Battlefield 2042 otrzymał dużą aktualizację. Co się zmieniło?

Twórcy walczą z licznymi błędami w Battlefield 2042. Gra teraz – niecały tydzień po premierze – otrzymała pierwszą aktualizację, która stara się rozwiązać występujące problemy. Jednak jak się szybko okazało, wiele z oczekiwanych poprawek, w ogóle nie zostało uwzględnionych w pierwszym patchu. Sprawdź, co dokładnie się zmieniło, lista jest bowiem spora.

Battlefield 2042 zaliczył upadek już po premierze

Premiera Battlefielda 2042 była jedną z najbardziej wyczekiwanych w 2021 roku. Kilkukrotnie przenoszona data wróżyła, że twórcy wzięli do siebie wagę tego projektu i chcieli dopracować go do perfekcji. Jak się szybko okazało podczas otwartej bety, już wtedy rozgrywka nie wyglądała tak, jak to miało miejsce na trailerach. Na wszystkich platformach nowe dzieło DICE nie było pozbawione błędów, a brak wyszukiwarki serwerów lub tablicy wyników, jaką znaliśmy z poprzednich odsłon serii, jeszcze bardziej zirytował graczy.

Deweloper nie zwlekał zbyt długo i już kilka dni po premierze światło dzienne ujrzał komunikat z obietnicą poprawy licznych bugów i gliczy oraz obietnicą przyjrzenia się bliżej sprawie funkcjonalności, z których w najnowszej odsłonie zrezygnowano. Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone w dwóch częściach. Pierwsza została już wprowadzona, natomiast kolejna ma pojawić się do końca grudnia.

Battlefield 2042 Tryb Portal

Co uległo zmianie w najnowszej aktualizacji?

Jak możemy wyczytać w informacji o aktualizacji, twórcy przede wszystkim skupili się na poprawie wydajności gry, zarówno po stronie serwera, jak i klienta. Co zatem uległo zmianie? Oto cała lista, poniżej natomiast znajdziecie kilka najbardziej interesujących poprawek:

 • Zmniejszono rozrzut pocisków we wszystkich broniach wyjątkiem strzelb
 • Naprawiono sytuacje, w których gracz nie mógł się odrodzić, gdy zginął blisko przeszkód takich jak woda lub ściany
 • Jeśli 30 sekund po powaleniu gracza nie uda się podnieść, ten będzie musiał ponownie się odrodzić
 • MD540 Nightbird (działo 20 mm) – zmniejszono promień, w którym pociski zadawały obrażenia po trafieniu, a także zmniejszono obrażenia od wybuchu
 • KA-520 Super Hokum (działo 20 mm) – zmniejszono zasięg i obrażenia zadawane przez pociski, a także zwiększono ich rozrzut
 • AH-64GX Apache Warchief (działo 30 mm) – zmniejszono promień, w którym pociski zadawały obrażenia po trafieniu
 • Zmniejszono uszkodzenia zadawane przez minigun pojazdom lądowym
 • Zmieniono typ pancerza zastosowanego w poduszkowcu LCAA, przez co stał się on teraz bardziej podatny na ostrzał z różnych typów broni
 • Został przywrócony drona UAV-1 do trybu Portal
 • Poprawiono zakończenie meczów w trybie „Przełamanie” po przejęciu ostatniego sektora
 • Rozwiązano problem, który powodował, że gracze oczekujący w kolejne na mecz w trybie Portal byli wyrzucani z powrotem do menu, zamiast dołączani do rozgrywki, gdy zwolniło się miejsce
battlefield 6 screen z rozgrywki

Kiedy możemy się spodziewać tablicy wyników i wyszukiwarki serwerów w Battlefield 2042?

Dlaczego Battlefield 2042 został pozbawiony tak kluczowych elementów, jak chociażby wyszukiwarka serwerów, tablica wyników i czat głosowy? Nie wiadomo, deweloperzy również nie spieszą do nas z odpowiedzią, a wielu graczy (w tym ja) z pewnością chętnie dowiedziałoby się, co ich zmotywowało do takiego ruchu. Nie wiadomo także, kiedy dokładnie i czy w ogóle te brakujące aspekty pojawią się w najnowszej odsłonie strzelanki.

Osobiście jestem zaskoczony, że studio DICE, w ogóle ustosunkowało się do roszczeń graczy. Po premierze Battlefielda V ta komunikacja była praktycznie zerowa, co również odbiło się na początkowych ocenach produkcji. Teraz pozostaje czekać na kolejne aktualizacje, które mają pojawić się już niebawem. A w nich poprawki interfejsu, map, balansu drużyn i zapisywania postępu. Do dzieła DICE!