Nadchodzi Xiaomi Mi Band 8. Przecieki głoszą, że otrzyma podwójną opaskę

Jeden z najciekawszych smartbandów na rynku ma wkrótce doczekać się swojej nowej wersji. Za sprawą ostatnich donosów zza granicy, bardziej od tego, co będzie potrafił, zrobiło się głośno o tym, jak będzie zbudowany. Po raz pierwszy ma bowiem otrzymać podwójną opaskę. Hit czy kit? Sprawdźmy, co wiadomo na ten temat i dlaczego konstrukcja Xiaomi Mi Band 8 wzbudza takie zainteresowanie.

Xiaomi Mi Band 8 po raz pierwszy na zdjęciach

Kilka dni temu do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia Xiaomi Mi Band 8 i nie obyło się bez zaskoczeń. Okazuje się, że po raz pierwszy w historii swoich smartbandów, doceniona na całym świecie marka postanowiła zmienić konstrukcję nadchodzącej opaski sportowej. 

O co dokładnie chodzi? Ze zdjęć można wywnioskować, że Mi Band 8 otrzyma dodatkowe zaczepy na korpusie. Mają one pozwalać na zapięcie opaski składającej się z dwóch oddzielnych pasków – podobnie, jak w przypadku wielu smartwatchy dostępnych na rynku. Wygląda na to, że idąc śladem rynkowej konkurencji, Mi Band 8 ma być jeszcze łatwiejszy w personalizacji pod konkretnego użytkownika, niż jego poprzednicy.

Co ciekawe, jeśli powyższe przypuszczenia się sprawdzą, Xiaomi Mi Band 8 zakończy etap wciskania elektronicznej „pastylki” do jednoczęściowej opaski, który trwał od początku produkcji tej linii smartbandów. 

Możliwości Xiaomi Mi Band 8 – czego się spodziewać?

Póki co nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat konkretnych funkcji nowej opaski sportowej od Xiaomi. Na podstawie powyższego wpisu można przypuszczać, że producent dopracuje sensory i algorytmy, które odpowiadają za pomiar parametrów zdrowotnych i aktywności użytkownika – zmienia się bowiem ich położenie. Smartband ma też otrzymać moduł Bluetooth 5.1.  

Zagraniczne media plotkują także, że Mi Band 8 będzie kontynuował zmiany w wyglądzie, zapoczątkowane przez model Mi Band 7 Pro – szczególnie pod kątem większego ekranu. Może też przynieść lepszą baterię i (wyczekiwane od dawna) ładowanie indukcyjne. 

A kiedy premiera? Z nieoficjalnych źródeł można dowiedzieć się, że Mi Band 8 jest już zarejestrowany i trafił na produkcję. Pozwala to przypuszczać, że może pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. 

Źródła: thewearify.com, igeekphone.com, gizchina.com, thegoandroid.com