Wybrane produkty Garmin otrzymały dużą aktualizację oprogramowania

Amerykański pionier urządzeń wearables i akcesoriów sportowych wydał właśnie potężną aktualizację dla wybranych smartwatchy oraz akcesoriów rowerowych ze swojego portfolio. Zmiany mają pozwalać m.in. efektywniej i o wiele dłużej z nich korzystać. Dowiedz się, które urządzenia Garmin zostały objęte zmianą i co dokładnie otrzymały wraz z nowym update’m producenta.

Które urządzenia otrzymały aktualizację Garmin?

Update oprogramowania Garmin zawsze wzbudza wiele emocji i oczekiwań. Tym razem trafił się on zegarkom:

  • Fenix 7,
  • Epix (Gen 2),
  • Instinct 2,
  • Forerunner 945 LTE.

Zmiany w systemie odnotował także niedawno wydany, innowacyjny licznik rowerowy Edge 1040, zasilany energią słoneczną.

Według zagranicznych źródeł, aktualizacja została już udostępniona przez producenta. Update odbywa się automatycznie z poziomu urządzenia lub za pomocą usługi Garmin Express. Co konkretnie przynosi? O tym przeczytasz poniżej.

Garmin Forerunner

Aktualizacja produktów Garmin – co nowego?

Smartwatche

Jeśli zaktualizujemy wymienione wyżej zegarki, otrzymamy pakiet nowych funkcji, wśród których wyróżnia się przede wszystkim SATIQ, czyli nowy sposób na zarzadzanie energią urządzeń. Ma on, mówiąc najprościej, wydłużać jego żywotność na jednym ładowaniu baterii – automatycznie włączając GPS (gdy jest potrzebny) i wyłączając (gdy już nie jest).

Idąc dalej, możemy spodziewać się także ulepszonej funkcji śledzenia tętna HVR, która od teraz działa także podczas snu. Dzięki temu, będziemy mieć swój odpoczynek i jego wpływa na nasz organizm pod jeszcze lepszą kontrolą.

Kolejną nowością jest tzw. race widget, czyli miejsce, w którym znajdziemy wszystkie kluczowe informacje, które mogą przydać się podczas treningu. Mowa m.in. o prognozie wydajności na dany dzień, pogodzie, czy zegarze odliczającym czas do kolejnej aktywności. Gdy połączymy go ze wspomnianym już statusem HRV oraz historią ćwiczeń i wydajności, uzyskamy łatwiejszy wgląd w stan ogólnej kondycji organizmu i jego przygotowania do wzmożonego wysiłku.  

Licznik rowerowy 

Model Garmin Edge 1040 otrzymał z kolei pełne wsparcie dla opcji eBike. Wystarczy, że połączymy go z rowerem elektrycznym zgodnym z ANT lub ANT+, a łatwo wyświetlimy tu niestandardowe dane eBike, dostosujemy poziomy pomocy i zweryfikujemy zasięg na podstawie zaplanowanego kursu. 

Można się tu spodziewać również opcji sterowania muzyką w sparowanym smartfonie oraz wyświetlania danych o najintensywniejszych momentach treningu i zmienności tętna – jeśli mamy sprzęt posiadający taką opcję i podłączymy go do licznika.