Zrzut ekranu całej strony w Chrome – jak go zrobić?

Czy kiedykolwiek chcieliście zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej, ale mogliście przechwycić jedynie to, co było widoczne na ekranie monitora? W tym artykule pokażemy Wam, jak używać narzędzi i rozszerzeń Google Chrome, aby uchwycić cały obszar.

Zrzut ekranu całej strony w Chrome – co powinniście wiedzieć?

Jeśli kiedykolwiek musieliście zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej, wiecie, jakim utrapieniem jest ręczne przewijanie i robienie osobnych zrzutów ekranu tej samej strony. Na szczęście istnieje kilka narzędzi, których możecie użyć do przechwytywania pełnych stron internetowych i przez to znacznie ułatwić sobie życie. Jedno z tych narzędzi jest wbudowane w Chrome, a drugie jest jego rozszerzeniem. Jedyne, co jest wymagane, to mieć najnowszą stabilną wersję Chrome dla dowolnego urządzenia.

Jak zrobić zrzut ekranu całej strony w Chrome?

Wbudowana opcja Chrome

Zaletą korzystania z tej metody jest to, że nie trzeba pobierać rozszerzenia, a narzędzie jest jednym z lepszych, podczas których nie musicie przewijać strony internetowej. Oto jak z niego korzystać:

  • Kliknijcie trzy kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki.
  • Przejdźcie do więcej narzędzi, a następnie do narzędzi dla deweloperów.
  • Zobaczycie nowe okno z kodem. Jeśli strona nie wygląda inaczej, kliknijcie ikonę Przełącz pasek narzędzi urządzenia w lewym górnym rogu okna programisty.
  • Możecie użyć trybu responsywnego, aby wybrać urządzenie, na którym chcecie zobaczyć zrzut ekranu. Aby użyć domyślnego, po prostu pozostawcie go na responsywnym.
  • W prawym górnym rogu wiersza zobaczycie nowy przycisk więcej. Kliknijcie i przejdźcie do zrób zrzut ekranu w menu lub zrób zrzut ekranu w pełnym rozmiarze.
  • Poczekajcie kilka sekund, a zobaczycie, że narzędzie pobrało już plik i otworzyło go dla Was, jak widać na załączonym obrazku.

Wymiary przechwytywania mogą się różnić w zależności od urządzenia wybranego w trybie responsywnym.

Rozszerzenie Screen Capture (by Google)

  • Wyszukajcie rozszerzenie Screen Capture w wyszukiwarce i zainstalujcie je.
  • Po instalacji kliknijcie przycisk Screen Capture na pasku narzędzi Chrome i wybierzcie Przechwyć całą stronę lub użyjcie skrótu klawiaturowego Ctrl+Alt+H.

Po chwili zobaczycie, że Chrome przewija się w dół, aby przechwycić całą stronę. Po zakończeniu nad stroną internetową zostanie wyświetlony pasek opcji, który umożliwia adnotacje, udostępnianie i zapisywanie przechwytywania.