Ogłoszono zestawy LEGO inspirowane misją NASA. W pakiecie znajdzie się słynna rakieta SLS

Wasze dzieciaki fascynują się kosmosem? Jeśli tak, z pewnością ucieszą się, że LEGO wypuściło nowe zestawy z linii LEGO City, które bezpośrednio nawiązują do lotu na księżyc, który ma odbyć się w ramach misji NASA – Artemis. Tym samym, firma zabawkarska po raz kolejny umożliwia nieograniczoną, kreatywną zabawę opartą na rzeczywistych wydarzeniach. Czego dokładnie można się spodziewać?

Nowe LEGO City inspirowane misją NASA

Jedna z najpopularniejszych firm zabawkarskich udostępniła nowe zestawy tuż przed rozpoczęciem misji NASA -Artemis. Premierowe sety najsłynniejszych klocków świata trafiły do linii LEGO City. 

Są to:

  • LEGO City Centrum wystrzeliwania rakiet 60351
  • LEGO City Baza Badawcza Księżyca 60350
  • LEGO City Księżycowa Stacja Kosmiczna 60350
  • LEGO City Łazik księżycowy 60348

Klocki zadedykowano użytkownikom 7+, co oznacza, że propozycji LEGO mogą korzystać zarówno starsi, jak i młodsi fani tej tematyki. Co więcej, specjalnie dla tych drugich przygotowano interaktywny cyfrowy przewodnik budowania na smartfony i tablety.

Wszystkie zestawy zawierają wysokiej jakości elementy, które są spójne i testowane pod kątem bezpieczeństwa. Sprawia to, że budowanie z klocków LEGO jest komfortowe i daje mnóstwo satysfakcji. 

Zestawy LEGO City Space są też ze sobą kompatybilne, co oznacza, że można je swobodnie łączyć, poszerzając tym samym ich potencjał o kolejne elementy. 

Centrum wystrzeliwania rakiet lego
fot. collectspace.com

Centrum wystrzeliwania LEGO z rakietą SLS

Zestawem, który może wzbudzać największe zainteresowanie jest LEGO City Centrum wystrzeliwania rakiet 60351. Składa się on z 1010 elementów, które wprost nawiązują do lotu na księżyc w ramach wspomnianego projektu NASA. 

Po złożeniu tej propozycji od LEGO City otrzymamy ogromną wieżę startową i rakiety, w tym słynną SLS (Space Launch System), która wraz z bocznymi dopalaczami mierzy ponad 42 cm wysokości i 11 cm szerokości. Dla lepszych wrażeń budującego została też oznaczona oryginalnym logo NASA.

W zestawie uwzględniono też m.in. łazika planetarnego, kopułę obserwacyjną, centrum dowodzenia, pojazd serwisowy, dron i sześć rożnych minifigurek, które doskonale uzupełnią zabawę.

Co ważne, powstałe w ten sposób maszyny są inspirowane prawdziwym sprzętem, który został zaprojektowany w trakcie przygotowywań do misji NASA-Artemis, a to jeszcze bardziej potęguje ich atrakcyjność dla fanów zabawy w kosmicznym klimacie. 

Centrum wystrzeliwania rakiet LEGO
fot. LEGO

LEGO City Baza Badawcza Księżyca 60350

Kolejna propozycja od LEGO to LEGO City Baza Badawcza Księżyca 60350 z 786 elementami. Zestaw obfituje w autentyczne detale i pozwala na stworzenie Bazy Badawczej Księżyca o wymiarach ok. 13 cm wysokości, 40 cm szerokości i 25 cm głębokości. 

Nie zabrakło tu też różnych pojazdów, w tym np. lądownika księżycowego, drona, łazika VIPER oraz łazika księżycowego. Dobrą i kreatywną zabawę zapewnią także minifigurki oraz rozmaite akcesoria, np. skaner powierzchni planety, rośliny, kubki do picia i hełmy. 


Księżycowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO 

Trzeci z zestawów LEGO nawiązujących do projektu NASA-Artemis to LEGO City Księżycowa Stacja Kosmiczna 60350. Jest to set zaprojektowany z myślą o początkujących astronautach.  Liczy 500 elementów. 

Podobnie do swoich poprzedników, zestaw ze stacją kosmiczną wypełniony jest realistycznymi detalami opartymi na prawdziwych pojazdach i sprzęcie badawczym NASA. Główna budowla po złożeniu mierzy ok. 13 cm wysokości, 40 cm szerokości i 25 cm głębokości.


LEGO City Łazik księżycowy 60348

Ostatnia z nowych propozycji LEGO City to Łazik księżycowy 60348.  Jest to najmniejszy z zestawów inspirowanych tematem misji NASA. Liczy 275 elementów i nadaje sie dla dzieciaków od 6. roku życia.

Z pewnością spodoba się młodym wielbicielom podróży kosmicznych, bo po złożeniu powstanie z niego Łazik z 12 kołami, którym można kierować w każdą stronę. Mierzy on ok. 10 cm wysokości, 14 cm długości i 10 cm szerokości.

Warto zaznaczyć, że pojazd kosmiczny otrzymał także dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. 

W zestawie znajduje się też fragment Księżyca z meteorytem, który skutecznie podkręci wyobraźnie i pozwoli poczuć się niemal jak na innej planecie.