Słońce plus technologia równa się słoneczne zegarki Garmin

Starożytni mieli zegary słoneczne. My mamy inteligentne zegarki, których pracę wydłuża energia słoneczna – takie jak Garmin Instinct Solar oraz inne, które właśnie dołączyły do katalogu amerykańskiego producenta. Starożytni mieli swoje igrzyska i inne zawody. A my mamy aktywności, w którym wielosportowa akcesoria od Garmina mają nam pomóc.

Garmin wyciąga na słońce

Swoje nowe zegarki Garmin wprowadza pod hasłem Rób to, co kochasz, dłużej. I tu właśnie wchodzi element energii słonecznej. Wcześniej korzystał z niego przedstawiony prawie rok temu Garmin Fenix 6X Pro Solar. Teraz oferta słonecznych zegarków znacznie się poszerzyła – należą do niej m.in. Garmin Instinct Solar, Garmin Instinct Solar Surf Edition, Garmin Instinct Solar Camo Edition, Garmin Instinct Tactial Solar oraz Garmin Fenix 6 Solar i Garmin Fenix 6s Solar.

Garmin Solar


Zegarki łączy to, że można je podczas użytkowania doładowywać energią słoneczną. Wszystko zależy tu od tego czy i jak długo Garmin jest wystawiony na światło. Jest to więc propozycja dla ludzi aktywnych, którzy ćwiczą, pracują i działają w nasłonecznionych przestrzeniach. Dodatkowo trzeba pamiętać o regularnym pełnym ładowaniu, przy pomocy dołączanego kabla. Z kolei menedżer zasilania pozwala wprowadzić ustawienia odpowiednie dla lepszego gospodarowania energią.

Zasadniczo słoneczne Garminy powinny pracować od 24 do 54 dni na jednym cyklu przy solarnym doładowaniu. Czas ten wydłuża się do 56 godzin w trybie oszczędzania i zmniejsza do ok. 30 godzin w trybie GPS.

garmin instinct solar
Źródło: Garmin

Wytrzymałość i wielofunkcyjność

Nowe zegarki Garmin przedstawiane są również jako akcesoria stworzone zgodnie z militarnym standardem 810, który dotyczy takich aspektów, jak odporność na wstrząsy czy wodę (do 100 metrów). Są też wzmocnione obudowy oraz szkła ochronne Corning Gorilla. Ma to być zatem prawdziwie outdoorowy sprzęt, gotowy na zmieniające się warunki.

Garmin postarał się również o szeroki wachlarz funkcji sportowych (biegowych, rowerowych, pływackich) oraz innych narzędzi do monitorowania stanu organizmu: czujnik tętna, pulsoksymetr, aplikację do mierzenia stresu czy monitor energii Body Battery, który na podstawie informacji o śnie czy wysiłku pomaga określić, czy ciało jest wypoczęte. Garmin Instinct Solar Surf Edition posiada dodatkowo – jak sama nazwa wskazuje – funkcje związane z wodnymi zabawami: mierzenie aktywności surfingowej (przepłynięte fale, dystans surfowania) czy dane pływów (podają bieżące warunki oceaniczne).

garmin instinct solar surf edition pipeline
Źródło: Garmin

Jeszcze szerszy arsenał dostajemy z wariantem Garmin Instinct Tactical Solar, który na przykład został zaprojektowany do noszenia podczas korzystania z… noktowizora. Jest też tryb ukrycia (nie są udostępniane dane o lokalizacji, wyłączana jest komunikacja i łączność bezprzewodowa) czy nawet Jumpmaster, z funkcjami dla spadochroniarzy. To zatem najbardziej ekstremalny ze słonecznych Garminów, w sam raz dla miłośników survivalu, ASG czy członków formacji militarnych i paramilitarnych.

garmin instinct solar tactical edition ciemnozielony
Źrodło: Garmin

Oferta słonecznych zegarków Garmin jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Urządzenia te są już dostępne w sklepie x-kom, do którego odsyłamy zainteresowanych. A w niedalekiej przyszłości postaramy się przedstawić recenzję wybranych modeli.

Źrodło: Garmin