Klocki LEGO® od 5 do 8 lat. Polecamy zestawy dla dzieci

Na urodziny, na święta, z okazji pierwszego dnia w przedszkolu, a nawet zupełnie bez żadnego pretekstu. Klocki LEGO® polecają się na prezent. Znają je i uwielbiają wszystkie dzieci (i rodzice). To zabawa, która dostarcza wiele radości. A przy okazji pomaga rozwijać kreatywność maluchów, pobudza ich wyobraźnię i wspiera prawidłowy rozwój. Sprawdź nasz przegląd zestawów LEGO® od 5 do 8 lat.

Zabawa z klockami LEGO® dla każdego

Kiedy mowa o klockach, skojarzenie jest proste – chodzi oczywiście o kolorowe, kreatywne zestawy LEGO®. Dla dzieci to doskonały sposób na twórczą i rozwojową zabawę, a dla dorosłych możliwość pogłębiania swoich zainteresowań i świetny sposób na relaks. Jak widać to rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Odnalezienie zestawu idealnego nie jest żadnym problemem. Producent postarał się, aby w jego arsenale nie zabrakło klocków dopasowanych do wieku, umiejętności i zainteresowań małych i tych nieco większych fanów konstruktorskiego świata.

W ramach zestawów LEGO® powstało wiele serii, które dedykowane są miłośnikom miejskiego życia, fanom magicznego świata Harry’ego Pottera (LEGO Harry Potter) i disneyowskich opowieści (LEGO Disney), a także pasjonatom motoryzacji oraz entuzjastom najpopularniejszego hydraulika wszech czasów – LEGO Mario.

lego dla dzieci od 5 lat

A jak rozpoznać, które klocki LEGO® będą odpowiednie dla dzieci od 5 do 8 lat? Takie zestawy będą składały się z mniejszej ilości elementów, a konstrukcje do ułożenia będą łatwiejsze, niż te, które przeznaczone są dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych. Prostym sposobem na to, jak sprawdzić, czy dany zestaw będzie odpowiedni dla Twojego malucha i dopasuje się do jego umiejętności i etapu rozwoju, jest spojrzenie na oznaczenie wiekowe. Taka informacja jest dostępna na każdym opakowaniu klocków LEGO®. Możesz także znaleźć ją na karcie produktowej na stronie sklepu internetowego al.to wraz z innymi niezbędnymi informacjami o produkcie.

Klocki LEGO® od 5 do 8 lat – jaki zestaw wybrać dla dziecka?

Zestawy LEGO® dla dzieci warto dobierać ze względu na ich zainteresowania. Dzięki temu zabawa szybko się nie znudzi, a mali odkrywcy będą mogli wymyślać coraz to nowsze przygody. Klocki LEGO®  z serii nawiązujących do popularnych bajek, filmów i animowanych seriali pozwolą maluszkowi kreować własne historie ulubionych bohaterów. To świetny sposób na rozbudzenie dziecięcej wyobraźni.

Klocki LEGO® mogą stać się pierwszym krokiem do tego, aby niewinne, dziecięce zainteresowania w przyszłości zamieniły się w pełnoprawne hobby. Wspólna zabawa i obserwowanie maluszka to sprytny sposób na to, by podsycać w nim zalążki rodzącej się pasji, która być może z biegiem czasu  rozwinie się i pozostanie z nim na całe życie.

zabawa klockami lego

Klocki LEGO od 5 do 8 lat – dla pasjonatów kosmicznych lotów

Jeśli Twoje dziecko uwielbia opowieści o kosmosie, a jego ulubionymi zabawkami są te, które potrafią szybować aż do nieba, postaw na zestaw, dzięki któremu maluszek będzie mógł odkrywać fascynujący go świat kosmicznych podróży. Być może pod twoimi skrzydłami rośnie przyszły kosmonauta lub kosmonautka. Jeśli szukasz zestawu LEGO® od 5 do 8 lat postaw np. na zestaw z serii LEGO® Disney albo coś z LEGO® City.


Zestawy LEGO® dla małych czarodziejów

Twoje dziecko zupełnie pochłonęło uniwersum Harry’ego Pottera? Dla wszystkich miłośników zamku Hogwart oraz mieszczącej się w nim Szkoły Magii i Czarodziejstwa sprawdzą się klocki z serii LEGO® Harry Potter™. Maluchy zafascynowane przygodami Harry’ego, Hermiony i Rona oraz całej reszty dobrych i złych bohaterów sagi, z pomocą dedykowanych zestawów, będą mogły kreować ich dalsze losy oraz odtwarzać ulubione sceny znane z filmów lub książek.


Zestawy LEGO® dla dzieci, które uwielbiają Mario

Dla rodziców będzie to nostalgiczny powrót do przeszłości, a dla maluchów zabawa pełna ekscytacji. Mimo upływu lat postać wąsatego hydraulika, który zbierał monety, jadł grzybki i deptał swoich przeciwników, wciąż cieszy się ogromną popularnością. A najlepszym dowodem tego, że Mario to kultowa postać, która już dawno wymknęła się poza ramy gamingu jest seria LEGO® Super Mario™. Twój maluch może zapoznać się z bohaterem gry Nintendo w świecie rzeczywistym i razem z nim odbywać kolejne misje i budować nowe poziomy do pokonania.


Ahoj przygodo! Klocki LEGO® dla fanów dinozaurów

Klocki LEGO® od 5 do 8 lat to wiele różnorodnych zestawów, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i dają możliwość odkrycia fascynującego świata oryginalnych konstrukcji. Dla małych fanów dinozaurów sprawdzą się klocki z serii LEGO® Jurassic World™. Figurki karnotaura, tyranozaura i stygimolocha pomogą dziecku odegrać wyjątkowe historie i odtworzyć sceny z tajemniczej wyspy Isla Nublar. W złapaniu wszystkich dinozaurów pomogą pickupy i helikoptery. Ale zanim maluch ruszy w pościg, najpierw będzie musiał je zbudować.  


Miasto w stylu klocków LEGO®

Seria LEGO® City pozwoli Twojemu dziecku rozwinąć twórcze zdolności. To coś dla prawdziwego kreatora. Budowanie infrastruktury, konstruowanie budynków oraz pojazdów zapewni dziecku wiele godzin wciągającej zabawy. Zestawy z wozem strażackim, pojazdami do robót drogowych, pociągami oraz sklepami, skateparkiem i komisariatem policji dają możliwość rozbudowy miasta i rozwijają kreatywność malucha. 

Zbudować domy, samochody oraz figurki zwierząt umożliwią też zestawy klocków LEGO® Classic. Dziecko może tworzyć budowle i korzystać z nieograniczonej ilości kombinacji i cieszyć się kreatywną zabawą bez końca.


Podczas zakupu zestawu LEGO® dla dziecka weź pod uwagę jego wiek oraz zainteresowania. Dzięki temu dopasujesz klocki do umiejętności i etapu rozwoju malucha. Na opakowaniu znajdziesz nazwę serii oraz informacje o tym, dla jakiego przedziału wiekowego dedykowany jest zestaw. Sprawdź strefę LEGO® w sklepie internetowym al.to. Znajdziesz tam podział klocków ze względu na wiek, serię oraz zainteresowania.

W sklepie internetowym al.to znajdziesz szeroki wybór zestawów LEGO dla dzieci, nastolatków i dorosłych.