czyli tryb ręczny, charakteryzuje się samodzielnym aplikowaniem błysków za pomocą przycisku, który znajduje się na korpusie urządzenia. Takie rozwiązanie sprawdza się w szczególności do depilacji trudno dostępnych miejsc oraz na mniejszych partiach ciała, na przykład na kolanach czy łokciach.

Podczas depilacji trzeba pamiętać również o tym, by konkretny obszar był naświetlony tylko raz podczas trwania zabiegu. Taka ilość światła w zupełności wystarczy, by osłabić włoski i zahamować ich dalszy wzrost. Sporym udogodnieniem jest również wspomniana już regulacja poziomu mocy, dzięki temu można bez problemu dopasować działanie urządzenia do karnacji i koloru włosków. Jeśli urządzenie oferuje taką funkcję, można także skorzystać z czujnika karnacji. Dzięki niemu depilator samodzielnie odczyta odcień skóry i dopasuje intensywność światła. Sprawdź nasz ranking najlepszych depilatorów i wybierz model, który najlepiej dopasuje się do Twoich potrzeb.

Depilator IPL – jakich efektów można się spodziewać?

Zazwyczaj wykonywanie zabiegów podzielone jest na dwie fazy – początkową oraz kontrolną. Pierwsza z nich trwa około kilkunastu tygodni. W tym czasie powinno się wykonywać depilację raz na tydzień bądź rzadziej – wszystko zależy od wyboru konkretnego modelu oraz wskazówek producenta. Po zakończeniu tej fazy efekty z depilacji powinny być już zadowalające. Faza kontrolna (utrwalająca) ogranicza się do przeprowadzenia zabiegu zgodnie z indywidualnymi potrzebami – raz na miesiąc bądź dwa.

Efektywność zabiegów jest uwarunkowana kolorem włosków i skóry, ale trzeba także pamiętać o tym, że faza wzrostu każdego włosa jest odmienna. Niektóre z nich mogą wypaść już po kilku dniach od wykonania pierwszego zabiegu, ponieważ mają w sobie wystarczającą dawkę melaniny. Podczas gdy inne potrzebują więcej czasu, ponieważ znajdują się w innym stadium rozwoju. Dlatego też niektóre włoski mogą odrastać, chociaż będą one coraz słabsze, cieńsze i mniej widoczne. Aby cieszyć się z widocznych efektów i gładkiej skóry, potrzebna jest więc regularność.

Depilacja laserowa a fotodepilacja

Chociaż depilacja laserowa oraz depilacja IPL to podobne metody, to ich działanie nieco się od siebie różni. W przypadku fotodepilacji fale świetlne nie są jednorodne. A mówiąc bardziej szczegółowo, posiadają one różną długość. Ich szeroki zakres oddziałuje na większe partie skóry. Jednak w tym przypadku, aby uzyskać skuteczność takiej depilacji, potrzebne jest wykonanie większej liczby zabiegów.

Z kolei laserowe usuwanie włosków polega na działaniu punktowym. Emitowane są tu fale o takiej samej długości. Działa precyzyjnie, usuwając włosek po włosku. Dlatego, aby uzyskać gładką skórę, potrzebna jest mniejsza liczba zabiegów, samo działanie lasera może jednak powodować dyskomfort.

Depilator świetlny – najważniejsze funkcje

 • Ergonomiczny kształt – dobre wyprofilowanie rączki, duży przycisk błysku i lekka waga ułatwią użytkowanie depilatora. 
 • Obecność wymiennych nasadek – im więcej, tym lepiej. Pomagają one lepiej dopasować efekty depilacji do wybranego obszaru ciała. Wąskie sprawdzą się do usuwania włosków z okolic bikini, twarzy czy pach. Z kolei te o większym rozmiarze sprawdzą się do redukcji owłosienia z nóg czy ramion.
 • Regulacja mocy – pozwala dopasować intensywność błysków światła do indywidualnych potrzeb skóry.
 • Czujnik koloru skóry – dzięki niemu urządzenie automatycznie dopasowuje intensywność wiązki światła do karnacji.
 • Tryby pracy – większość modeli oferuje tryb automatyczny oraz ręczny.
 • Żywotność lampy – ten parametr w głównym stopniu decyduje o tym, jak długo urządzenie będzie w stanie skutecznie usuwać włoski. Jest on określany jako liczba impulsów. Sprawa jest tutaj dosyć prosta – im depilator ma do zaoferowania więcej błysków, tym dłużej można cieszyć się z jego użytkowania.
 • Czujnik kontaktu ze skórą – depilator emituje błyski tylko wtedy, gdy przylega do skóry.
 • Zasilanie – depilatory IPL mogą być zasilane akumulatorowo bądź sieciowo.
 • Aplikacja mobilna – przypomina o regularnym wykonywaniu zabiegów i pozwala na stworzenie harmonogramu oraz monitorowania efektów depilacji.

Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie depilacji, a jednocześnie szukasz sposobu, który pozwoli Ci na przeprowadzenie zabiegów w domowych warunkach – sprawdź urządzenia, które wykorzystują działanie intensywnego światła pulsacyjnego (IPL). To bezpieczne rozwiązanie na pozbycie się owłosienia na wiele długich miesięcy. Zabiegi są bezbolesne i łatwe w wykonaniu.

Depilator IPL emituje fale świetlne o różnorodnej długości, które trafiają do mieszków włosowych, poprzez melaninę, powodując tym samym zahamowanie wzrostu włosków.