Przygotuj się na Internetowe Rewolucje i poznaj kursy Google

Na XXI wiek można utyskiwać, ale nie da się ukryć, że mamy też sporo ułatwień. A niewątpliwie należy do nich możliwość nauki online – często za darmo i często bardzo niszowych tematów. Rozmaite szkolenia i programy oferowane są na wielu platformach. Swoje kursy ma też – w ramach programu Internetowe Rewolucje – Google. Jakie konkretnie i co można dzięki nim zyskać?

Do wyboru, do koloru – nauka z Google

W ramach Internetowych Rewolucji Google znajdziemy obecnie 25 kursów, przeznaczonych dla początkujących użytkowników. Dostęp do nich można uzyskać poprzez konto Google lub rejestrację / logowanie przy pomocy maila. Poszczególne kursy – w formie samouczków video – różnią się nie tylko tematyką, ale także liczba modułów czy godzin. I tu ważna zaleta – niekoniecznie musisz korzystać z całego kursu Google, a jedynie z interesującego Cię fragmentu.

Możesz również skorzystać z diagnozy potrzeb i stworzyć indywidualny plan szkoleniowy, z wykorzystaniem dostępnych elementów poszczególnych kursów. Skorzystanie z niego nie pozbawia Cię możliwości sięgania do innych modułów kursowych, które wzbudzą Twoje zainteresowanie. Możesz również realizować kilka modułów równocześnie. No i ostatni z plusów – kursy są zasadniczo darmowe. Tak więc jeśli po jednym module stwierdzisz, że to jednak nie dla Ciebie – nic nie tracisz (Google niemniej zaznacza, że niektórzy partnerzy uczący się mogą pobierać opłatę za swój kurs

Czego możesz się nauczyć dzięki kursom Google?

Dane i technologie

Za pomocą szkoleń z tego bloku zyskasz dostęp do podstawowych wiadomości na temat technologii cyfrowych, które zajmują coraz więcej przestrzeni w miejscach pracy. Dowiesz się czym jest kod i języki programowania oraz jak wybrać ten najodpowiedniejszy do danego zadania. Poznasz systemy uczące się oraz ich możliwe zastosowanie. A także zobaczysz, w jaki sposób możliwe jest zwiększenie bezpieczeństwa Twojej firmy w internecie.

dane i technologie
Źródło: Google

Marketing internetowy

Reklama to dźwignia handlu, a internet tę wajchę unowocześnił i zmienił reguły gry. Chcąc skutecznie docierać do klientów i trafiać w ich potrzeby, potrzebne są odpowiednie narzędzia i wiedza, jak z nich korzystać. Kursy Google z tego bloku przybliżą podstawy marketingu internetowego, podpowiedzą, w jaki sposób zaprezentować swoją firmę w sieci, jak promować ją dzięki reklamom oraz jak pozyskać klientów korzystających z urządzeń mobilnych czy rozszerzyć działalność na nowe kraje.

Poznasz również takie popularne narzędzie, jak Google Ads. Dowiesz się jak z jego pomocą tworzyć i modyfikować kampanie reklamowe, mierzyć się skuteczność czy korzystać z materiałów video. A kurs Podstawy marketingu internetowego umożliwia również uzyskanie certyfikatu
kursy google
Źrodło: Google

Rozwój kariery

Chcesz zdobyć wymarzoną pracę, ale nie wiesz, jak przygotować CV, które zachwyci rekruterów? Nie wiesz jak się promować, by zdobyć zaufanie klientów, a jednocześnie nie stworzyć wrażenia samochwały? Masz problemy z wystąpieniami publicznymi, zarządzeniem sobą w czasie albo brakuje Ci równowagi w korzystaniu z dostępnych technologii?

Pomocą służą Ci materiały kursowe z trzeciego i ostatniego bloku oraz związane z nimi narzędzia, pozwalające np. na przedstawianie swoich pomysłów w atrakcyjny i przyciągający uwagę odbiorców sposób.  

rozwój kariery google
Źrodło: Google

Co sądzisz o Internetowych Rewolucjach Google i oferowanych kursach Google? Korzystasz z jakichś? Podziel się opinią w komentarzu.

A jeśli interesują Cię inne szkolenia tego typu w sieci, sprawdź artykuł Michała, w którym opisuje kursy Facebook for Business i Facebook Blueprint.