Xiaomi Mi Band 7 Pro oficjalnie. Poznaj opaskę, która przynosi rewolucję w rodzinie urządzeń ubieralnych chińskiej marki

Można śmiało powiedzieć, że wraz z nadejściem nowego trackera fitness od Xiaomi zakończyła się pewna charakterystyczna dla tej marki epoka. Już na pierwszy rzut oka Xiaomi Mi Band 7 Pro przynosi zupełnie inny design, któremu bliżej do smartwatcha, niż opaski sportowej. Jak można się jednak łatwo domyślić, wygląd to nie wszystko, co ma do zaoferowania nowy sprzęt chińskiej marki. Sprawdźmy więc pełną specyfikację, cenę i dostępność premierowej opaski Xiaomi.

Xiaomi Mi Band 7 Pro z większym ekranem

Na froncie nowego smartbanda Xiaomi rozpościera się 1,64-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 280 x 456 px, który odchodzi od charakterystycznej dla opasek tego producenta konstrukcji. Mówiąc wprost, w Xiaomi Mi Band 7 Pro wyświetlacz jest widocznie szerszy, przez co użytkownik zyskuje więcej miejsca na wyświetlanie treści i nawigowanie poleceniami z poziomu nadgarstka.

To jednak nie koniec zmian. Panel Mi Band 7 Pro otrzymał nie tylko nową formę, ale i funkcje. Mowa m.in. o opcji Always On Display, która stale wyświetla najważniejsze dla użytkownika komunikaty. Znalazło się tu też miejsce dla czujnika jasności, który automatycznie dopasowuje podświetlenie ekranu do warunków otoczenia, genialnie ułatwiając tym samym korzystanie z jego atutów. 

Ekran w Xiaomi Mi Band 7 Pro umożliwia też pełną personalizację. Wszystko dzięki wbudowanym tarczom, których jest tu aż 180.  Można je więc swobodnie zmieniać, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. 

Cała konstrukcja opaski jest naturalnie wodoodporna 5ATM. 

Mi Band 7 Pro z NFC, GPS-em i dobrą baterią na pokładzie

Kolejną nowością w premierowej opasce Xiaomi jest obecność NFC do płatności zbliżeniowych w standardzie, a nie w dodatkowej wersji – tak jak miało to miejsce, np. w przypadku Mi Band 6. No i coś, co ucieszy aktywnych, czyli wbudowany moduł GPS. Jego obecność oznacza, że od teraz nie trzeba będzie parować opaski z telefonem, aby mieć dostęp do geolokalizacji podczas treningów. Xiaomi Mi Band 7 Pro sam prześledzi przebytą trasę.

Jeśli już o sporcie mowa, nie sposób nie wspomnieć, że nowy trakcer chińskiego producenta przynosi aż 117 trybów sportowych oraz mnóstwo funkcji monitorowania organizmu, które znamy z podstawowej wersji urządzenia. Chodzi m.in. o całodobowe śledzenie tętna, weryfikację tlenu we krwi SpO2, czy analizę jakości snu. Podobnie do swojego poprzednika umożliwia także obsługę powiadomień ze sparowanego smartfona oraz sterowanie w nim migawką i odtwarzaczem muzycznym. 

xiaomi mi band 7 pro
fot. beebom.com

Mi Band 7 Pro otrzymał też solidną baterię, która według zapewnień producenta, potrafi pracować nawet do 12 dni na jednym ładowaniu. A to, przy fakcie powiększenia ekranu i zwiększenia funkcjonalności, trzeba uznać za bardzo dobry wynik. 

Cena i dostępność Mi Band 7 Pro 

Nowa opaska sportowa Xiaomi trafiła obecnie na rynek chiński. Kosztuje tam około 60 USD, czyli niespełna 280 zł. Póki co nie wiadomo, kiedy Mi Band 7 Pro pojawi się na rynku europejskim, w tym w Polsce. Będziemy wracać z informacjami w tym zakresie.  

Przeczytaj też:

⛹️Xiaomi 12S Ultra oficjalnie zaprezentowany. Poznaliśmy również Xiaomi 12S Pro i 12S

⛹️Smartwatch czy smartband? Porównujemy i podpowiadamy, które urządzenie ubieralne wybrać w 2021 roku

⛹️Jak zacząć biegać? Krótki poradnik dla początkujących i zbiór akcesoriów, które mogą przydać się podczas treningu

⛹️Jak zadbać o zdrowie i sylwetkę? Podpowiadamy, jakie gadżety przydadzą się w kuchni i podczas treningu

Źródło: Xiaomi, beebom.com, xda-developers.com